Mladší dorost

Admira Praha B - ML.D. 2 : 1 ( 0 : 0)

Admira Praha B - ML.D.    2 : 1 ( 0 : 0)
V 6.kole jsme zavítali na Admiru , která okupuje horní část tabulky.

První půle se hraje spíše kolem středu hřiště. Brankové příležitosti se začínaly rýsovat na obou stranách. Bojovalo se o každý míč.Chvílemi jsme měli optickou převahu. Do poločasu ovšem branka nepadla.

Ve druhé půli začínáme hrát kombinačně více než domácí.Soupeř ovšem hrozil z brejků.Při jednom takovém šel útočník na naší bránu.Ve vápně proti vyběhl Radek a skočil čistě po míči.Soupeř přes našeho golmana přepadl a jinak dobře pískající rozhodčí ukázal na pokutový kop.Penalta byla hodně přísná , to uznal i trenér domácích (v následném hodnocení to ale vyvrátil). Když to byl faul, měl dostat minimálně žlutou. Další gól domácí přidali po skrumáži v malém vápně.Ovšem branka byla trochu sporná, protože domácí hráč byl za brankovou čárou a na hlavičku se vracel na čáru.Podle mě to byl ofsajd, ale rozhodčí branku uznal. Nám se podařilo snížit na 2:1.Po faulu se k míči postavil Míša Černý a přímým nártem ze 30m vymetl pavučinu pod víkem. Za druhou půli jsme zasloužili minimálně bod.Ovšem gólově se dařilo domácím. Řekl bych, že lepší tým prohrál.Toto je ovšem moje subjektivní hodnocení.

Tady je hodnocení domácích:

U 16 : FC Háje 2:1 ( 0:0 )

Sestava: Prebsl- Řehoř- Čedík -Daněk-Kubla–Beneš -Marek-Dejmek –Egrt-Klaus -Bažant
Branky: Čedík 56 min. Prokopovič 70 min.
Na střídání: Kovařík, Potůček, Hauer, Prokopovič
Zraněni: Jaroš, Maier
Distanc 1 zápas ČK Kalifa, Šmejkal

Nezvykle v neděli, jsme doma na Hovorčovické přivítali soupeře z druhého konce Prahy- FC Háje.
Svou premiéru si odbyl Jakub Prebsl, brankář U 15, který zaskočil za Ondru Černého a myslím, že si počínal velmi dobře.
Do utkání jsme vlítli a již ve 3 minutě měl obrovskou šanci Vojta Klaus, který utíkal sám na brankáře hostí, ale neproměnil do nebe volající tutovku. Druhá šance na sebe nenechala dlouho čekat a za 5 minut už to mohlo být 2:0, jenže opět čaroval hostující brankář. Kdy po našem nacvičeném signálu z rohu vyrazil míč z hlavičky Marka Řehoře opět na roh.
Po úvodním náporu se hra od 15 minuty začínal vyrovnávat a hosté nebezpečnými brejky ohrožovali naší branku, ve které ale stál dobře chytající Jakub, a jelikož vždy přečetl myšlenku Hájeckých kluků, dokázal včasným vběhnutím uhasit nebezpečí.
Hra se kouskovala, a diváci mohli vidět spousty soubojů na obou stranách. Hrálo se prakticky od vápna k vápnu, ale žádné mužstvo nemělo myšlenku.

Mrzí mě jen jedna věc, že naši kluci zbytečně nechávají soupeři prostor. Hráči soupeře měli opravdu v některých fázích utkání luxusní prostor na zpracování míče a rozehrání.
Do poločasu se nic zvláštního nestalo a tak skončil 0:0.
Ve druhé půli mělo utkání zcela jiný náboj, hosté se více tlačili do zakončení a naše obrana měla plné ruce práce. Ve 46 minutě vychytal Jakub hostujícího útočníka, naše obrana hrála opravdu pod velkým tlakem, kdy z nepochopitelných důvodů jsme opět otevřeli střed hřiště.
Naštěstí jsme to byli my, kdo vstřelil první branku, když se z jednoho našeho odkopu dostal míč za obranu hostí, které utekl Vojta Klaus, udělal jinak výborně chytajícímu brankáři hostí kličku, ten sice míč chytil, ale předtím zasáhl našeho útočníka a rozhodčí neváhal ani chvilku a odpískal pokutový kop.
Míč si postavil na značku Tomáš Čedík .. 55 minuta, vedeme 1:0.
Tato branka hosty zmrazila, naše hra se zklidnila, kluci podrželi v záloze míč, a do akcí se dostávali i naši krajní beci.
Hosté přesto hráli jak o život, a jen díky jejich zakončení jsme stále vedli 1:0, a to až do 68 minuty, kdy jsme se kombinací přes střed hřiště dostali k zakončení, ze kterého jsme kopali roh.
Po rohovém kopu se míč dostal k „Márovi“, který nejdříve ve vápně vyhrál dva souboje a poté přehodil brankáře hostů, míč směřoval do branky, přesto jej pohlídal Tomáš Prokopovič a hlavou z brankové čáry zvýšil na 2:0.
V tuto chvíli vsadili hosté vše na jednu kartu, dostali nás opět pod tlak, z kterého vytěžili branku v 78 minutě, po zbytečné chybě našeho kapitána Dejmka, který se místo míči věnoval spíše hráči a fauloval. Háje byly polity živou vodou, a posledních pár minut to bylo bohužel z naší strany utrpení a čekání na hvizd rozhodčího.
Přesto všem klukům děkuji, že opět ukázali srdíčko bojovníka a utkání dotáhli do vítězného konce. Příští utkání hrajeme za kopcem v Ďáblicích v sobotu 20.10 od 14:30.

Trenér: Stanislav Votoček.