ABC Braník B - FC Háje JM B 2:1 (0:0)

V neděli 7.4. jsme vyrazili k zápasu třetího jarního kola do Braníku. Po dvou zbytečných remízách jsme si přibalili odhodlání konečně naplno bodovat. Mužstvo domácích mělo jen o tři body méně, takže utkání slibovalo vyrovnaný souboj.

Martinák(58.Seneta),Hančl

Od první minuty na nás domácí vlétli silou tornáda, zatlačili nás a my se jen bránili.

Braničtí byli většinou statní a zkušení. V soubojích svoji fyzickou převahu zdatně využívali, někdy však až za hranicí pravidel (lokty při výskoku apod.). Našim hráčům trvalo asi 20 minut než hru vyrovnali a postupně se dostávali do šancí. Největší měli asi Hančl střelou z hranice vápna a Pánek hlavou. Soupeř také několikrát zahrozil, ale svoje příležitosti naštěstí nevyužil. Do šaten se proto odcházelo za bezbrankového stavu. O přestávce trenér upozornil  na špatně takticky řešené situace v obraně. Hráči měli důsledně bránit soupeře ve středu hřiště, při útoku využívat křídelní prostory a rychlou kombinační hrou se vyhýbat tvrdým osobním soubojům.

Začal druhý poločas, diváci ještě přicházeli a my již prohrávali. V 46. minutě Kabelka špatně vyřešil situaci u rohového praporku, domácí útočník ho obral o míč, nacetroval do vápna, tam míč před naším stoperem přizvedl k brance zády stojící Šalanda a balón zapadl do sítě 1:0. Za dalších osm minut se domácí radovali podruhé. Nedaleko  za půlící čarou na naší polovině přešel přes Sojku domácí hráč, zatáhl míč a naservíroval přihrávku zcela volnému Šalandovi, pro kterého již nebyl problém vstřelit druhou branku na 2:0. Poté, co jsme se otřepali ze šoku, jsme vrhli všechny síly do útoku. V 60. minutě dostal  na pravé straně přihrávku Lojda, několik metrů před šestnáctkou udělal kličku nesmyslně vyběhnuvšímu brankáři a v klidu skóroval, 2:1. Ještě jsme zvýšili úsilí a útočili ve větším počtu hráčů. Toho využívali domácí a snadno pronikali do naší otevřené obrany. Pro nás bylo velké štěstí, že žádnou ze šancí nevyužili. I my jsme se dostali do několika slibných situací, které ale skončili bez úspěchu. V poslední minutě jsme měli velkou  možnost k vyrovnání. Lojda zahrál přímý kop do vápna, tam míč přizvedl Hruška a na zadní tyči hlavičkoval Štípek těsně vedle branky. Potom již často chybující (na obě strany) rozhodčí, aniž by nastavil čas za střídání a zdržování domácích, ukončil utkání. Vzhledem k tomu, že si domácí vypracovali více šancí je asi výsledek spravedlivý.

Již poněkolikáté jsme doplatili na neschopnost vstřelit gól i z nejvyloženějších šancí a na velké chyby při bránění. Musíme hrát zodpovědněji a svoje šance řešit pečlivěji a s větším klidem.

V neděli 14.4. od 16:30 budeme hostit FC Tempo, kterému budeme chtít oplatit podzimní porážku a získat konečně na jaře tři body.