MINI 8 D - rekapitulace mistrovských utkání (15. kolo - 21. kolo)

K druhému jarnímu mistrovskému utkání jsme jeli na hřiště našeho soupeře REALU plni optimismu po domácí výhře nad Sl. Vyšehradem ve 14. kole.

Naše očekávání se vyplnilo a kluci nepustili soupeře k žádné šanci v průběhu celého zápasu a hráče REALU deklasovali výhrou 12:0 (zápas 2.4.2006).

V dalším zápase jsme předpokládali, že formu potvrdíme a na domácím hřišti porazíme hráče s Kyje. I když jsme celý zapas odehráli na půlce soupeře, museli jsme se smířit s remízou 1:1 (zápas 8.4.2006), kdy po ojedinělé akci náš soupeř vstřelil první branku utkání a přesto, že jsme odpověděli okamžitým vyrovnáním, vítěznou branku se nám již do konce zápasu vstřelit nepodařilo. Ale musím poukázat i na to, že náš soupeř posílil mužstvo o několik nových hráčů a na jeho výkonu oproti minulosti to bylo patrné. Ale i přesto se domnívám, že remíza byla pro nás zklamáním, zejména z důvodu několika neproměněných vyložených brankových příležitostí.

V 17. kole jsme zavítali na hřiště ČAFKY. K tomuto utkání musím říci, že se jednalo opravdu o kopanou ! ! ! a né fotbal, protože hrát na škváře plné kaluží to opravdu pro náš tvořivý tým nebylo to pravé. Utkání skončilo 1:1 (zápas 12.4.2006) a myslím si, že jsme mohli být hlavně rádi zato, že se nikdo z našich chlapců nezranil. Kdyby k utkání dorazil delegovaný rozhodčí, pravděpodobně by ani utkání pro nezpůsobilost terénu nezahájil. Bohužel to pro nás byli další dva ztracené body s kterými jsme počítali.

V dalším kole jsme sehráli derby s našimi spoluhráči z FC Háje C, r. 1997. V tomto utkání byl jasně znát roční věkový rozdíl a i co se týče fotbalových kvalit, musíme přiznat, že v těch měl soupeř navrch, což dokládá i výsledek utkání, ve kterém jsme prohráli 0:9 (zápas 22.4.2006).

Další zápas jsme předehrávali na hřišti FSC Libuš. Na podzim jsme s nimi prohráli na vlastním hřišti 2:4 a proto jsme jim porážku chtěli vrátit, zejména z toho důvodu, že se s nimi pereme o třetí příčku v tabulce. Toto utkání bych přál všem fotbalovým fandům vidět. V horkém slunečném počasí bylo ze strany obou mužstev vidět obrovské nasazení a touha po vítězství. Po opravdu velkém boji, jsme uhájili na hřišti soupeře těsné vítězství 2:1 (zápas 25.4.2006) a posunuli jsme se na třetí místo v tabulce.

Po delším volnu jsme sehráli další utkání na domácím hřišti s týmem ze spodní části tabulky - UNIONEM Žižkov. Kluci si s chutí zahráli a nepřipustili žádnou senzaci a soupeře rozstříleli 7:0 (zápas 6.5.2006).

V sobotu 13.5.2006 jsme v ranních hodinách vyrazili k našemu soupeři z Horních Měcholup s tím, že si odvezeme povinné tři body a upevníme si tak třetí příčku v tabulce. Utkání začalo v naší režii a v prvních minutách jsme mohli vstřelit minimálně 2 branky, což se však nepovedlo a soupeř z náhodné akce a hrubky naší obrany vstřelil po deseti minutách 1 gól do naší sítě. Naši kluci byli po brance jako opaření a během dalších 10 minut dostali další 3 góly. Do druhého poločasu jim trenér patrně zvedl v šatně sebevědomí a na výkonu to bylo rázem znát. Během patnácti minut jsme stav snížili na 3:4 z našeho pohledu. Avšak vyrovnávací branku se nám i po velkých šancích vstřelit nepodařilo. Ztráta tři bodů nás opět posunula na 4. příčku tabulky za družstvo Libuše, které nezaváhalo a zvítězilo s Vyšehradem.

Zároveň, ale musím pochválit mužstvo Horních Měcholup za jejich výkon. V zimní přestávce posílilo o několik nových hráčů a na jejich výkonu to bylo opravdu znát. Bohužel to už nejsou žádní "nazdárkové", kteří na podzim prohrávali rozdílem třídy, což je vidět i na jejich aktuálním umístění v tabulce. Věřím, že si kluci z této prohry vezmou ponaučení a v dalším kole zvítězí proti soupeři z TJ PRAGA a zvednou si náladu před odjezdem na prestižní mezinárodní fotbalový turnaj v dánském Alborgu, kterého se zúčastní ve dnech 24.-28.5.2006. Pro naše příznivce budou v průběhu turnaje k dispozici průběžné výsledky na webových stránkách pořadatele : http://www.norhalne-cup.dk/