FC Háje JM - Sparta Krč 2:0 (1:0)

Ve středu 1.5. ráno, místo oslav Svátku práce na Výstavišti nebo na Petříně, na naše hřiště k utkání čtvrtfinále poháru PFS zavítala Sparta z Krče. Hosté se na zápas evidentně těšili víc, jak kdysi soudruzi do průvodu.

Novák (75. Fedič) Janoušek

Ve středu 1.5. ráno, místo oslav Svátku práce na Výstavišti nebo na Petříně, na naše hřiště k utkání čtvrtfinále poháru PFS zavítala Sparta z Krče. Hosté se na zápas evidentně těšili víc, jak kdysi soudruzi do průvodu. Před vchodem do kabin stepovali již více než 90 minut před začátkem zápasu. Sparta je v současnosti na třetím místě v 1.A třídě se sedmibodovou ztrátou, takže asi bez reálné šance na potupit do přeboru. Postup do semifinále poháru by pro ně byl asi úspěchem.

Utkání začalo velkou převahou domácích. Hosté nebyli vůbec schopni reagovat na jejich rychlou kombinační hru. Již ve 4. minutě poslal Bednář krásnou kolmou přihrávku do vápna, tam si naběhl David a bez problémů skóroval 1:0. Ve druhé části prvního poločasu hosté hru vyrovnali, ale nevypracovali si žádnou vyloženou šanci. Tu měl naopak Novák, který v situaci z očí do očí nedokázal prostřelit vyběhnutého brankáře. Hra v druhém poločase pokračovala ve stejném duchu. Domácí měli mírnou uzemní převahu a snažili se držet míč. Hosté se dostávali sporadicky před branku a jejich zakončení bylo nepřesné. Největší šanci měl opět Novák, ale ani tentokrát mu nebylo dopřáno překonat hostujícího brankáře. Pojišťovací gól vstřelil

v 85. minutě Fedič. Po ideálním Davidově centru zprava si na zadní tyči počkal a s přehledem zkušeného hráče hlavou skóroval 2:0.

Hosté podali sympatický výkon, snažili se výsledek utkání zvrátit do poslední chvíle. Myslím, že jejich hra byla lepší než některých přeborových týmů.

Domácí vyhráli zaslouženě, byli po celé utkání lepším mužstvem a zaslouženě postoupili. V semifinále se střetnou s Tempem, které vyřadilo  Uhřiněves.