FC Háje JM B - Újezd Praha 4 7:1 (3:0)

Béčko porazilo souseda z Újezdu P4 a nastřílelo mu sedm branek. Nese se tak na vlně vítězných zápasů.

Martinák(59.David),Novák

V neděli jsme za krásného slunečného odpoledne přivítali mužstvo SK Újezd Praha 4.

Hřiště bylo poznamenáno sobotní sněhovou nadílkou. Do zápasu jsme vstupovali s cílem prodloužit naší vítěznou sérii a ukázat všem věrným fanouškům pohledný fotbal.

Utkání začalo s několikaminutovým zpožděním, protože se nedostavil rozhodčí Mitáš. Jeho funkci asistenta zaujal Tomáš Pravenec. Jeho bezchybný výkon by ocenila i paní Dáša Damková.

Mužstvo hostů, složené většinou ze starších hráčů, mělo ve svém středu nejlepšího československého fotbalistu roku 1989, v současnosti trenéra reprezentace Michala Bílka.

Zápas jsme začali jako vždy velkým náporem a již ve 2. minutě jsme slavili první branku, kterou vsítil Jakub Novák. V 8.minutě stejný hráč vběhl do šestnáctky, kde byl faulován. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Martin Bednář. Potom následovalo ještě několik velkých příležitostí, ale Lojda, Faměra, Novák ani Martinák svoje šance nevyužili. Skóre prvního dějství uzavřel v 41.minutě Luboš Martinák.

I v druhém poločase jsme pokračovali v rychlém kombinačním a hlavně útočném (jak jsem slíbil v minulém článku) fotbale. Soupeř nestíhal, a tak skóre narůstalo 4:0 Bednář, 5:0 Novák, 6:0 Marval, který se v tomto ročníku trefil poprvé. Jeho gól byl ukázkou perfektně zahraného rohu. Martin Doksanský v premiérovém utkání za muže našel u zadní tyče našeho stopera a ten nechytatelnou hlavičkou nedal brankáři šanci. O chvíli později v 75. minutě se naše obrana dopustila asi jediné chyby, kterou potrestal krásnou střelou Sklenář. Hosté se v podstatě do šancí nedostávali, celý zápas naši branku neohrozili. O to více mrzelo Honzu Matějovského, že neudržel čisté konto. Po zápase prohlásil, že se celý zápas nudil a že je zmrzlej víc, než když seděl v sobotu na lavičce v zápase „A“. Do konce zápasu se do loženek ještě dostali Čížek a David, ale  účet  uzavřel v 85. minutě svým třetím gólem Jakub Novák.

V utkání podali všichni hráči velice kvalitní výkon, byli jsme jasně lepším týmem, ale záporem bylo opět využívání šancí. Kdybychom dali více něž 10 branek tak bych byl naprosto spokojený, navíc by trenéra Dvořáka ještě více mrzelo, že se dnešního utkání nezúčasnil. Omluvou mu je, že byl v Mnichově na zápase Bayern - Leverkusen (že by sledoval našeho příštího soupeře ?).

Závěrem musím poděkovat hráčům „A“  Martinu Bednářovi, který řídil naši mladou zálohu a Tomáši Pravencovi, že se ochotně zhostil funkce asistenta rozhodčího.

V příštím kole hrajeme v neděli 4.11. od 14. hodin  na hřišti SK Třeboradice.

Doufám, že zase předvedeme útočný fotbal, který diváky baví a odvezme si tři body.