FC Háje JM - FSC Libuš 2:2 (0:1)

Přestože čtvrtá Libuš nasbírala po osmi odehraných kolech o polovinu víc bodů než čtrnácté Háje a byla v zápase favoritem, tak po devadesáti minutách odjížděla jen s jedním bodíkem a to navíc hrála už od třetí minuty v početní převaze po rychlém vyloučení domácího obránce Vlasáka. Háje i v deseti hrály velmi obětavě a statečně. Jen krůček jim nakonec chyběl k tomu, aby si připsaly druhou podzimní výhru.

Důležitým okamžikem pro další vývoj zápasu byla již zmiňovaná 3. minuta, kdy hlavní rozhodčí Cichra ocenil nedovolený zákrok domácího obránce Vlasáka na pronikajícího Gutheise několik metrů před šestnáctkou červenou kartou a jmenovaný tak musel po krátkém vystoupení předčasně opustit umělý trávník. Hosté početní převahu využili už po šesti minutách. U zrodu akce byl Gutheis, jehož první střelu stačil Tlustý vyrazit k noze Pavlů, ten z úhlu znova nasměroval míč k brance a Gutheis pohotovou dorážkou dostal svůj tým do vedení - 0:1.

V 16.minutě se po Gutheisově prohození a Klinkově střele ocitl míč podruhé za zády Tlustého, jenže pro předem odmávnutý ofsajd nebyla branka uznána. Domácí i v deseti hráli velice odvážně a nevynechali jedinou možnost k rychlému protiútoku. V 19. minutě vysunul Krejčí kolmou přihrávkou kupředu Nováka, jenže Brabec ho stačil ve vápně čistě odzbrojit. O čtyři minuty později měl vyrovnání na kopačce Soucha, avšak skvělý Michálek mu v pádu nohou míč vyrazil.

Ve 30. minutě se po rohu domácích dostal před vápnem k míči Janoušek, obloučkem ho točil do levého růžku, jenže přes Brabcovu hlavu se do sítě nedostal. Vzápětí na druhé straně prodlužoval Maňák přímý kop Gutheise pohotovou hlavičkou jen těsně nad břevno. Ve 36. minutě se po Janouškově přistrčení nevešla mezi tyče hostující brány prudká střela Šůse. Když pak v závěru poločasu osamocený Havlák zblízka neprostřelil vybíhajícího Tlustého, odcházeli hosté do kabin jen s hubeným jednobrankovým vedením.

To mohlo být smazáno už po třech minutách druhé půle, kdy se po Šůsově přihrávce objevil v čisté ložence Soucha, ale ani nadvakrát v souboji s Michálkem neuspěl. Co se nepovedlo Souchovi, to zařídil o minutu později Novák. Roh zprava rozehrál Soucha nakrátko Bednářovi a jeho centr přizvedl již zmiňovaný Novák hlavou do sítě a vyrovnal na 1:1.

Radost domácích z vyrovnávací branky však neměla dlouhého trvání. V 52. minutě se z bleskového útoku hostů dostal až do vápna P. Hruška a z ostrého úhlu prostřelil Tlustého podruhé. Domácí ani po této obdržené brance nesložili zbraně a bojovali dál. Jen měli smůlu v zakončení.

V 55. minutě po rozehraném přímém kopu načechral dlouhý centr do vápna Janoušek a rozeběhnutý Soucha snad ze tří kroků napálil balón do levé tyče Michálkovy svatyně.

Zvýšené úsilí domácích bylo odměněno krásným gólem o osm minut později, kdy po nezdařeném Michálkově odkopu se míč dostal téměř na půlce k Janouškovi a ten ho přímo z voleje napálil nad povyběhnutým gólmanem hostů rovnou do sítě a vyrovnal na 2:2.

Ani vyrovnávací branka nebyla pro nadšeně bojující domácí tým dostačující. I v oslabení se pokoušeli o zisk tří bodů. V 72. minutě se po akci Šůse s Janouškem neujala pohotová střela Bednářova. Pak na druhé straně proletěla táhlá Gutheisova střela těsně nad břevnem. Pohnout se stavem chtěli i hosté a tak na poslední tři minuty se zapojil do hry i nestárnoucí padesátník Václav Hrdlička. Jenže přišla další rychlá akce domácích, kdy si na Novákovu kolmici za obranu hostů šikovně naběhl Janoušek a málem byl slavný. Jeho dorážka skončila těsně nad břevnem. A když ještě v nastaveném čase Michálkovo včasné vyběhnutí zmařilo jasnou šanci Boháčovi, rozešli se soupeři v derby Prahy 4 snad se spravedlivou remízou.

FC Háje - FSC Libuš 2 : 2 ( 0 : 1 )
49. Novák, 63. Janoušek - 9. Gutheis, 52. P. Hruška. ŽK: 7. Maňák, 73. P. Hruška (oba Libuš).
ČK: 3. Vlasák (Háje). Rozhodčí: Cichra - Hrubeš, Maiello. Diváků: 50.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Bednář - V. Hruška (46. Hanzlík), Soucha (70. Janeček), Janoušek, Šůs (76. Boháč) - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
FSC Libuš: Michálek - P. Hruška, Putík, Brabec, Maňák - Lumtzer, Gutheis, Klinka, Stuchlík (77. Kalfař) - Pavlů, Havlák (87. Hrdlička). Trenér: Zdeněk Hruška.

Zdeněk Slabý (FC Háje):
„Vyloučení našeho obránce Vlasáka hned v začátku utkání ovlivnilo celý zápas. Hrát skoro celý zápas o deseti není nic příjemného, ale musím říci, že jsme se s tím vypořádali velice dobře, nevím jestli nás soupeř podcenil, nebo ho uklidnil rychlý vedoucí gól, kdy jsme po naší chybě zbytečně inkasovali. Když to vezmu na šance i průběh, tak si myslím, že i v deseti jsme měli vyhrát. Soupeř z minima šancí vytěžil maximum. My měli nastřelenou tyčku, Soucha v první půli šel sám na bránu, Janoušek před bránou bodlem nad. Jinak kluky chci pochválit, v deseti to dobře odehráli, z naší strany to bylo i fotbalové. Dalo se na to koukat.”
Zdeněk Hruška (FSC Libuš): „Bodík z venku, ale díky naší hlouposti, protože hrát skoro celý zápas proti deseti a neporadit si s tím, tak to je špatný. Další góly jsme mohli dát, ale mohli jsme taky inkasovat. Zápas nemusel být ani remízový. Pro diváka to bylo dobré utkání, ale měli jsme si s tím poradit.”

Nejlepší hráč FC Háje: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč FSC Libuš: František Brabec.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Dub (FC Háje).