V místním derby Prahy 11 porazili naši svěřenci tým Chodova 3:0.

Sestava :                                 Matějovský

Štípek,Sojka,Marval,Kabelka
                 Lojda,Pánek(46.Hančl 79.Čížek),Brož(82.Nasli),Faměra
                                             Novák,Soucha

V sobotu 20.10.jsme zavítali na hřiště Chodova, na hříště kde se nám tradičně nedaří.

V posledních pěti zápasech jsme vždy prohráli. Zápasy s Chodovem mají vždy velký náboj, protože se hraje o vládce Jižního Města. Dnešní utkání bylo ještě prestižnější, protože se z tábora domácích k  nám doneslo „jedeme na postup a vás přejedeme“. Tato vtipná hláška pobavila našeho zvěda, který viděl několik chodovských zápasů. Řekl nám : „Klídek, mají sice dobrý výsledky ,ale jinak se kopou za uši“.

Zápas jsme jako obvykle zahájili velkým náporem a již v 5.minutě jsme se radovali. Rohový kop, soupeř odvrátil k zcela volnému Martinovi Lojdovi a ten se ze 14 metrů nemýlil 0:1. Následovaly další naše útoky a šance. Druhého gólu jsme se dočkali v 16.minutě. Přetažený centr na zadní tyč propadl k Radkovi Štípkovi a ten ho usměrnil do sítě 0:2. Utkání se hrálo za sychravého počasí, trávník byl mokrý a hráči toho využívali. Často se uchylovali ke skluzům, které ne vždy byly bezpečné. Do druhého poločasu šli domácí s heslem „musíme přitvrdit“. Naši hráči dostali naopak pokyn „nechoďte do soubojů dávejte to rychle od nohy, ať vás nezraněj“. Tato rada měla svoje opodstatnění, protože některé souboje byly opravdu tvrdé, hlavně hráč č. 8 Ondřej Kantor chodil do soubojů jako by jedl jen „tataráky“.

Celý druhý poločas se odehrál za naší režie. Domácí jsme nepustili do žádné vyložené šance. Naše loženky ale zůstaly tradičně, vinou zbrklosti, nevyužity. Na konečných 0:3 v 82. po přihrávce Michala Čížka zvýšil Jakub Novák.

Jestli se domácí před utkáním pasovali do role favorita, ba dokonce si začali myslet na postup, tak jsme je s velkou radostí vrátili zpátky na zem.

Náš zvěd nelhal, a my jsme vládci Jihu.

DERBY JE NAŠE, HÁJEČÁCI ,DERBY JE NAŠE

V příštím zápase hostíme v neděli 28.10. od 14:30 Újezd Praha 4, za který hraje reprezentační trenér Michal Bílek. Přijďte se podívat, ukážeme mu jak se hraje útočný fotbal.