Starší žáci A

Hostivař - Starší žáci A 1:4 (1:2)

Starší žáci A poprvé okusili pocit vítězství, porazili nedalekou Hostivař

V první, nyní již opravdu, podzimní neděli jsme zavítali k dalšímu, v pořadí již pátému utkání, tentokráte k "sousedům, a to nejen tabulkově, na Hostivař.

Jistě všichni, kdo sledují články našeho družstva, si všimli, že chybělo hodnocení minulého utkání se Střešovicemi. Nebyl jsem schopen vytvořit jeho byť stručné hodnocení, neboť utkání, které bylo z mého pohledu vcelku i zásluhou soupeře vyrovnané, rozhodly opět naše individuelní chyby v obranné činnosti. Proto přes poměrně bojovný přístup a vcelku dobrou hru jsme nešťastně prohráli 2:3 a nechtěl jsem se v něm příliš pitvat. Z utkání jsme poprvé pořídili i obrazový záznam, který jsme si s chlapci, snad se zájmem, prohlédli.

Takže zpět k utkání s Hostivaří. Do úvodu jsme nastoupili v současné, snad nejlepší, sestavě v jaké jsme mohli hrát. Začátek zápasu podle toho i vyzněl, bohužel pouze prvních cca 5-7 minut. Poté jsme se přizpůsobili slabé hře soupeře, ve které herně vyčnívali pouze kapitán, a především útočník Hoang, který naší obraně dělal velké problémy. Vzhledem k vývoji utkání jsme postupně udělali některé změny v sestavě, které se díky přístupu hráčů jichž se týkaly, ukázaly jako klíčové. Navrátil, který nahrál na první gól Lipnickému, po přesunutí na levý okraj obrany eliminoval Hoanga a ještě se snažil podpořit ofenzivu. Poločas i díky druhému, vychytralému překonání soupeřova brankáře Dančem, skončil brankovým poměrem 2:1 v náš prospěch.

Po "bouřce" o poločase v kabině a drobných zásazích v sestavě jsme však i v druhém půli zápasu pokračovali v celkovém nekompaktním projevu. Přesto jsme slabého soupeře i zásluhou 2 dalších gólů ("přes kopírák") vstřeleným vysunutým Rohlíkem na "hrot" porazili 4: 1 a poprvé v přeboru ochutnali šťastný pocit vítězství.

Celkově to však bylo nepohledné upachtěné utkání, ve kterém, abych zase nebyl nespravedlivý a příliš kritický, byly i pěkné, oku lahodící momenty a situace. Je však pravdou, že proti takto hrajícímu soupeři by jich mělo býti více a .houšt", ale to je o zaujetí každého pro tuto KOLEKTIVNí a krásnou hru zvanou FOTBAL. Vše si samozřejmě klasicky vysvětlíme při nejbližším tréninku, neboť nás v příštím kole na domácím hřišti čeká vedoucí ARITMA, a to bude muset být zcela jiná "jízda"!