FC Háje JM - Uhelné sklady 3:1 (3:0)

Fotbalisté Uhelných skladů stále zůstávají na 15. příčce Pražská teplárenská přeboru. V důležitém zápase celků ze spodní části tabulky nestačili na Háje, které doma vyhrály 3:1 a odskočily svému soupeři na rozdíl 9 bodů. Hosté totálně nezvládli úvod zápasu, po osmi minutách prohrávali o dvě branky, do poločasu byl rozdíl už třígólový. Rychlé snížení Zilvara ale obrat neodstartovalo. Spíš vlnu emocí.

První velkou šanci Hájům vypracovaly Uhelné sklady. Ty zdlouhavou a kostrbatou rozehrávkou před vlastním pokutovým územím nabídly stoprocentní gólovku Souchovi, který dostal ideální pas do sólového nájezdu – autorem byl ovšem hostující Stolfa, který se snažil balon posunout na stopera Tomana. Soucha si počínal jako zkušený mazák, ranou po zemi k tyči poslal Háje do vedení.

A brzy bylo pro na domácí lavičce ještě veseleji. Soucha poslal vysoký míč na Janouška, ten ho skvěle zpracoval, potáhl balon po levé straně a parádním centrem našel Nováka, pro něhož už nebyl problém uklidit ho k z pár metrů k bližší tyči – 2:0. Uhelky v tu chvíli vypadaly na ručník.

Rychle se ale otřepaly a začaly hrozit také. Po dlouhém autu míč z velkého závaru za čáru neprocpaly, po velmi dobře zahraném přímém kopu Stolfy zastavil tečovaný balon mířící do sítě v poslední chvíli brankář Tlustý.

V 17. minutě mu pomohlo břevno: Zmeškal si postavil přímý kop ze 30 metrů a jeho neskutečná pumelice se od horní části branky odrazila pět metrů za pokutové území! Nádherná rána...

Na druhé straně měl velkou šanci skórovat levý obránce Pravenec. Z ideální pozice pro leváka na vápně ale balon poslal jen do zdi, po chvíli nevyužil Boháč krásný centr Janouška a střílel mimo. Pokud by ho v těžké pozici pustil za sebe, mohl ve vápně Uhelných skladů udělat mnohem větší neplechu.

Dvě minuty před poločasem přišel nejhezčí okamžik utkání. Do rohu Souchy se na přední tyči opřel z voleje Novák, který se odpoutal od Snopka, a trefil krásně. Míč se otřel o rukavice brankáře Kopeckého, břinknul do břevna, zamířil zpět do zad gólmana, a následně do sítě – 3:0.

Před druhým poločasem se trenér Uhelných skladů Mysliveček pokusil oživit sestavu, do hry poslal Vránu s Michalem a tahle změna zabrala. Hosté zvýšili agresivitu, nasazení a Háje patnáct minut přehrávali.

Brzy se dočkali i snížení. Už v 50. minutě dal naději na lepší výsledek Zilvar, když se dobře zorientoval v pokutovém území a futsalovým bodlem k tyči vrátil zápasu dramatičnost.

Už za minutu hlavičkoval zcela osamocený Zilvar zblízka ve stoprocentní šanci, jenže trefil do místa, kde stál Tlustý. Tahle šance mohla „Uhlíře“ hodně mrzet.

Háje nápor ustály, další gól neinkasovaly, což vedlo ke zvyšující se frustraci hostů. Ti začali intenzivně komentovat téměř každý výrok rozhodčího Čermáka, přibývaly zbytečné emoce a jejich výkon šel ale dolů.

Z toho vyplynuly další možnosti Hájů, které mohly přidat klidně pět gólů:

- Soucha na půlící čáře vypíchnul míč, lehce pláchnul Tomanovi a sólo z úhlu zakončil střelou nad branku.
- V další příležitosti z podobné pozice ho vychytal Kopecký.
- Krejčí po centru Brože hlavičkoval z velmi dobré pozice mimo tyče.
- Novák vybojoval proti dvěma obráncům zdánlivě ztracený míč a rázem byl sám před Kopeckým, ale ukvapeně vystřelil levačkou slabě po zemi.
- Poslední šanci komicky zazdil střídající Musil, který se řítil sám na Kopeckého, ale rozhodl se pro zakončení přes nohu šajtlí a zcela minul.

Háje – Uhelné sklady 3:1 (3:0)
Branky: 8. a 43. Novák, 6. Soucha – 50. Zilvar. ŽK: 83. Bednář, 90.+2 Krejčí – 48. Zmeškal, 66. Zilvar, 89. Vořechovský. Rozhodčí: Čermák – Flimmel, Hurych. Diváků: 50.
Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec (84. Hrůza) – Soucha, Bednář, Brož, Janoušek (86. Musil), Boháč (61. Janeček) – Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
Uhelné sklady: Kopecký – Chyle, Snopek, Toman, Vykysalý (46. Vrána) – Kuchař, Stolfa (46. Michal), Vořechovský, Koc – Zmeškal, Zilvar. Trenér: František Mysliveček.

Zdeněk Slabý (Háje): „Když vezmeme postavení v tabulce, tak jsme za 3:1 hodně rádi. Dali jsme tři hezké góly, ale to je asi tak všechno. Herně to bylo hodně špatné. Pokud vezmu první zápas proti béčku střížkovské Bohemky, tak to byl diametrální rozdíl, i když tam hrál soupeř trochu jinak. Uhelky byly spíš urputné, nakopávané míče, to klasické, co hrají. Mají ovšem velmi nebezpečné oba útočníky. My jsme nedokázali podržet míč a praktikovat hru, o kterou se snažíme.“

František Mysliveček (Uhelné sklady): „První půle, to byla z naší strany katastrofa. Ve druhé přišlo zlepšení, ale nestačilo to, jsem zklamaný. Nechytli jsme začátek, Háje daly dva góly ze dvou střel. Dokázali jsme snížit, po následné velké šanci jsme se mohli dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. Zilvar ji bohužel neproměnil, to bylo rozhodující. Kdyby to bylo 3:2... Ale na kdyby se nehraje. Pak jsme se začali starat o něco jiného než o hru, začali jsme se bavit s rozhodčími, kluci se nesoustředili na hru, tím pádem šel jejich výkon o čtyřicet procent dolů. Prohráli jsme tady šest bodů.“

Nejlepší hráč Hájů: Vojtěch Krejčí
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Zdeněk Vořechovský
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Matěj Soucha (Háje)