FC Háje JM B - Újezd nad Lesy 0:0

K zápasu druhého jarního kola na naše hřiště na Velikonoční pondělí zavítalo mužstvo FK Újezd nad Lesy „B“. Protože jsme na podzim prohráli 1:3, a vzhledem k výkonu v minulém zápase, jsme se na utkání připravovali jak koledníci na koledu.

David,Novák(46.Hančl)

Sestava Újezdu byla složená z hráčů ve věku 19 – 45 let. Prvních deset minut zápasu jsme si koledovali. Koledovali, že dostaneme gól. V této době měli hosté tři šance.

Nastřelili břevno a dvakrát skončila střela těsně vedle tyčky. Oproti tomu my jsme se stěží dostávali přes půlku. Po té, co jsme přežili šance bez úhony, jsme hru vyrovnali a postupem času převzali iniciativu. Do velkých šancí se dostali Novák, Pánek a David. Naší největší šancí byla ve 24. minutě penalta nařízená za ruku. Po chvilce váhání, kdo se ujme nabídnuté příležitosti, vzal zodpovědnost na svá bedra náš nejstarší hráč Jan Sojka. Penaltu kopl k tyči, ale bohužel k té, ke které skočil a již chvíli ležel brankář. Ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem, dostávali se opět do šancí, ale opět je nevyužili. Největší šanci měl Pánek, který z hranice vápna v pádu technickou střelou obstřelil vyběhnuvšího brankáře, ale trefil tyč. Soupeř se prakticky nedostával před naši branku, ale přesto z ojedinělé šance mohl strhnout vítězství na svoji stranu. I přes hodně zlepšený výkon oproti minulému zápasu jsme získali opět jen jeden bod, což je vzhledem k průběhu zápasu hodně málo. Po utkání se hosté vyjádřili, že bod je pro ně zlatej.

O největší pobavení věrných diváků se postaral vedoucí domácích. Ten se po nevybíravém zákroku na našeho hráče nedaleko vápna a signalizaci rozhodčího ve smyslu hraj nic to nebylo, tak rozčílil, že zahodil vše co měl v ruce a „rozběhl“ se směrem k sudímu a hlasitě vyjádřil nesouhlas s jeho rozhodnutím. Potom si uvědomil, že to byl od rozhodčího patrně aprílový žertík na který mu skočil, a do konce zápasu sporné výroky již nekomentoval.

Další zápas sehrajeme v neděli 7.4. od 16:30 na hřišti ABC Braník. Věřím, že náš výkon bude mít stoupající úroveň, zlepšíme využívání šancí a že budeme konečně na jaře naplno bodovat.