Turnaje

Turnaj 1. a 2. tříd PFS - ZŠ Mendelova

Turnaj 1. a 2. tříd  PFS - ZŠ Mendelova
S Mendelkou jsme narozdíl od Květňáku vyslali do boje dokonce tři týmy, neboť počet prvňáčků a druháčků hrající fotbal je na Mendelce obrovský. Kluci se prezentovali velmi dobrou hrou a je vidět, že už na ně ani nemusíme mluvit, protože mají zažité návyky s Hájů. Výhodou je, že většina kluků na Mendelce hraje na Hájích spolu.

22.1.2013 - hala Květňák - prvňáčci

V úterý 22.1. jsme se s Mendelkou vydali na fotbalový turnaj 1. a 2. tříd pořádaný Pražským fotbalovým svazem. Jelikož se účastníme ještě jednoho turnaje a na tomto turnaji jsme měli dva týmy, vzali jsme 14 prvňáčků a jednoho druháka, protože den před tím nastala v prvních třídách marodka u nominovaných hráčů.

Turnaj se odehrál v nedaleké hale ZŠ Květnového vítězství 1554. Hrálo se celkem 7 zápasů. Hrací doba jednoho utkání byla 2x7 minut.

Vytvořili jsme tedy dva týmy. Jeden tým byl vytvořen z kluků, kteří hrají fotbal v oddílech (většina hraje za Háje pode mnou), druhý byl vytvořen z kluků, kteří hrají fotbal pouze na kroužku, ale jsou snaživí a zaslouží si šanci na turnaji. Cíl byl jediný, zahrát si fotbálek a turnaj si užít. A když se to náhodou podaří, tak i postoupit do dalšího kola. Věděli jsme však, že to nebude snadné, neboť soupeři měli více druháků a výškový rozdíl byl znatelný. Navíc některé školy taktizovaly a proti "silnějším" školám nechávaly odpočívat pomalejší hráče. My jsme dali šanci všem, protože hrát by měli všichni a přibližně stejně dlouho.

Já jsem na kluky strašně pyšný a jsem moc rád, že jsme se akce zúčastnili s tolika dětmi. Právo na sport nemají jen ty nejnadanější děti, ale všechny, pokud mají zájem a snaží se. Je pravda, že kvalitativní rozdíl byl velký, a tak si možná kluci "nefotbalisti" turnaj tolik neužili jako na kroužku, ovšem zablbli si v hezké hale a sem tam si dali i nějaký ten gól. Navíc všichni dostali medaili a tričko, což jim vytvořilo nemalý úsměv na tváři, obdrželi jsme pro školu také dva míče.

Závěrem se patří poděkování klukům za výkony, jeden tým se umístil na 4. (těsně před branami postupu), druhý na 8. místě. Poděkování patří i pořadatelům akce. Také rodičům - paní Holé a panu Smékalovi - kteří mi s dětmi pomáhali a nafotili spoustu krásných fotek. No a nesmíme zapomenout na vedení školy, které nám umožnilo se této akce zúčastnit. Odměnou jim může být velká radost dětí.

Fotky: https://picasaweb.google.com/117189451455803796071/FotbalovyPohar20130122?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNnsy8XOxqbr3gE&feat=directlink

Turnaje se zúčastnili: Dan Holý, Miky Konečný, Tom Janík, Šíma Konečný, Tom Kolář, Štěpa Stříbrský, Vilda Schrojf, Vojta Papež, Domča Vavřečka, Ondra Medlín, Kuba Mág, Andy Johnloz, Míša Knot, Marťas Smékal, Mára Stehno

29.1.2013 - hala HAMR Braník - druháčci

K druhému turnaji za Mendelku jsme jeli do areálu HAMR Braník, kam jsme vzali převážně druháčky. Nakonec nás jelo o jednoho méně, Vláďa nedorazil na sraz. Nemocného Šímu pak nahradil brácha Miky, který tak rozšířil počet prvňáčků na 2.

Jedna škola nedorazila, a tak se hrálo systémem každý s každým, celkem 6 zápasů. Jeden na střídání byl ideální počet, aby si všichni zahráli dostatečně. Točili jsme kluky spravedlivě, aby hráli všichni přibližně stejně dlouho bez ohledu na výsledek a vývoj utkání.

Kluci byli složení z hájeckých hráčů různých ročníků a jednoho hráče Čafky. Byla tedy znát výborná individuální technika všech zúčastněných, i když týmově jsme si nenahrávali jako ostatní týmy. Já to však ani nechtěl, ať jsou furt na balónu a když budou mít tu možnost nahrát, ať nahrají. A to se několikrát výborně stalo. Myslím, že všichni zase byli vyjukaní, jak hrajeme brankáře, protože když vám dá gólmánek dva góly a soupeř si stěžuje, že jsme hráli v pěti, tak se stačí podívat do brány a všichni vidí, že je opuštěná. Jednou jedinkrát jsme nakopli balón, jinak jsme měli stále snahu hrát, na rozdíl od některých týmů, kteří vyznávali styl ukopni to za jakoukoliv čáru a co nejdál od branky. Toto mě mrzí kvůli klukům, neboť oni chápou nakopávku podobně jako faul a neví, proč jim to jejich trenéři a učitelé povolují.

Byl jsem strašně pyšný na to, jak hráli. Kluci skončili před branami postupu, fotbalově však patřili k nejlepším školám. Vždyť jsme měli dva šestileté klučíky, kteří nastupovali až proti osmi, devíti letým. Navíc se jeden tým snížil natolik, že vzal na turnaj třeťáka, neboť vítězství je pro ně zřejmě víc, než fair play hra a ještě mi vynadal za to, že to řeším, neboť proti nim údajně hráli také nějací třeťáci. Takže panáčkové Mendeláci, super výkon, vždy poctiví, skvělí na balónu.

Děkuji Mírovi Trnkovi st. za pomoc s klukama, neboť se účastnil celého turnaje s námi.

Turnaje se zúčastnili: Víťa Horník, Míra Trnka, Filip Manina, Filip Fillinger, Miky Konečný, Jára Zahálka

středa 30.1.2013 | Otmar Mansour | Přečteno: 1994