Předpřípravka A

Předpřípravka 2006 - SKHM, Hostivař + FOTO

V sobotu odehráli kluci ročníku 2006 dva přáteláčky, proti týmu z Horních Měcholup a proti Hostivaři. Pro mnohé to byl vůbec první fotbalový zápas v životě. Hlavním cílem kromě toho zahrát si, bylo udělat co nejvíce kliček.

Háje - Horní Měcholupy

Původně se mělo hrát pouze na jedno hřiště. Pro Měcholupy to byl vůbec první zápas, stejně jako pro nás. Vzhledem k tomu, že přijelo deset dětí z Měcholup a nás bylo nakonec 11, protože dorazili dva kluci, o kterých jsem nevěděl, mohli jsme si zahrát na dvě hřiště. Překážkou u měcholupských bylo to, že jejich trenérka byla sama na obě hřiště. Raději jsem si tedy vzal i její i naše děti na jedno hřiště sám, aby hráli, než aby seděli na střídačce.

Nevím tedy, co se dělo na druhém hřišti, na tom našem to však byly klasické první krůčky s fotbalem. Někteří raději sledovali prolétnuvší letadla než míč, jiní zase překvapili hezkým vedením míče a i nějakou tou kličkou. Výsledek jsme nepočítali, branky padaly na obě strany a kluci byli hodně u balónu. V bráně se protočilo více dětí. Na klucích bylo vidět, že je to bavilo.

Jen bych rád dodal i v psané formě to, co jsem říkal hned po zápase. Byl bych rád, kdyby rodiče kluky povzbuzovali, ale koučování nechali na trenérech. Chápu, že je spousta věcí, které byste vy sami z dospělého pohledu vyřešili jinak, ale děti se musí v první řadě učit hrát fotbal, s čímž souvisí i to, že udělají chyby, a to velmi často. Navíc jdou po malých drouboulinkých krůčkách a je důležité být trpělivý. Žádný učený z nebe nespadl a pro mě je mnohem milejší, když hráč udělá kličku, která mu nevyjde a padne z ní branka, než když bezhlavě odkopne balón. A kličky jsou u malinkých to nejdůležitější.

Zápasu se zúčastnili: Míša Bláha, Filip Klusáček, Maxim Tkach, Tomáš Kumprecht, Roman Pitner, Vašek Horák, Oliver Erben, Marek Pešír, Standa Svoboda, Eneko Goikoetxeea, Domča Žídek

Háje - Hostivař

Zápas s Hostivaří byl malinko o něčem jiném, než zápas s Měcholupy. Hostivař už za sebou má nějaké zápasy, a to samé platí pro značnou část našich kluků. Bylo vidět, že i tempo zápasu bylo o poznání rychlejší.

Dohodli jsme se stejně jako v prvním utkání, že budeme hrát na čtvrtiny a auty budeme vyjíždět. Jak už jsem psal v úvodu, cílem bylo udělat co nejvíce kliček. Sice občas od někoho z rodičů zazněl pokyn přihraj, ale my se přihrávky ještě moc neučili a kluci jsou na to ještě malincí. Viděl bych to pomalu tak na jaře.

Nicméně kličky se klukům dařily. Viděl jsem jich spoustu úspěšných, a to mě těší. Samozřejmě, že to kluci zkouší občas i nakopnout, pro ně je to přirozené, jsem však rád, že to nebylo v takové míře a po našem upozornění si míč častěji zastavovali a zkoušeli kličku. Možná jsme v tomhle směru byli i dovednější než Hostivař.

Je těžké jít od své brány pomocí kliček a dostat se až k bráně soupeře. Stačí jen nepatrná chybka a míč už zase míří na naši branku. Klukům se však několikrát podařilo dostat se až k bráně soupeře a vstřelili také nějaké branky. Nevím přesně kolik jich bylo, ale odhadem bych řekl něco mezi 10 - 20. To je dobré.

Brankářů jsme protočili osm. V každé čtvrtině chytal jiný brankář. U brankářou jsme také zkusili rozehrávku formou kličky, ale u některých už jsem viděl i nahrávku. Sami se tak rozhodli a bylo to velmi dobré řešení, byť se přihrávka nemusela povést. Myšlenka tam však byla a to je podstatné, techniku časem vypilujeme. Z rozehrávky jsme samozřejmě dostávali mnoho branek, ale je to vlastně poprvé, kdy jsme hráli v rozestavení 4+1. A na to, že to bylo poprvé, to bylo velmi dobré.

Zápasu se zúčastnili: Tom Hadraba, Mára Sem, Kája Sander, Páťa Novotný, Míra Trnka, Dan Holý, Míša Fedenchuk, Filda Bartoš, Kuba Štěpánek, Bertík Kubánek, Kuba Horák, Filda Míl, Filda Kříž, David Brunovský

Závěrem bych rád poděkoval klukům z obou zápasů za to, jak se snažili a jaká na nich byla vidět radost ze hry. Moc mě potěšili a zpříjemnili sobotu. Rodičům děkuji za účast a povzbuzování prcků v jejich začátcích.

Kdyby měl někdo fotky, prosím o zaslání na Otas.Mansour@seznam.cz. Děkuji.

neděle 23.9.2012 | Otmar Mansour | Přečteno: 3219