Muži A, 21.kolo: FC Háje JM - Sokol Dolní Počernice 3:0 (1:0)

Po nevydařeném zápase proti Uhříněvsi jsme měli možnost složení reparátu proti týmu, který se stejně jako my pohybuje na čelních místech tabulky, Sokolu Dolní Počernice. Tomuto týmu jsme měli co vracet, protože jsme na podzim na jejich hřišti prohráli 3:1 a navíc nás před tímto kolem dělily v tabulce pouhé tři body.

Už úvod zápasu naznačil, kdo s jakými ambicemi do zápasu vstupuje. Zatímco Sokol sice více držel míč na svých kopačkách, my jsme předváděli rychlé útoky na jeden dotek s častou střelbou. Pravdou je, že hráčům soupeře trvalo asi 20 minut než si zvykli na nečekané odskoky balonu na našem hřišti. Za tuto dobu vytvořili v rozehrávce tolik chyb, že jsme je mohli potrestat hned několika goly. Avšak skvělý brankář hostí nebo netrefení branky zapříčinili, že jsme po 20.minutě nevedli ani 1:0.

To se však změnilo v minutě pětatřicáté, kdy Kuba Pospíšil vybojoval balon u pravé postraní čáry, nacentroval do vápna, míč se po několika odrazech dostal k Honzovy Slabýmu a ten pohodlně uklidil balon k tyči a zaznamenal tak svůj první gol v sezoně i v mužích.

Zápas i dál plynul podle stejného scénáře, až doplynul do poločausu.

Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že chceme rychle přidat další, minimálně jeden, gol a rozhodnout tak zápas. To se nám podařilo až v minutě šedesáté, kdy si na trestný kop Honzy Slabýho počkal na zadní tyči Pepa Bičaník a hlavou pohodlně prodloužil sérii jarních zápasů, ve kterých vstřelil alespoň jednu branku.

Poté soupeři začali docházet síly a tak zkoušeli štěstí nakopávanými míči na vysokého útočníka, který dělal v našem vápně svými centimetry docela paseku, a také tímto způsobem zařídil jedinou střelu Sokola na naši branku, s kterou si však Martin Tlustý elegantně poradil.

Zápas už se víceméně dohrával, ale v osmdesáté minutě jsme měli ještě jednu možnost se radovat ze vstřeleného golu. To Karel Hrůza vyslal do úniku Honzu Jablonského, ten přetlačil v souboji jeden na jednoho před vápnem brankáře Počernic, míč se opět dostal k Honzovi Slabému a ten s předstihem oslavil svoje pondělní 19. narozeniny druhým golem v zápase.

Poté už se zápas opravdu jen dohrál, ikdyž jsme mohli kopat ještě dvě penalty, ale v závěru rozhodnutého zápasu nechtěl rozhodčí více vířit už tak dost zvířené emoce a penalty neodpískal.

Sestava FC Háje JM:

TLUSTÝ Martin - TESAŘ Jiří, HARTMAN Jiří, CHROBÁK Marek, Marval Josef - POSPÍŠIL Jakub, JANOUŠEK Jiří, HRŮZA Karel, Slabý Jan - BIČANÍK Josef, ŠTÍPEK Petr

Střídání:

65' JABLONSKÝ Jan za Štípka, 81' NEUMANN Martin za Hrůzu