Turnaje

McDonalds cup 1.-3. třídy

Ve čtvrtek 18.4. a v pátek 19.4. se na našem hřišti uspořádal tradiční turnaj prvního stupně základních škol McDonalds cup. Háje se zapojily jako spolupořadatelé této akce, které se zúčastnilo i mnoho dětí našeho klubu, ovšem i další kluci a holky, kteří fotbal mají rádi, ale za žádný tým nehrají.

Vzhledem k tomu, že jsem měl na starost více věcí, rád bych článek rozdělil do takových čtyř okének a pohledů, abych zmínil vše a pokusil se nemíchat jedno s druhým.

Očima pořadatele

Turnaj pořádal DDM JM ve spolupráci s Hájemi. My jsme měli na starost především sportovní organizaci turnaje - rozpisy, zajištění rozhodčích, atd. Letos poprvé jsme změnili podmínky pro 1.-3. třídy, kdy jsme vzhledem k restrukturalizaci soutěží přešli na menší hřiště a hráli v počtu 5+1. Hřiště jsme postavili jako stavíme pro naše starší přípravky. Myslím, že to byla lepší varianta, neboť děti byly hodně u míče, nemusely běhat kilometry bez něj a zahrály si dostatečně. V pátek už se hrálo klasicky 7+1.

Také nám vyšlo parádně počasí. Ve čtvrtek bylo neuvěřitelné vedro, krásné sluníčko opálilo a spálilo krky jak dětí, tak i dospělých. V pátek ráno lehce pršelo, ale na turnaj bylo pohodové počasí a nespadla naštěstí ani jedna kapka deště.

Očima trenéra Hájů

Srdce trenéra plesalo. Spousta našich dětí hrála za "naše" i za jiné školy, na hřišti bojovali na krev proti sobě, ale po zápase se normálně bavili jako velcí kamarádi. Hlavně nejblíže položené školy měly mnoho dětí z Hájů. Ročníky byly rozložené od 2001 až po nejmenší 2006, tedy škála 6 ročníků. Některé školy právě vzaly i nejmenší kloučky, ať si turnaj poprvé zkusí. A šlo jim to moc dobře.

Očima trenéra Mendelky

Na Mendelce je mnoho fotbalistů, proto jsem chtěl vzít dvě pětky a jednoho gólmánka, ale Šíma Konečný onemocněl, a tak nešel. Vyřešili jsme to tím, že na hřišti vždy jeden z kluků zůstal. Rozložení sil bylo vyrovnané, šli samozřejmě třeťáci, tak také druháci, ovšem nastoupili i dva prvňáci. Všichni hráli přibližně stejně dlouho, aby to bylo fér.

Byli jsme nalosováni do čtyřčlenné skupiny, postupová matematika byla tedy jasná: dvě výhry znamenají postup. O tom rozhodl prakticky první zápas proti Donovalské, která těsně zvítězila brankou v posledních vteřinách. Zápas s Kateřinkami byl jednoznačnou záležitostí Kateřinek a Chodov jsme porazili.

Jak jsme tedy hráli? Z mého pohledu to bylo moc dobré. Strašně mě potěšili prvňáčci, ale kteří se nebáli větších soupeřů a předváděli super věci. Starší kluci je vzali do party a starali se o ně. K vidění byla spousta kliček, nahrávek méně, padaly pěkné branky. Je vidět, že je na Mendelce hodně dobrých klučíků, výsledek je pak o aktuálním rozpoložení. Hvězdy nám výsledkově nepřály, fotbalově to však bylo výborné.

Děkujeme paní vedoucí vychovatelce Janě Nosálové za podporu, která si ve svém volnu našla na kluky čas a přišla jim zafandit.

Turnaje se zúčastnili: Miky Konečný, Tom Kolář, Víťa Horník, Filip Manina, Filip Filinger, Filip Čamek, Kuba Peterka, Tom Čížek, Vojta Nevečeřal, Ondra Michálek

Očima trenéra Květňáku

Celkem šlo 10 fotbalistů, i když původně mělo být o Tonyho více, abychom mohli střídat dvě pětky. Tony se však zotavoval ze zlomené nohy, a tak na hřišti vždy jeden hráč zůstal.

Kluci byli nalosováni do skupiny, kde měli čtyři soupeře. Proti všem dokazovali, jak jsou technicky na vysoké úrovni a tvoří i dobrý tým, který byl poskládaný z prvňáčků, druháčků i třeťáků, kteří mužstvo svoji souhrou táhli. K dobrým výkonům se přidaly i dobré výsledky a kluci tak postoupili do semifinále turnaje z druhého místa ve skupině.

V semifinále narazili na těžkého soupeře, Kateřinky, na který nestačili. Zápas o třetí místo si však pohlídali a odcházeli domu s bronzovými medailemi na krku.

Co je však hlavní, kluci se prezentovali jak dobrou hrou, tak dobrým chováním. Utvořili dobrý tým, ve kterém se prvňáci ani druháci neztráceli. Všichni hráli přibližně stejně dlouho. Kluci, díky, bylo to moc dobré a hlavně fotbalové, z čehož mám velkou radost.

Turnaje se zúčastnili: Tomas Järvinen, Adam Karafiát, Kryštof Čapek, Tom Križan, Adam Matějka, Pája Hlavatý, Mára Coufal, Péťa Mašek, Tonda Řehoř, Luky Dirbák

Výsledky

Zúčastnilo se 9 družstev kategorie A a 10 družstev kategorie B, celkem 232 dětí.

Kategorie A

1.  ZŠ Pošepného