FC Čechie Uhříněves - FC Háje JM 2:2 (1:1)

Fotbalisté Čechie Uhříněves ani ve svém pátém jarním vystoupení neochutnali radost z vítězství a v utkání průměrné úrovně vybojovali druhou remízu. Hostující Háje naopak po zimní přestávce jedou, na jaře ještě neprohrály a na uhříněvské umělce si na své konto připsaly už jedenáctý bod. Rozhodl o tom parádní volej Souchy, kterým vyrovnal na 2:2.

Do první vážnější šance se dostal už po třech minutách hostující Boháč, ale z hranice šestnáctky pálil vedle. Vzápětí na druhé straně skončil přímý kop Procházky v dobře postavené zdi a Zlatníkova pohotová rána v náruči Tlustého. Na úvodní branku se nečekalo dlouho a zasloužili se o ní hosté.

V 7. minutě vysunul Janoušek na levé straně Boháče,který zatáhl balón až do vápna, jeho jedovatou střelu stačil Vorel jen vyrazit a dobíhající Soucha pohodlně doklepl na 0:1.

Po dalších dvou minutách mohl ze standardní situace vyrovnat Zlatník, jenže jeho dobře mířená střela z osmnácti metrů skončila jen na levé tyči Tlustého brány. Nápor domácích však pokračoval a ve 13. minutě byl korunován vyrovnávacím gólem. Při rohovém kopu Luňáka si hostující Krejčí stáhl k zemi nabíhajícího Procházku a hlavní arbitr Tikal ani na okamžik nezaváhal. Nařídil penaltu a Zlatník „vršovickým dloubákem“ srovnal na 1:1.

Ve 22. minutě si hostující Tlustý poradil se skákavou střelou P. Dufka. O pět minut později se po šikovné Luňákově uličce dostal do nebezpečné šance Březina, měl před sebou už jediného obránce Duba, jenže na něm ztroskotal a bylo po naději. Na druhé straně se po parádní Janouškově přihrávce dostal ke střele Soucha, ale Vorel skvěle zasáhl.

Hodně vzruchu pak přinesla 35. minuta, kdy ve vápně domácích zůstal ležet zraněný Soucha a hra pokračovala bez přerušení. Hosté na okamžik přestali hrát, čehož využil Plášek a málem poslal svůj tým do vedení. Jeho lob nakonec skončil v náruči vybíhajícího Tlustého.

V závěru poločasu měl velkou smůlu hostující Boháč, když jeho pohotový nápřah skončil na pravé tyči Vorlovy svatyně. Do kabin tak odcházely oba týmy za nerozhodného stavu.

Úvodní minuty druhého dějství byly z obou stran neurovnané. Až přišla 53. minuta, dlouhý výkop domácího Vorla, který Luňák šikovně prodloužil na nabíhajícího Březinu a ten kolem vybíhajícího Tlustého zařídil otočení stavu na 2:1.

Po dalších pěti minutách se mohl po rohu Luňáka zapsat mezi střelce střídající Hlávka, ale Tlustý mu jeho střelu z voleje zlikvidoval. Pak po hezkém Pláškově uvolnění nezužitkoval svou šanci Březina.

A trest přišel o chvíli později. V 67. minutě z nevinně vyhlížející akce našel Pravenec dlouhým křížným pasem ve vápně nabíhajícího Souchu, který z voleje prostřelil bezmocného Vorla a srovnal na 2:2.

Ani tento stav nemusel být konečný. V 72. minutě po centru Zlatníka a hlavičce Pláška dorážel Hlávka z bezprostřední blízkosti míč jen do nohy dobře postaveného Tlustého a vzápětí na druhé straně po rozehraném přímém kopu Janouška hlavičkoval nikým nehlídaný Dub do náruče připraveného Vorla.

Další branka tak nakonec nepadla a oba soupeři se po podzimní remíze 1:1 na Hájích rozešli se spravedlivou remízou i v Uhříněvsi.

Uhříněves - Háje 2:2 (1:1)
13. z penalty Zlatník, 53. Březina - 7. a 67. Soucha. ŽK: 76. Luňák - 13. Krejčí, 88. Hrůza.
Rozhodčí: Tikal - Vlček, Rodová. Diváků: 50.
Uhříněves: Vorel - Kasal, Procházka, Zlatník, P. Dufek - Tkach - Hradil, Luňák, L. Dufek (40. Hlávka) - Březina, Plášek (83. Peterka). Trenér: Luděk Hottek.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Soucha, Bednář (63. Hrůza), Janoušek, Hronec (55. David), Boháč - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.

Luděk Hottek (Uhříněves):
„Byl to těžký soupeř, běhavý, kombinačně dobrý. Zase jsme inkasovali první branku, nevím čím to je. Z penalty se nám podařilo brzy vyrovnat. Procházku tam stáhli rukama. Druhá půle byla taky nahoru, dolů. My se musíme pomalu dostávat z toho slabšího začátku. Doma remíza je neúspěch. Druhý gól byl po výkopu a Březina to pak trefil pod gólmanem. Vedli jsme 2:1 a pak jsme dostali krásný gól, když to Soucha z voleje trefil přes celou bránu. Gólman za to určitě nemohl. Musíme se vyvarovat chyb v obraně.”
Zdeněk Slabý (Háje): „Hodnocení bude krátké. Myslím si, že zápas byl oboustranně špatný, herně. Možná, že na to mělo vliv malé hřiště. Nejkrásnější moment celého zápasu asi byl, jak Matěj Soucha vyrovnával na 2:2. Byla to nádherná branka. Měli jsme zraněného Hrušku, museli jsme pozměnit sestavu. Hrál tam nový kluk ze Slovenska, jmenuje se Juraj Hronec. Druhý gól jsme dostali po chybě, kdy to měl hráč odkopnout.”

Nejlepší hráč Uhříněvsi: Radek Zlatník.
Nejlepší hráč FC Háje: Matěj Soucha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (FC Háje).