MINI 8 A, přebor 20 kolo : JUNIOR PRAHA - FC HÁJE JM 1 : 6 (0: 5)

MINI 8 A, přebor 20 kolo :  JUNIOR PRAHA -  FC HÁJE JM 1 : 6 (0: 5)
V nedělním odpoledni jsme změřili síly s mužstvem Junioru Praha. Na půdě soupeře, se kterým jsme na podzim svedli urputnou fotbalovou bitvu, jsme chtěli vyhrát, což se nám také podařilo.

Utkání se hrálo na UMT a tím pádem kluky více poslouchal míč a dovolili si pár dobrých kombinačních akcí.

Do zápasu jsme nastoupili poprvé v této sezoně bez tradiční opory Kuby Nezbedy, který je ještě s Honzou Hýblem a Kubou Kloboučníkem na ŠvP.
Na post stopera se přesunul Vojta Čmelík a do středu zálohy Kuba Vyjídáček.
Již v prvních minutách utkání začalo být jasné, že se kluci dobře vyspali a napadali agresivně domácí obránce. Velmi dobře v této činnosti vynikal David Rodina a Filip Jelen.

Běžela 8. minuta a po střele Jirky Slavíka do tyče se k odraženém míči dostal David Rodina a otevřel skóre zápasu.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po dalším závaru před brankou Junioru skóroval Džery (Jirka Slavík).

Měli jsme v těchto minutách zcela hru ve své moci a soupeř se nezmohl k žádnému ohrožení Láďi Orlicha.

15. minuta přinesla nejhezčí gól zápasu. Vojta Čmelík zahrával rohový kop a z voleje jej do soupeřovi sítě usměrnil Martin Zelinka.

Za stavu 0 : 3 měl Junior první příležitost ke skórování. Po rohovém kopu prolétl míč celým naším brankovým územím a ještě štěstí, že na něj útočník domácích nedosáhl.

Kontroval ale opět náš střelec David Rodina a s klidem zabijáka tváří v tvář brankáři uklidil míč k pravé tyči. Stav utkání 0 : 4.

Do poločasu uzavřel skóre z přímého kopu Vojta Čmelík a do kabin jsme šli za jasného stavu 0 : 5.

Druhé dějství již bylo přehlídkou našich neproměněných šancí.
Nejdříve se řítil na brankáře Junioru Martin Charvát, ale nedal. Filip Jelen z otočky minul těsně levou tyč soupeřovy branky.

Domácí hrozili spíše ojediněle a slabé polostřely chytal v pohodě Láďa Orlich.
Vyloženou šanci spálil kapitán hostí Vojta Čmelík, kdy trestuhodně z dvou metrů trefil břevno prázdné branky. Další závary nedokázali přetavit v další branku Kuba Vyjídáček, Martin Charvát ani Pavel Rašplička.

Junioru se podařilo skórovat po rohovém kopu, kdy naši obránci nepokryli útočníka a ten hlavou zavěsil čestný úspěch domácích.

Ve 42. minutě přišla nejkrásnější akce zápasu, která bohužel neměla gólovou tečku. Martin Charvát udělal po sobě dvou hráčům Junioru krásnou stahovačku a běžel po levé straně hřiště na soupeřovu branku. Narazil si míč s Davidem Rodinou, ale jeho následující křížnou přihrávku nedokázal Martin Zelinka dorazit do branky. Byla to opravdová fotbalová akce se vším všudy.

Konečnou podobu výsledku dal Kuba Vyjídáček střelou , která prošla bránkáři pod tělem.

Jak zhodnotit dnešní duel ?

Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Junior byl neškodný v útoku a v obraně kupil dost chyb. KLuci s přehledem dokráčeli pro další tři přeborové body. Kluci díky za kvalitní výkon, který budeme chtít příští týden potvrdit doma proti Motorletu.