FK Viktoria Žižkov B - FC Háje JM 4:1 (0:0)

Více než hodinu se dařilo fotbalistům z Jižního Města držet krok s favorizovanou rezervou žižkovské Viktorie. O tom, že tři body nakonec zůstanou na umělce v Horních Měcholupech rozhodl až třemi přesnými zásahy Marokánec Jawad. Výhrou se žižkovští posunuli na druhou příčku, hned za vedoucí Vršovice. Háje naopak porážka odsunula o jednu příčku níže na místo desáté.

První poločas byl z obou stran vyrovnaný. Domácí byli sice častěji u míče, ale i hosté několika brejkovými akcemi přivedli domácí obranu do úzkých.

Skóre mohl otevřít už po dvanácti minutách nejlepší střelec přeboru Doležel, když mu ve vápně šikovně hlavičkou prodloužil balón Surynek, avšak jeho nápřah proletěl podél vzdálenější tyče do zámezí.

Hned z protiútoku poprvé zahrozili i hosté, jenže Hronec místo střely ještě přihrával lépe postavenému Novákovi, ale ten svou šanci zahodil. V 15. minutě se po rohu domácího Cardy objevil v čisté ložence D´Almeida a bombou z voleje orazítkoval břevno Tlustého brány. Byla to, jak se později ukázalo, největší šance domácích v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Po dalších čtyřech minutách musel zase na druhé straně domácí Pernecký vyběhnout daleko do pole, aby hlavou uklidil míč před dotírajícím Novákem.

Ve 21. minutě se ve vápně hostů neohroženě prodral k míči Surynek, tvrdě vystřelil, jenže jeden z bránících hráčů mu srazil střelu na roh. Po půlhodině hry se mohl po hezkém Janouškově pasu dostat do gólové příležitosti hostující Boháč, na štěstí pro domácí ho zastavil zvednutý praporek asistenta. Ve 36. minutě znova Boháč zachytil chybnou Cardovu rozehrávku, narazil si míč s Janouškem, vřítil se do vápna, ale Perneckého neprostřelil.

A když těsně před přestávkou pak na druhé straně D´Almeida z úhlu nepřekonal pozorného Tlustého, odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili domácí mnohem ofenzivněji. Ve 49. minutě se mezi tyče hostující brány nevešla dělovka Pavlíka. O tři minuty později se po hezké samostatné akci dostal ke střele Surynek a Tlustý jeho pumelici jen konečky prstů vytěsnil z pod břevna na roh. V 54. minutě se po parádní přihrávce Vejra objevil sám před hostujícím gólmanem Doležel, ale ani nadvakrát v souboji s ním neuspěl. Tlustý byl v těchto chvílích takřka neprůstřelný.

Až v 62. minutě byl zvýšený tlak domácích korunován vedoucím gólem. U zrodu akce byl Surynek, který na pravé straně vysunul kupředu Cardu. Jeho prudký centr dorážel zblízka Doležel a Tlustý ještě stačil míč reflexivně vyrazit, avšak na Jawadovu dorážku hlavou už byl krátký. Domácí tak byli za vynaložené úsilí po zásluze odměněni.

Dál byli při chuti a jejich nápor pokračoval. V 67. minutě mohl po centru Surynka hlavou zvyšovat Doležel, ale míč napálil jen do břevna Tlustého brány. Co spálil Doležel, to vzápětí napravil Jawad. Surynek rozehrál z pravé strany rohový kop na bližší tyč, tam si naběhl již zmiňovaný Jawad a nezadržitelnou hlavičkou upravil na - 2:0.

Pak se dostali ke slovu i hosté. Střídající Hruška přistrčil ve vápně míč nabíhajícímu Davidovi a jeho dělovku stačil Pernecký jen nohou vyrazit. Jenže přišla 77.minuta a další nečekaný úder ze strany domácích. Surynek si téměř na brankové čáře pohrál s jedním z hostujících obránců, pak takřka z nemožného úhlu prudce vypálil a míč skončil za zády překvapeného Tlustého - 3:0.

V 80.minutě se konečně dočkali zasloužené odměny i hosté. Bednář ideálně uvolnil ve vápně Davida, ten se ještě rychlou zasekávačkou zbavil jednoho z dotírajících obránců a pohodlně nad padajícím gólmanem snížil na - 3:1.

Tečku za střeleckými dostihy druhého poločasu udělali čtyři minuty před koncem znova domácí. Po bleskovém útoku našel D´Almeida zpětnou přihrávkou ve vápně nabíhajícího Jawada a ten bombou pod břevno pečetil jasnou výhru žižkovských mladíků. Hrálo se vzácně slušně, bez karetních prohřešků.

Viktoria Žižkov B - FC Háje 4:1 (0:0)
Branky:
62., 68 a 86. Jawad, 77. Surynek - 80. David. Rozhodčí: Hlavička - Stumpf, Flimmel. Diváků: 40.
Viktoria Žižkov B: Pernecký - Carda, Kiidron, Dvořák, Žitný - Vejr - Surynek, D’Almeida, Pavlík, Jawad - Doležel. Trenér: Petr Procházka
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Bednář - David, Hronec, Janoušek (57. Hruška), Boháč (65. Musil) - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Viktoria Žižkov B):
„Zápas byl hodně těžký, hlavně první půle. Měli jsme převahu a zásluhou D´Almeidy jsme nastřelili břevno. Krásně to trefil z voleje. Měli jsme tam i další šance. Bohužel jsme udělali i nějaké chyby v obraně, takže i soupeř měl asi dvě šance ke skórování. O poločase jsme si řekli o chybách, které jsme dělali. Doma jsme chtěli tři body získat a řekli jsme si, že do toho půjdeme. V 62. minutě se nám podařilo zásluhou Jawada dát první branku. Pak po rohu dal stejný hráč druhý gól. Třetí gól dal Surynek střelou od zadní tyče z ostrého úhlu. Poslední branku pak dal opět Jawad. Druhou půli to už byla naše jasná záležitost. Soupeře podržel gólman, který chytil další tři až čtyři šance.Jinak jsme rádi, že máme tři body doma.”
Zdeněk Slabý (Háje): „Soupeř jednoznačně zaslouženě vyhrál. Měl víc šancí.My jsme sice také měli, ale jen jednu jsme proměnili. Jsme zdecimovaní mnoha zraněními. Máme hodně zraněných hráčů, takže máme i problémy se sestavou. Z minulého zápasu má naražená žebra Janoušek, chyběl nám Soucha, Hrůza a další. Druhou půli byl soupeř efektivnější. Víc chtěli. Výborně nám zachytal brankář Tlustý. Zabránil dalším brankám. Druhou půli soupeř víc tlačil a z toho tlaku pak dával branky. Nám chybí celý střed zálohy, musíme se s tím nějak poprat.”

Nejlepší hráč Žižkova B: Martin Surynek.
Nejlepší hráč Hájeů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniane Jawad (Žižkov B).