MINI 8 A , přebor , 19 kolo : SLAVIA PRAHA - FC HÁJE JM 3 : 1 (1:1)

MINI 8 A , přebor , 19 kolo : SLAVIA PRAHA - FC HÁJE JM  3 : 1 (1:1)
Ve středečním odpoledni jsme nastoupili na UMT v Edenu proti Slávii Praha. Na podzimní drtivou porážku (1 : 8) jsme raději nemysleli a doufali ve zlepšený výkon celého mužstva.

Utkání začalo náporem domácích a my jsme v prvních minutách vyklidili skoro celé hřiště a doufali, že Slávie nebude skórovat. Začátek nebyl moc dobrý, ale pomalu jsme se rozjížděli a vyrovnávali hru s favorizovaným soupeřem. Začali přicházet i šance . Za zmínku stojí velmi dobrá kombinace naší zálohy v podání Slavík - Čmelík - Vyjídáček, kterou bohužel posledně jmenovaný nezakončil příliš razantně a tak měl domácí golman lehkou práci.

Slávisti se také snažili o vstřelení branky, ale naše obrana v čele s Kubou Nezbedou pracovala bezchybně. Běžela 18. minuta a nejlepší střelec pražského přeboru slávista Pejša se opět nemýlil. Dostal se k odraženému míči a střelou k pravé tyči poslal domácí do vedení.

Kluky to nesrazilo do kolen, ale naopak se snažili vyrovnat. Podařilo se to za necelé tři minuty. K přímému kopu se postavil Vojta Čmelík a míč asi s lehkou tečí obránce skončil v síti domácích. Vyrovnáno 1 : 1 a tímto výsledkem skončil také první poločas.

Druhá půle byla zcela vyrovnanou fotbalovou partií. Drželi jsme remízu, ale nebyla to žádná defenzíva a destrukce. Snažili jsme se hrát dopředu, v čemž vynikal opět Kuba Vyjídáček. V samostatném úniku neměl síly na zakončení Filip Jelen, střele Davida Rodiny scházely centimetry. Slávie měla také dvě obrovské šance. Útočník se dvakráte v rozpětí tří minut řítil na našeho brankáře Láďu Orlicha, který vyčaroval dva super zákroky.

Utkání se pomalu blížilo k remíze. Bohužel ve 43. minutě zahrávala Slávie rohový kop a krásná hlavička levého záložníka Štochla skončila v naší síti.
Ve 45. minutě jsme špatně zahráli rohový kop a místo ohrožení branky domácích šel do rychlého brejku útočník Slávie , který jej zakončil brankou na 3 : 1.
Zápas byl rozhodnutý.

Musím pogratulovat soupeři k vítězství, které se pro něj nerodilo lehce. Kluci zahráli další kvalitní zápas a možná , že nám scházelo trochu štěstí a byla by na světě překvapivá remíza, která by nám jistě slušela. Výkon celého mužstva nám dává naději, že v posledních třech utkáních můžeme ještě získat nějaké body.