Bohemians Praha B - FC Háje JM 1:1 (1:1)

Favorizovaná rezerva střížkovských klokanů si ani v odvetném souboji neporadila s houževnatým celkem Hájů a oba soupeři se tak jako v podzimním kole nakonec rozešli se spravedlivou dělbou bodů. Přitom blíže ke třem bodům měl hostující tým, domácí od jisté porážky zachránil vynikající Winter v bráně. Háje tak úspěšně vykročily k boji o záchranu.

Lepší vstup do utkání měli hosté. Už v 6. minutě zachytil Soucha špatnou rozehrávku domácí obrany, zprava se vřítil do vápna a křížnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. A o minutu později na tom mohli být domácí ještě hůře, když Pravenec našel dlouhou přihrávkou na hranici šestnáctky volného Nováka, jenže ten v rozhodujícím okamžiku napálil balón těsně vedle levé tyče.

Na vyrovnávací branku se nečekalo dlouho. V 15. minutě se protáhl po levé straně s míčem Moravec, zpětně přiťukl nabíhajícímu Náhlovskému a jeho pohotový nápřah levačkou zaplul přesně k pravé tyči Tlustého brány. Za dalších dvanáct minut pak mohl po rohu Šenkeříka změnit skóre ve prospěch domácích Moravec, ale jeho hlavička skončila v náruči dobře postaveného Tlustého.

Jedinečnou šanci ke skórování si vypracovali hosté ve 35. minutě, kdy postupoval Novák sám na domácí branku, kličkou se zbavil vybíhajícího Wintera, jenže v rozhodujícím okamžiku, když už chtěl posunout míč do sítě uklouzl a bylo po naději. O tři minuty později se po zaváhání domácí obrany dostal do další gólové příležitosti Janoušek, jenže tak dlouho s míčem otálel, až o něj přišel.

A když pak v závěru poločasu neproměnil na druhé straně své sólo zkušený Šenkeřík a Tlustý jeho technický lob skvěle zlikvidoval, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle nastoupily oba týmy s jednou změnou. U domácích Šenkeříka nahradil Smrž a v hostujícím celku místo Brože nastoupil Vlasák. Úvodní minuty moc vzruchu před oběma brankami nepřinesly. Až v 58. minutě hostující Bednář vysunul dlouhým pasem za obranu Nováka, jenže Winter včasným vyběhnutím hrozící nebezpečí odvrátil.

Po dalších jedenácti minutách se nezadržitelně prodral do vápna domácích Hruška, jenže pálil velmi nepřesně. Ani střídající Smrž na druhé straně se mezi tyče Tlustého branky nevešel. V 79. minutě po Musilově přetaženém centru a zpětné hlavičce Vlasáka měl značně vychýlenou mušku autor první branky Soucha.

Dlouho vyrovnaný zápas pak mohl rozhodnout tři minuty před koncem agilní Smrž, jenže jeho pohotovou střelu dokázal takřka z brankové čáry hlavou vytěsnit Bednář. A když pak stejný střelec nedokázal v poslední minutě využít jedinečnou příležitost z přímého kopu, skončilo utkání výsledkem, který byl stanoven již v prvních patnácti minutách.

Bohemians Praha B - FC Háje 1:1 (1:1)
15. Náhlovský - 6. Soucha. ŽK: 21.Náhlovský, 78. Žampach, 88. Rudolf - 59. Dub, 66. Vlasák. Rozhodčí: Musil - Stumpf, Kalcovský. Diváků: 30.
Bohemians Praha B: Winter - Žampach, Kovář, Faitl, Ramba - Strnad, Náhlovský, Rudolf, Moravec -
Sop (60. Sekera), Šenkeřík (46. Smrž). Trenér: Ladislav Kurucz.
Háje: Tlustý - Bednář, Krejčí, Dub, Pravenec - Brož (46. Vlasák) - Soucha, Janoušek, Hruška, Boháč
(68. Musil) - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.

Ladislav Kurucz (Bohemians B):
„Hodnocení je jednoduché, hráli jsme špatně a soupeř tady mohl vyhrát 8:1. Hodně nás podržel brankář Winter, jinak jsme stoprocentně dostali pět gólů. Remíza je pro nás neúspěch. Střídající Smrž v druhé půli hru oživil, mohl dát i rozhodující branku, jenže soupeř to z brány vyrazil. Jinak se mě, ale z naší strany fotbal nelíbil a s výkonem nemůžu být spokojený. Jinak nám citelně chyběl kanonýr Mráz, teď možná vystupuje z letadla, byl s dorostem v Turecku jako asistent.”
Zdeněk Slabý (FC Háje): „První půle byla taková nemastná, neslaná, nebylo to úplně ono. Více se mě líbila druhá půle, bylo to víc nahoru, dolů. Soupeř asi omladil mužstvo, bylo hodně běhavé. Bylo vidět, že jsou fyzicky dobře připraveni. Myslím, že remíza je asi spravedlivá. V první půli šel Kuba Novák dvakrát sám na bránu, bohužel. Janoušek měl také šanci, kdy přehazoval brankáře, ale ten mu to rukou škrtnul. U soupeře měl šanci Šenkeřík. V druhé půli vyhlavičkovával Bednář z prázdné brány, ke konci, takže asi ta remíza spravedlivá. U soupeře to určitě rozhodl gólman, kdy tam bylo spousta momentů, kdy včasným vyběhnutím zabránil gólovým šancím. Velice dobře četl hru. Jinak to byl rychlý otevřený fotbal.”

Nejlepší hráč Bohemians B: David Žampach.
Nejlepší hráč FC Háje: Matěj Soucha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha. cz: Vojtěch Krejčí (FC Háje).