FC Háje JM - Motorlet B 5:0 (2:0)

Osmkrát se doma představili fotbalisté Hájů a připsali si teprve třetí vítězství. V dosavadních sedmi utkáních dali dvanáct branek a teď rovnou pět do sítě rezervy Motorletu, které se v posledních kolech dařilo. Na umělce Hájů však zcela propadla. V poli to bylo dobré, ale v koncovce jalové. Lekci z produktivity tak udělovali domácí.

O fotbalové koření, tedy góly, nebyla v posledním podzimním kole na Hájích nouze. Dávali je však jen domácí a to v úvodu a závěru zápasu. Ve 12. minutě byl tak deset metrů před šestnáctkou faulován
V. Hruška. Přímý kop zahrával Šůs a jeho střela se od jednoho z obránců odrazila přímo před Musila, který nekompromisně zakončil - 1:0. V 19. minutě předvedli vydařenou kombinaci Janoušek s V. Hruškou a ten křížnou střelou přidal druhou branku.

Na další gól se čekalo až do 75. minuty. Obrana hostů zaváhala, míč propadl k V. Hruškovi a ten jej s přehledem poslal do sítě. Za pět minut byl na levé straně faulován Janoušek a přímý kop hosté odvrátili jen na roh. Ten rozehrál Janoušek, míč mu vrátil Šůs a přízemní centr Janouška zblízka pohodlně usměrnil do sítě Novák. Když časomíra ukrojila dalších pět minut, zahrávali rohový kop hosté. Centrovaný míč lízl hlavou Majerčin, ale Tlustý dokázal zareagovat včas. Přišel rychlý protiútok a Šůs dostal z levé strany dostatek prostoru a času, aby prostřelil Váchu popáté.

FC Háje - Motorlet B 5:0 (2:0)
Branky:
19. a 75. V. Hruška, 12. Musil, 80. Novák, 85. Šůs. ŽK: 65. Vlasák - 53. Faktor, 73. Kundelásek,
77. Majerčin, 85. Vršek. Rozhodčí: David - Hrubeš, Zelený. Diváků: 60.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Hrůza, Krejčí, Pravenec - Musil (85. Hovorka), Janoušek (88. Martinák), Bednář,
V. Hruška, Šůs - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
Motorlet B: Vácha - L. Kučera, Fischer, Jaroš, Vršek (70. Svrček) - Svoboda, Faktor (55. Majerčin), Bialek, Bělka - Hák, Kundelásek. Trenér: David Lukeš.

Hlasy trenérů
Zdeněk Slabý (FC Háje):
„Začali jsme porážkou 5:0 s béčkem Meteoru, skončili jsme vítězstvím 5:0 s béčkem Motorletu, takže se to hezky vyrovnalo. Asi to úplně neodpovídá průběhu zápasu. Soupeř působí hodně fotbalově, ti mladí kluci jsou šikovní na míči. Vybrali jsme si to, co nám v minulých zápasech chybělo, fotbalové štěstíčko. To k tomu ale patří. Dneska jsme hodně spokojení.”
David Lukeš (Motorlet B): „Mrzí mně, že jsme sezonu zakončili takovým výsledkem. Je pro nás krutý, neodpovídá obrazu hry. Domácí ale byli hodně produktivní, takže vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Hájů: Karel Hrůza.
Nejlepší hráč Motorletu B: František Hák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).