FC Háje JM B - Union Žižkov 1:0 (0:0)

K zápasu 18. kola na naše hřiště přijel AFK Union Žižkov. Přestože hosté dlouhodobě uzavírají tabulku soutěže, věděli jsme, že nás jistě nebude čekat jednoduché utkání.

FC Háje JM   „B“   -  AFK Union Žižkov

1    :    0    ( 0 : 0 )

Hráno :  27.4.  10:30 UMT
Branky :  52. Pánek

Rozhodčí : Jandus – Plzák,Burda

Sestava :                                              Matějovský

Štípek(46.Mansour),Sojka,Hrůza,Čížek(62.Slabý)
                                         Hančl Jos.,Pánek,Martinák,Faměra

Krejčík,Hančl Jar.(88.Dvořák)

K zápasu 18. kola na naše hřiště přijel AFK Union Žižkov. Přestože hosté dlouhodobě uzavírají tabulku soutěže, věděli jsme, že nás jistě nebude čekat jednoduché utkání. Boj pro trenéra začal již v pátek. Nebyl to boj se soupeřem, ale s nominací na zápas. Když jsem v článku o minulém zápase psal o problémech se sestavou, myslel jsem, že nic horšího nás již nemůže potkat. Mýlil jsem se. Ze 13 hráčů z minulého týdne se jich z nejrůznějších důvodů omluvilo pět a jen jeden se uzdravil.  V pátek při nominaci jsme tedy měli 9 hráčů z toho dva zraněné(Štípek,Čížek), kteří za dané situace slíbili, že to zkusí. Vzhledem k tomu, že „Áčko“ hrálo ve stejnou dobu, nemohli jsme počítat s výpomocí. Proto jsme se obrátili na hráče dorostu. Velice ochotně naší nabídku přijali Krejčík, Hančl a Štěch(ten vzhledem ke stříd. startu nemohl nastoupit).  Takže 11 statečných bylo zajištěno. Pro případné střídání jsme se domluvili s Mansourem (rok nehrál – funkcionaří) a Slabým (rekonvalescent po operaci vazů) .

První poločas bylo utkání vyrovnané. Hosté si vypracovali jednu velkou šanci, při které zcela volný hráč ve stoprocentní příležitosti přestřelil branku. Nebezpečná byla ještě dalekonosná střela jednoho z hostů, se kterou měl Matějovský velké problémy. My jsme měli několik rádoby šancí a jednu loženku. Jarda Hančl z levé strany přihrál před branku, brankář centr podcenil a na zadní tyči se snažil vstřelit první „dospělý“ gól Pepa Hančl, bohužel na míč nedosáhl. Poločas skončil spravedlivou remízou. Do druhé půle již nenastoupil Štípek. Mansour, který ho nahradil doslova vlétl do utkání s velkým elánem a energií. Rozhodující situace nastala v 51. minutě. Přibližně 25 metrů od branky na levé straně byl faulován Pánek. Následný přímý kop se rozhodl zahrát sám. Vzpomněl si totiž na páteční trénink, tam při podobné situaci ukázal trenér Dvořák svoji vytříbenou kopací techniku. Honza Pánek mu chtěl ukázat, že je učenlivý. Jeho „životní“ střela vymetla pavučinku v šibenici branky 1:0. Brankář zíral, hosté kroutili hlavou,spoluhráči žasli a trenér Dvořák nevěřil svým očím. Myslím, že povedená střela překvapila i samotného Pánka. V dalším průběhu zápasu hra moc oku nelahodila, byl to spíš boj a nakopávaná. Přesto se obě mužstva dostala do situací, které mohli skončit brankou. Hosté kopali několik přímých kopů nedaleko naší branky. Při jednom z nich podržel mužstvo brankář Matějovský, který bravurně vyrazil dokonalou střelu. My jsme měli obrovskou šanci v závěru utkání, když se z rychlého protiútoku dostal do šance Slabý. Brankář mu skvělým zákrokem zmařil možnost oslavit brankou návrat po dlouhodobém zranění. Za zmínku ještě stojí, že na několik minut do útoku nastoupil trenér Dvořák a nechybělo mnoho aby pojistil naše vedení. Bohužel spoluhráči dostatečně nevyužili jeho zkušeností. Přihrávky na zcela volného šutera  byly nepřesné.

Dnešní vítězství se nerodilo lehce, proto jsme velice spokojeni i s hubeným výsledkem.

Děkuji dorostencům Krejčíkovi a Hančlovi za ochotu, ale hlavně za výkon, který podali. Příkladné morální kvality ukázali zranění Čížek a Štípek. Musím ocenit Mansoura a Slabého, že po dlouhé době nastoupili do utkání. Chválím celé mužstvo za bojovný výkon a zodpovědný přístup k utkání.

K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 4.5. do Ďáblic. Tam budeme čelit ostrostřelcům včele s  ligistou Danem Maškem. Domácí totiž usilují o titul nejlépe střílející tým (18 zápasů 102 gólů) ze všech soutěží.