FC Háje JM - FC Zličín 1:0 (0:0)

Kapitán Hájů Tomáš Dub v naší páteční pozvánce na přebor nepochyboval, že doma Zličín porazí. To ještě asi netušil, že to zařídí sám. Krátce po přestávce si naběhl do vápna a hlavou zápas rozhodl. Hosté totiž svou největší šanci ve druhé minutě nastavení nevyužili. Největší potlesk v zápase sklidil brankář hostů David Schopf, který přiznal teč míče a změnil verdikt rozhodčího ve prospěch domácích. A to za nepříznivého stavu pro svůj tým!

První náznak šance měli hosté už ve 4. minutě, kdy si na přihrávku Maye naběhl Valoušek, dostal se až do vápna, ale Bednář mu v poslední chvíli míč ukopl. Na druhé straně se přes Němce prosadil Novák, ale k zakončení se nedostal. Domácí do koncovky nedotáhli ani další akci, po ztrátě míče hostujícího Žáka.

Ve 12. minutě vyslal kolmou přihrávkou Janoušek do úniku Boháče, kterého hosté těsně před vápnem zastavili faulem. Z přímého kopu prudce pálil Šůs, Schopf míč jen vyrazil, ale k dorážce se nikdo z domácích hráčů nedostal. Spoluhráče nenašel vzápětí Janoušek centrem z levé strany. Ve 22. minutě zahrávali rohový kop hosté, na míč si naskočil Adam, ale nezasáhl jej jak by bylo třeba.

K první vyložené šanci pomohl domácím ve 28. minutě stoper hostů Krejčí, ktrému míč propadl za záda a Novák měl cestu k brance otevřenou. Vybíhajícího Schopfa však neprostřelil. Golman hostů musel vyrážet i ostrý centr Janouška z pravé strany, ale ani tentokrát se nikdo z domácích k dorážce nedostal. V závěru poločasu se přes Duba prosadil May, ale Tlustý střelu kryl. Opět May, dvě minuty před přestávkou, v slibném postavení přestřelil.

Do druhého poločasu vlétli domácí jako vítr. Přišpendlili hosty k jejich bráně. Nejdříve přetažený centr vrátil na vápno Souch a Šůs vypálil těsně vedle. V 52. minutě byl faulován Novák, na centr z přímého kopu si naběhl Dub a hlavou trkl míč do sítě - 1:0.

Domácí jakoby podlehli uspokojení, že už mají odpracováno a přenechali iniciativu hostům ze Zličína. Prudky centr M. Šindeláře Tlustý jen vyrazil, nikdo z hostů však nebyl poblíž a domácí nebezpečí odvrátili. V 66. minutě střílel nepřesně z přímého kopu Valoušek. Po chybné přihrávce Bednáře, které se zmocnil Valoušek, se dostal ke střele May, zamířil však mimo branku.

V 73. minutě se domácí ze sevření vymanili a rychlý protiútok mohl zakončit Šůs, dostal se až před Schopfa, ale dlouhou kličkou mu míč utekl do zámezí. Tak to alespoň signalizoval hlavní arbitr Váša. Brankář hostů Schopf ale jeho verdikt změnil a přiznal, že míč za čáru usměrnil on. Něco na našich trávnících nevídaného! Klobouk dolů!

V závěru zápasu mohli domácí dvakrát rozhodnout. Pokaždé u toho byl střídající Musil. Nejdříve sám před Schopfem pořádně nevystřelil a pak na zadní tyči o krůček nedosáhl na střílenou přihrávku. Ve druhé minutě nastavení si hosté připravili největší šanci na vyrovnání. Střelu Maye Tlustý vyrazil, May pálil i podruhé, Zelený před Tlustým míč tečovat nedokázal a tak Tlustý nakonec míč ukryl v náruči. A pískal se konec.

FC Háje - FC Zličín 1:0 (0:0)
Branka:
52. Dub. ŽK: Hráno bez karet. Rozhodčí: Váša - Havel, Flimmel. Diváků: 50.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Bednář - Soucha, V. Hruška, Janoušek, Šůs (78. Musil) - Boháč
(69. Pravenec), Novák (90+1. J. Hruška). Trenér: Zdeněk Slabý.
FC Zličín: Schopf - Němec, Hájek, Krejčí, M. Šindelář - Valoušek, Adam, Žák, J. Šindelář (59. Zelený) - May, Maxmilián. Trenér: Radovan Hromádko.

Zdeněk Slabý (FC Háje):
„Získali jsme tři důležité body. Chtěli jsme něco změnit a tak jsme začali hrát na dva útočníky. V prvním poločase to nebylo ono a tak jsme to po přestávce změnili na postavení, na které jsme zvyklí. Deset minut jsme měli velký tlak a přišel i gól. Byla škoda, že to Musil ve dvou šancích nedokázal potvrdit a bojovali jsme o vítězství až do konce. V poslední  minutě měli hosté velkou šanci. Celkově si však myslím, že jsme si vítězství zasloužili."
Radovan Hromádko (FC Zličín): „Z devadesáti minut máme sedmdesát míč v držení, ale hrajeme jen po vápno. Máme útočníky, kteří nechtějí do vápna, to pak nemůžeme dát gól, a bez toho nemůžeme vyhrát. Neuhlídáme jednu standardku a gól dostaneme."

Nejlepší hráč Hájů: Tomáš Dub.
Nejlepší hráč Zličína: Michal Šindelář.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Schopf (FC Zličín).