Mladší přípravka B

Starší přípravka A, I. třída, 19. kolo: FC Háje ? FK Řeporyje 10:0 (4:0)

Stále ještě umíme nadělit soupeři pořádný brankový příděl! To je asi nejradostnější poznatek z osmého jarního zápasu. Pravda, jednalo se o zápas s posledním týmem tabulky, který navíc na hřišti působil skutečně velmi bezradně až nešťastně, přesto není dvouciferný výsledek ve starších přípravkách až tak častým jevem a po naprostém útočném kolapsu v Bohnicích je znovunalezení střelecké mušky dvojnásob cenné.

Utkání bylo jednoznačnou záležitostí domácích, o jejichž vítězství nebylo tentokrát pochyb již od úvodních minut. Uklidnění do jejich řad přinesla už pátá minuta a gól vstřelený Martinem Machýčkem, který po jistém útlumu z předchozích kol tentokrát ráno nazul ty správné střelecké kopačky a k úvodnímu gólu přidal ve druhém poločase další tři přesné trefy, čímž se v jarní týmové tabulce střelců dotáhl na dosud vedoucího Adama Havránka. Za povšimnutí stojí rovněž čtyři po sobě jdoucí asistence Tadeáše Madeje, kterému dostatek prostoru poskytnutý soupeřem na levé straně hřiště šel očividně k duhu, a rovněž premiérový soutěžní gól polské akvizice Matiho Kunika v dresu A týmu starší přípravky. Dalším pozitivem zápasu byla skutečnost, že se v něm dokázali prosadit i hráči, kteří dosud sbírali body do kanadského bodování spíše ojediněle. Přitom ovšem celá řada dalších asistencí nemohla být hráčům připsána z důvodu, že se soupeři zdařilo (ať už vinou nepřesné finální přihrávky či nedůrazného zakončení) slibně rozvíjející se akci přerušit a teprve po následné nepřesné rozehrávce či špatném odkupu se k míči dokázal dostat autor té které branky.

Pokud máme nalézt nějaké chyby na výkonu hráčů v takovémto jednostranném utkání, pak zejména ve skutečnosti, že se nedokázali vyvarovat určitých výpadků a hluchým míst (zejména desetiminutovka po pátém vstřeleném gólu), ve kterých několikrát umožnili hostům dostat se až na dostřel domácí brány. Rovněž určitá nedůslednost v zakončování ofenzivních ataků (viz. výše) by se v zápasech se silnějšími protivníky nemusela vyplatit. Celkově však můžeme litovat pouze faktu, že (vzhledem k našemu boji alespoň o jednu z medailových příček) jsme si jeden z desítky střeleckých zásahů nevybrali již o týden dříve, kdy nám mohl pomoci k plnému bodovému zisku?

Góly:

5' 1:0 Machýček

12' 2:0 Madej

18' 3:0 Havránek (Hájek, Machýček)

23' 4:0 Kunik

26' 5:0 Kasl (Worsch)

38' 6:0 Kasl

40' 7:0 Machýček (Madej)

40' 8:0 Machýček (Madej)

45' 9:0 Havránek (Madej)

50' 10:0 Machýček (Madej)

Sestava: Binder - Hejný, Worsch, Smolák, Hájek ?, Machýček, Madej, Havránek, Kasl, Madej, Kunik