FC Háje JM B - FC Tempo B 5:2 (3:1)

V zápase 16. kola jsme za konečně jarního počasí hostili FC Tempo „B“. Hosté měli pravděpodobně problém se sestavou, protože jejich „A“ tým hrál ve stejném čase, a tak zařadili dva dorostence. My jsme šli do utkání opět s odhodláním konečně na jaře vyhrát.

Kabelka,Pánek,Sojka,Štípek
                              Lojda,Soucha(67.Fedič),Hronec,David(80.Seneta)

Novák,Martinák(70.Hančl)

V zápase 16. kola jsme za konečně jarního počasí hostili FC Tempo „B“.

Hosté měli pravděpodobně problém se sestavou, protože jejich „A“ tým hrál ve stejném čase, a tak zařadili dva dorostence. My jsme šli do utkání opět s odhodláním konečně na jaře vyhrát. Oproti minulým zápasům jsme udělali v sestavě několik změn. Ve středu zálohy  nastoupili Hronec a Soucha, a bylo to znát. Od první minuty jsme hosty jasně přehrávali. Útok stíhal útok. Naši hráči hráli rychlý kombinační fotbal. Krajní záložníci i obránci neustále po stranách hřiště nabíhali a zásobovali útočníky centry do vápna. Vypracovali jsme si řadu šancí. První gól padl v 11. minutě, když si na rohový kop naskočil Novák a hlavou skóroval 1:0. V 23. minutě jsme se znovu radovali, to když po centru Kabelky se konečně prosadil Martinák 2:0. Hosté se prakticky nedostávali před naši branku, ale když se jim to povedlo tak se hned měnilo skóre. Ve 28. minutě překonal nejistě vyběhnuvšího brankáře Hurka 2:1. V 32. minutě pojistil poločasový výsledek po samostatné akci Soucha. 3:1. Za první poločas si naši hráči zasloužili velkou pochvalu, které se jim v kabině dostalo. Přítomní diváci hodnotili náš výkon slovy : „Baví nás to víc jak včerejší derby.“

Všeho moc škodí, chvály asi taky. Ve druhém poločase jakoby hrála jiná mužstva. Vypadalo to, že hostů je na hřišti více. Hru vyrovnali, možná i byli chvílemi lepší. Naši se vrátili ke svým jarním výkonům. Nepřesně přihrávali, pomalu se přemisťovali a hlavně nevyužívali šance. V 52. minutě si vybral druhou špatnou chvilku Matějovský. Vyběhl na vysoký centr se slovy : „Já jdu, mám.“, Štípek mu míč pustil a on neměl. Hurka ho přehlavičkoval 3:2. Matějovský se asi cítil jako Hubáček při derby. Od této chvíle hosté vrhli veškerou silu do útoku ve snaze vyrovnat. My jsme se báli o vítězství až do 83. minuty, kdy po ideální křížné přihrávce Nováka skóroval Hančl 4:2. V poslední minutě, po slalomu Pánka, ještě navýšil skóre svým prvním hájeckým gólem Hronec 5:2.

Dnešní výkon byl i přes některé chyby opravdu kvalitní. Věřím, že všichni hráči budou v dalších zápasech hrát stejně (i lépe), aby diváci nelitovali, že přišli a trenéra  nepostihl infarkt.

V dalším kole hostujeme v neděli 21.4. od 17:00 na hřišti Junioru Praha.