Mladší přípravka B

Admira Praha - Mladší přípravka 2005

Fotbalová soutěž ani o prázdninách nelení. Dnes jsme odehráli hezké utkání na Admiře.

Na poslední chvíli jsme vůbec dávali tým dohromady, protože s pátečního počtu, kdy nás bylo ještě 12 nás bylo najednou dvě hodiny před zápasem 9, naštěstí pohotově dorazil Adam, takže jsme odehráli další utkání bez střídání.

Při každém psaní článku si pouštím různou muziku, podle toho, jaká byla atmosféra na zápase a jak zahráli kluci. Asi po pěti minutách rozhodování si pouštím pohodovou americkou rockovou kapelu a jejich písničky Hey a Where is my mind a na vlně této pohody začínám psát.

Rozdělení do týmu dnes bylo na klucích, brankáři v prvních třetinách si navolili týmy a řekl bych, že je udělali poměrně vyrovnané. Akorát jsme na obou hřištích praktikovali jiný styl fotbalu. Na hřišti blíže ke sněhem pokryté trávě se kluci pokoušeli více o přihrávky, na hřišti blíže k tribuně řešili situace spíše individuálně. Naopak co se týče zastupování a pomáhání si ve hře dozadu při bránění kluci blíže k tribuně zastupovali hráče kterému soupeř udělal kličku, naopak na druhém hčišti to kluci v první a části druhé třetiny nechávali na jednom, dvou hráčích. Tolik asi k tomu, že i když kluky učíme vše stejně, tak mohou týmové výkony vypadat takto odlišně, a to zejména na základě jindividuálních pohledů jednotlivých hráčů na herní situace.

Nicméně na obou hřištích musím kluky pochválit. Všichni se snažili naplno se hrát co nejlépe, aniž bychom na ně výrazně mluvili. V zápase jsme viděli snad jen dva odkopy, a to od Danýska, který s námi není celou dobu a postupně se ho snažíme přeformovat k našemu obrazu :-). Vidíte, jak se kluci snaží o kličky? Vidíte, že když jsou na naši polovině, tak se snaží dělat kličky k lajně, aniž bychom je na to upozorňovali? Už také více obsazují hráče, sice to furt není ideální, ale to asi ještě dlouho nebude.

Ve hře bylo také mnoho nedostatků, ale i k těm se dostaneme. Určitě je to stále menší pohyb, menší nabídka a slabší podpora hry předních útočníků od zadních. Občas se schováváme za hráčem, takže nám kamarád nemůže nahrát. Jenže naučit se pohybovat po hřišti je opravdu těžké a bude nám to trvat ještě dlouho, než to bude vypadat alespoň trochu k světu.

Co ještě musím zmínit je naše rozehrávka standartních situací (rozehra od brány, auty, rohy). Vypadá to, že to klukům dlouho trvá a opravdu to tak je, jen bych chtěl říct, proč tomu tak je. Na tréninku si říkáme varianty, které mohou použít a snažíme se vysvětlit, co je v jaké situaci lepší. Na zápasech to vypadá tak, že vlastně neví, co mají udělat, ale je to spíše pro to, že se chtějí rozhodnout správně a někdy to trvá nepatrně déle. Rozhodují se však samostatně, proto jim budeme nabízet možná řešení, ale pouze občas říkat, co přesně mají udělat.

Dnes netradičně individuální hodnocení hráčů:

Domča - Na brankáři velký přehled a výborné vybíhání. Musíme zapracovat na hře nohou, pro brankáře, jak ho hrajeme my, je to dost podstatné. Rozehrával dobře a překvapivě rychle.

Alex - Individuálně velmi dobré. Řekli jsme si, že si bude hráče více dirigovat a občas tam nějaká rada byla, takže velký posun od mluvení k drobnému dirigování. V útočné fázi při závěrečném řešení to chce zvednout hlavu a podívat se, zda-li je lepší střílet z úhlu nebo je před brankou lépe postavený hráč.

Tomík - Neúnavně se snaží o kličky z tréninku. Zkusíme je Tomiku dát více do pohybu, řekneme si to a budou vycházet ještě častěji. Většinou se rozhodl správně v autové rozehrávce.

Adam - Na to, že trénuje krátkou dobu, tak se chytil suprově. Neodkopl jediný balón, dobře odebírá míče, dvakrát odebral míč kličkou do strany a získal tím míč. Až k tomu přidá větší pohyb, tak bude považován za skokana měsíce.

Honzík - Dneska ukázal dobrou práci s míčem, ale chce to Honziku zvednout hlavu. Má dobrou kličku, rychlou. Příště Honziku tolik nepadat.

Johny - Na brankáři jsme ho viděli hrát už lépe, překvapilo mě, jak málo vybíhal. V poli se snažil, řekl bych, že zahrál dobře, klička i přihrávka tam byla.

Miky - V první třetině si více dirigoval kluky. Výborně získával míče, dělal dobré kličky a snažil se hodně o nahrávku se zvednutou hlavou!!! Když zvedl hlavu a neviděl volného spoluhráče, pokusil se o kličku a přesně tak to má být.

Fíla - Fíla je velký bojovník. Sice s tím souvisí jeho pádání, ale za zápas už má asi tak o 20 pádů méně než v zápasech loni, takže se dostal asi na nějaké číslo 10 :-). Skvělá rozehrávka i klička a dobře mluví na ostatní.

Štěpa - Udělal velký pokrok, hlavně co se týče tempa hry. Skvělý na balónu, bez něj ho musíme více nutit do pohybu. Na brankáři ke konci už výborné, a to hlavně rozehrávky, viděl volné a obsazené hráče a dobře tyto situace vyhodnocoval.

Danýsek - V tobě to Danýsku je, tak nám toho pojď ukázat více! My to z tebe vymačkáme :-). Velký bojovník, dobrý na balónu. Občas to chce více pohybu a nebát se hlavně hrát a cokoliv s míčem udělat.

Výsledek sice hovoří jasně, ale více jak polovinu branek jsme dostali v poslední třetině, kdy už nám došly síly. Do té doby se jednalo více méně o vyrovnané utkání, které mně osobně udělalo radost.

neděle 28.10.2012 | Otmar Mansour | Přečteno: 2230