Muži A, 23.kolo: FC Háje JM - Viktorie Praha 8 2:1 (1:1)

Už podruhé za sebou jsme nastoupili proti týmu, který je ohrožen sestupem. Po vítězství na hřišti předposlední Dubče jsme přivítali na svém hřišti poslední Viktorii z Prahy 8.

Utkání se hrálo na hřišti, které po celonoční průtrži vypadalo spíše jako oraniště něž travnatá plocha určená k fotbalu. Tento fakt zapříčinil, že se fotbalové dovednosti obou týmů vymazali a špíše než techniky bylo zapotřebí bojovnosti a pohybu. Tak se po většinu hry balon pouze nakopával, bez potřeby mezihry a tak se mohli klidně střední záložníci dloubat v nose a sbírat odražené balony. Tento styl hry vyhovoval spíše soupeři, který měl v sestavě několik vysokých kluků, kteří vyhrávali hlavičkové souboje a dostávali se tak k zakončení.

Ovšem první pořádnou šanci jsme měli my a hned z toho byla branka. Balon zahrával z volného přímého kopu od pravé lajny Jirka Janoušek a zcela volný Honza Jablonský na zadní tyči zamířil přesně do zpola odkryté branky. To běžela teprve desátá minuta zápasu.

Ovšem už za pět minut bylo srovnáno, když hosté předvedli nejfotbalovější akci zápasu. Po té, co Marek Chrobák vodil okolo našeho vápna balon a zavařil Jirkovi Hartmanovi. Ten musel na poslední chvíli hasit odkopem do zámezí a vhazoval se aut. Balon si zpracoval hráč Viktorky a naříil si to meži tři naše hráče. Na poslední chvíli přihrál patou svému spoluhráči a ten z úhlu propálil našeho brankaře. Této akci dvou hráčů soupeře přihlíželo šest našich.

Po tomto momentu si hráči Viktorky vypracovali ještě několik (asi 5) čistých gólových akcí, ale Marty v naší brance svými zákroky opět ukázal, jak je pro nás důležitý. A jelikož Pepovi Bičaníkovi nebyla uznána branka kvůli postavení mimo hru, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá půle byla jako ta první, jenom s tim rozdílem, že soupeř postupem času odcházel fyzicky a soustředil se na obranu s cílem hlavně nedostat branku. Po osmi minutách druhé půle jsme přeskupili svoje rozestavení a začali hrát na tři útočníky, ale s rizikem pouze tří obránců. Ovšem hráli jsme to jako házenou, tzn. pouze okolo vápna a nikoli v něm a když už se nám podařilo zaútočit po lajnách byl to skoro vždy ofsajd. Teda alespoň podle pomezního rozhodčího.

A tak u se schylovalo k dělbě bodů, když si dvě minuty před koncem řádné hrací doby vzal u lajny balon Jirka Hartman a po jeho centru do vápna a následném závaru zahrál někdo z Viktorky rukou a kopala se penalta. Tu proměnil Pepa Bičaník rozhodl tak o osudu utkání.

Nutno podoktnout, že se jedná o výhru nezaslouženou, protože soupeř byl většinu zápasu lepším (důraznějším) týměm a vypracoval si hodně šancí, ale nedokázal je, až na jedinou výjímkou, proměnit i díky skvělým zákrokům brankáře Mártyho. My jsme ze dvou šancí dali dva góly, ale jinak byl náš výkon dost matný, až tragický. Ale jak se říká: konec dobrý, všechno dobré.