ČAFC Praha - FC Háje JM 1:1 (0:1)

Fotbalisté Hájů dál marně čekají na první letošní vítězství. Po vyhraném prvním poločase na hřišti ČAFC po přestávce nadějně rozjetý zápas k vítězství opět nedotáhli. Domácí dokázali dvecet minut před konecem vyrovnat a tak si Háje počtvrté v soutěži připsaly jen bod za remízu. Díky lepšímu skore se přece jen posunuly z předposlední příčky před Uhelné sklady.

Háje vlétly do zápasu jako uragán. Už v první minutě se prohnal po levém křídle Šůs, v jasné šanci ale volil střelu na zadní tyč a minul branku. Za chvíli už ale hosté vedli. Pro změnu po pravé straně si to namířil k pokutovému území ČAFC Václav Hruška, dostal míč za obranu a uklidil jej umístěnou střelou do sítě.

Domácí favorit se rozjížděl do zápasu pomaleji. První hlavičku Trymla jistě lapil gólman Hájů Tlustý, podruhé pak po centru Ulricha nemířil Tryml přesně. Hosté, kteří čekají na první výhru v soutěži, odpověděli šanci Šůse, který se dostal do dobré pozice po akci Davida s Janouškem, ale ten zakončil akci ranou vysoko nad branku.

ČAFC měl v první půli největší řadu šancí k vyrovnání. Volej Bednáře těsně minul tyč, v síti neskončila ani hlavička Chvátala. Gólman Hájů Tlustý pak doslova čaroval při tutovce Tůmy zblízka a následné ještě větší šanci dorážejícího Kaliby. Díky parádním zákrokům brankáře ale hosté drželi těsný náskok. Rány měly gólové parametry, Tlustý ale zářil. Ve 26. minutě rovněž vytáhl na rohový kop další ránu Tůmy.

Když potom tento domácí útočník upadl ve vápně po souboji s Pravencem, ČAFC se dožadoval penalty. Sudí Vlček ale do píšťalky nezadul a dal tak za pravdu fanouškům, kteří glosovali slovy „další Limberský“. Poločas pak zakončila možnost Davida, ani on se ale mezi střelce do pauzy nezapsal.

Po návratu z kabin se hrál na těžkém terénu bojovný fotbal. Slibně rozjetým akcím ale chybělo finále v podobě vydařené přihrávky. ČAFC byl aktivnější, ale proti Háje se předháněly v obětavosti při obranných zákrocích. Třeba, když se do šance dostal střídající Hons, do rány se mu ale na poslední chvíli vrhl Dub. Háje odpověděly šancí Nováka, jenž ale netrefil branku.

Domácí tým se tlačil za vyrovnáním ze všech sil. Ke gólu mu ale pomohlo až nedorozumění gólmana Tlustého se stoperem Dubem, kterého využil k hlavičce Tryml. Míč naštěstí pro domácí už netečoval kapitán Chvátal. „Kdyby s míčem zahrál, byl by to ofsajd,“ upozorňoval domácí lavičku pozorný asistent sudího Váša.

Strhnout vedení na stranu ČAFC mohl Ulrich, ale v sólové akci neuspěl, jeho ránu vykopl pohotově Tlustý. V další šanci pálil domácí Pěruška vedle. Mezi tyče se nevešla ani tečovaná rána Kurala. Marš domácích za výhrou tak úspěchem neskončil a oba celky si připsaly do tabulky po bodu.

ČAFC Praha – FC Háje Jižní Město 1:1 (0:1)
Branky: 70. Tryml – 4. V. Hruška. Rozhodčí: Vlček – Váša, Havel. ŽK: 23. Kouble (ČAFC). Diváků: 50.
ČAFC Praha: Svoboda – Řeřicha (56. Hons), Chvátal, Kaliba, Zupka – Pěruška, Kouble, Ulrich, Kural – Tůma (74. Ponetajkin), Tryml. Trenér: Zdeněk Herink.
FC Háje Jižní Město: Tlustý – Vlasák, Krejčí (59. J. Hruška), Dub, Pravenec – David, Bednář, V. Hruška, Šůs – Janoušek – Novák. Trenér Zdeněk Slabý.

Hlasy trenérů
Zdeněk Herink (ČAFC Praha): „Z naší strany byl začátek hodně ospalý, nehrály nám kraje, soupeře jsme sami dostali do hry. Postupem času jsme se zlepšovali, Háje podržel fantastickým zákrokem gólman, i proto jsme do přestávky nevyrovnali. Pořád jsme ale věřili, že to zvrátíme. Soupeř už hrál jen na brejky a hlavně bránil, šance neměl. Nakonec jsme vyrovnali po chybě gólmana. Na vítězství už jsme nedosáhli, beru to jako trest za ten ospalý úvod zápasu.“
Zdeněk Slabý (FC Háje): „Pokračujeme v kolejích z posledních zápasů, tentokrát to ale bylo horší. Nátlaková hra ČAFC nám nesedí, my se snažíme hrát kombinačně. Dali jsme rychle gól, ale další už nepřidali. Šůs nebo David tam byli v situacích, které se měli vyřešit lépe. Soupeři nás po podobných trestají góly. Ve druhé půli dal soupeř gól po naší chybě. Musím ale sportovně uznat, že vyhrát jsme si nezasloužili.“

Nejlepší hráč ČAFC: Zdeněk Ulrich.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Chvátal (ČAFC).

René Machálek

pátek 28.9.2012 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2417