FC Háje JM B - Junior 3:2 (2:0)

Béčku se den po oslavě kulatých narozenin hlavního trenéra "Lambády" zadařilo. Oslavenec kromě tří bodů dostal ještě praporek, jelikož nedorazil třetí rozhodčí, ale úkolu se zhostil s nevídanou grácií.

Kabelka,Marval,Hovorka,Pravenec
                    Lojda,Bednář(75.Čížek),Pánek(60.Hančl),Šůs(67.Drnda)

Novák,David

Dnešní zápas by mohl mít titulek FC Háje JM „B“ versus  Michal Vejvoda,vysvětlím později. Utkání začalo se zpožděním 15 minut, protože se čekalo jestli se dostaví delegovaný rozhodčí pan Čikara. Nedostavil se, tak se hledala náhrada v podobě rozhodčího laika. Hosté nikoho delegovat nechtěli, z háječáků se také nikdo nenašel.

Proto hlavní rozhodčí rozhodl, že o zajištění asistenta rozhodne los. Ten jsme prohráli a museli asistenta zajistit. Trenér Dvořák se rozhodl, že „to teda vodmává“. Své nové role se zhostil na výbornou. Troufnu si říci, že jeho výkon byl tak kvalitní, že by s ním v utkáních Sparty neměl problém ani pan Křetínský.

Utkaní jsme začali konečně s taktikou hrrrrrrrrrr na ně. Již v 7. minutě jsme gólem Nováka vedli 1:0. Celý poločas jsme byli jasně lepším mužstvem. Bohužel jsme se opět nevyvarovali chyb v obraně, které ale soupeř nevyužil. Do kabin jsme šli za stavu jen 2:0, když Šůs využil jednu z mnoha našich šancí. Tento stav se chtěl pokusit zvrátit trenér hostů a do druhého poločasu poslal trojici nových hráčů. Úroveň hry Junioru se zlepšila, ale my jsme byli stále lepším týmem. Důkazem toho byla branka Davida na 3:0. Tento stav nás pravděpodobně ukolébal a s myšlenkou že je to hotový, jsme soupeře pouštěli do šancí. V 65. minutě zastavil prý faulem, prý ve vápně Lojda pronikajícího útočníka a hosté kopali penaltu. K té se postavil nejlepší hráč Junioru, futsalista Slavie Vejvoda .

Jeho střelu k tyči ale s jistotou Čecha vyrazil Matějovský. Vejvoda svoje zaváhání napravil v 78. minutě a snížil na 3:1. Naše hráče to ale vůbec nerozhodilo, a asi si dále říkali klídek, pohodička. V klídku byl i Vejvoda a v 79. minutě to bylo 3:2. Tím klídek skončil, tedy na naší straně. Nastala nervozita a z ní pramenící chaos. Přesto jsme si vypracovali ještě několik šancí, ale neproměnili je. Do posledních chvil jsme se báli o výsledek. Soupeř se dostal v závěru utkání do několika situací ze kterých mohl skórovat a u většiny byl opět Vejvoda. Naštěstí hosté gól již nevstřelili, a tak jsme po třech porážkách konečně získali 3 body.

Závěrem musím poděkovat hráčům „A“ Bednářovi a Šůsovi, že nás posílili. Na hře mužstva jejich účast byla velice znát.

V sobotu 29.9 si na hřiště Unionu Žižkov jedeme pro 3 body. Koncert začíná v 10:30.