Bílá Hora - FC Háje JM 1:2 (0:0)

Osud nováčka z Bílé Hory se naplnil. Kolo před koncem soutěže je jasné, že bude přezimovat na posledním místě. Pokud s tím svěřenci trenéra Kuchaře ještě chtěli něco udělat, museli v posledním domácím vystoupení porazit Háje. Nepovedlo se a tak na kontě domácích bodových zisků u Bílé Hory svítí hrozivá nula. Háje se naopak vyhouply před rezervu Meteoru na třináctou příčku.

Domácí začali aktivněji než hosté. Ve 12. minutě střílel z přímého kopu nepřesně Lipan a za dvě minuty dělovka Bláži skončila mimo branku díky teči jednoho z obránců. Z následného rohového kopu domácí nic nevytěžili.

Ve 26. minutě si první vážnější slovo vzali hosté, ale se střelou Šůse z přímého kopu neměl Prouza vážnější problémy. Za pět minut přetažený centr vrátil Šůs zpět Hruškovi, který se k zakončení nedostal. Největší problémy Prouzovi nadělal spoluhráč Kotěra. Hrál si tak dlouho s míčem, až mu ho Novák sebral a postupoval sám na domácí branku. Prouza jeho střelu vyrazil a následný pokus Šůse skončil vysoko nad brankou.

Ve 34. minutě se přes Lipana protáhl Janoušek, naservíroval míč Bednářovi, ale ten překopl i ochranou síť za brankou. Tři minuty před přestávkou musel Kotěra napravovat chybu Lipana.

Bezbrankový stav trval po přestávce jen tři minuty. Z levé strany zahrával přímý kop Janoušek, a jeho centr usměrnil do branky lehkou tečí Novák. Vedoucí gól posadil hosty na koně. Janoušek vtipně patičkou uvolnil Šůse, ten však se střelou váhal tak dlouho, až mu míč vypíchl Kolařík. Vzápětí připravil Novák palebnou pozici Hruškovi, ten však jen naklepal hýždě J. Čermáka.

Další šanci si připravili domácí, ale Rákosník ve slibném postavení hlavičkoval mimo branku. V 75. minutě se prosadil individuálně Ptáčník, v rozhodující chvíli ho odzbrojil Hrůza. To domácí zamrzelo v 84. minutě.
Střídající Červenka vyrobil fatální chybu, když poslal míč přímo na kopačky Šůse a ten sám před Prouzou s přehledem přidal druhý gól hostů.

Definitivní podobu výsledku dala poslední minuta. Bednář ve vápně nesmyslně fauloval Kotěru, čehož si všiml asistent hlavního arbitra a na jeho pokyn se pískala penalta. Tu proměnil Rákosník a výsledek upravil na 1:2.

Bílá Hora - FC Háje 1:2 (0:0)
90. z penalty Rákosník - 48. Novák, 84. Šůs. ŽK: 49. Kotěra, 55. Bláža, 79. Rákosník - 15. Vlasák, 90. Bednář. Rozhodčí: Suchý - Tikal, Špivák. Diváků: 60.
Bílá Hora: Prouza - J. Čermák (78. Šanda), Kolařík, Kotěra, Lipan - Zimmermann (69. Červenka), Dolejš (55. Skála), Bláža, Ptáčník - Rákosník, P. Čermák. Trenér: Jaroslav Kuchař.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Hrůza, Pravenec - Soucha, Bednář, V. Hruška (88. Hovorka), Šůs (86. Musil)  - Janoušek - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.

Jaroslav Kuchař (Bílá Hora):
„Dneska jsme zklamali. Sehráli jsme doma nejhorší zápas za celý podzim. Háje byl zatím nejslabší soupeř, na kterého jsme narazili. Tenhle zápas jsme měli vyhrát. Bohužel jsme nedokázali zopakovat výkon z minulého týdne na Čafce. Musíme to ještě zkusit příští týden na Libuši.”
Zdeněk Slabý (FC Háje): „Herně to nebyla žádná sláva, ale v naší situaci jsou důležité tři body. Měli jsme to rozhodnout už v první půli. Pro nás je ale travnaté hřiště nevýhodou, nejsme na ně zvyklí. Domácí jsme do nějakých větších šancí nepustili, až v poslední minutě z nesmyslné penalty. Vítězství je zasloužené.”

Nejlepší hráč Bílé Hory: Marek Ptáčník.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Hruška (Háje).