Mladší přípravka A

MINI 8 A , přebor , 18 kolo : FC HÁJE JM - METEOR PRAHA 1:1 (0:1)

V sobotním dopoledni jsme se na domácím hřišti střetli s Meteorem Praha. Soupeř se nachází na čtvrtém místě tabulky a my jsme mu chtěli vrátit porážku 1 : 0 z podzimu.

Běžela první minuta zápasu a my jsme mohli jít do vedení. Přetažený rohový kop nedokázal dotlačit do sítě Vojta Čmelík ani za ním stojící Kuba Vyjídáček. Škoda, mohl se první poločas vyvíjet jinak. Meteor začal hrát aktivně. Agresivní napadání útočníků hostí nám dělalo problémy. Naši obránci měli plné ruce a nohy práce s hbitým kapitánem Meteoru. Nedařilo se nám držet střed hřiště a soupeř měl několik závarů před Láďou Orlichem. Odolávali jsme až do 12. minuty. Útočník Meteoru se obtočil kolem uklouznuvšího Honzy Sedláčka a zavěsil branku do levého rohu naší svatyně. Zaslouženě jsme prohrávali 0 : 1. Po obdržené brance se hra vyrovnala a měli jsme obrovskou šanci vyrovnat. Kuba Kloboučník předskočil záložníka Meteoru a jeho následnou krásnou střelu vytěsnil s největším úsilím golman hostí. Opět škoda. Do poločasu se již nestalo nic zásadního, protože se hra odvíjela hlavně ve středu hřiště.

Do druhého poločasu jsme naskočili hodně aktivně a celá naše hra dostala ty správné obrátky. Vojta Čmelík začal konečne operovat ve středu zálohy a uchopil dirigentskou taktovku pevně do svých rukou. Začal rozdávat míče přesně tak , jak by to mělo být. Zatlačili jsme hosty před jejich branku a zahrávali pár rohů, ze kterých mohl padnout vyrovnávací gól.
Dočkali jsme se zaslouženého vyrovnání až ve 35. minutě. Míč putoval po ose Čmelík - Vyjídáček a zakončoval probuzený střelec David Rodina. Krásná fotbalová akce , na které má největší díl Kuba Vyjídáček, u něhož jdou výkony v posledních dvou zápasech nahoru.
V této fázi jsme jasně Meteor přehrávali a měli jsme i další 100 % gólovou šanci.
Čmelda (Čmelík) tentokráte vymyslel ideální balón pro Džeryho (Slavík) a ten nezištně našel osamoceného Zelího (Zelinka), který stál sám před brankářem hostů. Martin mohl být hrdinou zápasu, ale bohužel se jím nestal. Ve vyložené šanci netrefil branku Meteoru.
Posledních pět minut se hra rozkouskovala a zápas dospěl k remízovému konci.

Co říci na závěr? Za druhou půli jsme si zasloužili vyhrát. Kluci předvedli kvalitní výkon a byl jsem spokojený. Měli jsme i více šancí, ale ta koncovka!

V tomto utkání musím vyzdvihnout shodou okolností tři kluky se stejným jménem. Kuba Nezbeda odvedl velmi kvalitní práci stopera po celé utkání. Kuba Vyjídáček jde s výkonem nahoru a jeho průnik před vyrovnávací brankou byl pěkný. Kuba Kloboučník zahrál nejlepší zápas, co jsem jej viděl. V obraně si odehrál svůj post bez chyby a jeho střele scházelo možná jenom více štěstí.
Ostatní kluci odvedli poctivou fotbalovou práci.

Ve středu nás čeká Slávie Praha a když budeme hrát jako ve druhé půli, můžeme favorizovaného soupeře potrápit.