Mladší dorost

Chodov - Mladší dorost 0:2 (0:2)

Předehrávaný zápas jsme sehráli na Chodovské trávě.  Byl to náš letošní první zápas na trávnatém hřišti. Čekal jsem v jakém stavu hřiště bude po pátečním dešti. Musím říci, že déšť hřišti vůbec neublížil, spíše naopak.

Před začátkem takového malého derby dvou historických klubů Jižního Města, jsem v kabině upozorňoval na možný jiný odskok a skluz balónu po mokrém terénu, na který my na Hájích už nejsme zvyklí.

Začátek zápasu zvládáme, hrajeme kombinačně, po zemi, a využíváme volné prostory na levé straně pro Novyho (Nováka) a na pravo pro Klobrce ( Kloboučníka). Z takové situace jsme se dočkali v sedmé min. první branky - nahrávka Novy, střelec Zelí (Zelinka). Následně mohl zvýšit Klobrc po krásné střele (jen do břevna). Za další dvě min. zvyšoval Novy po náběhu za obranu a precizní přihrávce Černého na dva nula. Od té doby šel ale náš výkon dolů, začali jsme se přizpůsobovat hře soupeře (nakopávat).

Do druhé půle domácí vyměnili brankáře. Dá se říci že tato změna soupeři prospěla, zvýšil tempo i napadání, a hned to bylo znát na obrazu hry. Několikrát jsme ještě před vápnem hasili na poslední chvíli. Během druhé půle jsem nucen postupně střídat oba střední záložníky (Černý – obnovení úrazu kotníku, Zelí – krev z nosu po střetu s protihráčem). Přesto si vytváříme ještě tři šance, Klobrc překonal brankáře, ale pomalou střelu stačili obránci z brankové čáry ještě vykopnut. Nutno říci že náš druhý útočník zaspal a nedorážel. Šlesi (Šlesinger) z otočky slabou střelou nechal vyniknout  brankáře. Nakonec navrátilec do sestavy po uraze (zlomený nos) Rašple (Rašplička) po náběhu a přihrávce Boučka místo střely z úhlu volil přihrávku, která neprošla. Závěr patřil ještě jednou Rašpli, tentokrát po pěkném průniku zakončoval sám, ale brankář efektním skokem balón už za svá záda nepustil.

Chválím jak svoje kluky, tak i Chodovské. Je vidět, že se na derby dobře namotivovali.

Příští zápas sehrajeme doma na UMT v neděli 28.4.13 od 17:00 h. proti Admiře – B.