SK Ďáblice B - FC Háje JM B 1:7 (0:1)

V sobotu odpoledne jsme hostovali na hřišti SK Ďáblice. Domácí ostrostřelci se netají tím, že chtějí vyhrát soutěž Sportu o nejlépe střílející tým.

Slabý(64.Hančl Jar.) Pánek

V sobotu odpoledne jsme hostovali na hřišti SK Ďáblice. Domácí ostrostřelci se netají tím, že chtějí vyhrát soutěž Sportu o nejlépe střílející tým. Je to mužstvo složené ze zkušených hráčů, kteří v mládí hrávali vyšší soutěže (D.Mašek 1.liga). Věkový průměr týmů byl domácí 33,5 a hosté 24,5 let. Naši hráči byli upozorněni, že ďábličtí hrají kombinační útočný fotbal, při kterém si rychle přihrávají, ale vzhledem k věku moc neběhají.

Podzimní utkání skončilo po vyrovnaném průběhu 1:1. Vzhledem k střelecké potenci domácích a velkých problémech s naší sestavou jsme k zápasu nastupovali s velkými obavami ale s odhodláním cestu na zápas Chelsea (cena pro vítěze) domácím hodně ztížit. Protože se utkání hrálo na promoklé trávě nastoupili jsme v netradičních černý dresech a trenýrkách. Ve stejné barvě chtěli nastoupit i domácí, kteří po té nastoupili v modro černé kombinaci ,přesto se dresy jen málo od sebe odlišovali odlišovali.. Naše dresy měli střih ze 70. let, zvláště trenýrky byly na dnešní dobu velice krátké. V kabině to vyvolalo hodně vtipných komentářů. Vzhledem k dalšímu průběhu zápasu asi nejvtipnější byl Slabý, který svoji vizáž komentoval slovy „ Jsem jak Gerd Muller .“(obávaný německý útočník 70.let).

Utkání začalo opatrnou hrou obou týmů. My jsme si vypracovali první velkou šanci v 21.minutě. Novák napravo utekl nacentroval a zcela volný Slabý přestřelil(1.loženka.). Následovala šance Nováka, který levačkou přestřelil. V 23.minutě se na pravé straně šestnáctky uvolnil Pánek a prostřelil brankáře 0:1. Domácí hráli to co jsme očekávali, ale v prvním poločase měli jen jednu šanci. Po kombinaci se před Matějovským objevil volný Mašek, ale našeho brankáře nedokázal překonat. My jsme měli ještě jednu velkou příležitost. Lojda zprava nacentroval a Pánek na zadní tyči se snažil míč hlavou usměrnit, ale branku o kousek minul.

Do druhého poločasu nastoupili domácí v jiných dresech a jakoby i s jiným týmem. Naši soupeře jasně přehrávali, neustále útočili do otevřené obrany. Domácí se totiž snažili vyrovnat, útočili, ale už jim nestačily síly se vracet. V 53.minutě šel do brejku Slabý, soupeř přestal hrát a reklamoval ofsajd, rozhodčí byli jiného názoru. Slabý však obrovskou šanci nevyužil(2.loženka). V 58.min. Novák utekl, zatáhl míč po brankové čáře a přihrál před branku, tam již nebyl pro Pánka problém dát do prázdné branky 0:2. 61.minuta rychlý protiútok Novák s Davidem, který zvýšil na 0:3. 62.minuta opět přečíslení Pánek, David a Hronec 0:4. O něco později měl další šanci Slabý(šance č.3) ale opět zaváhal, poté si slovy „ trenére k.rvím to, chci ven“  řekl o střídání. Jeho přirovnání k německému šuterovi tedy zůstalo pouze v oblasti oblečení. 73.minuta Sojka se vydal z místa stopera na výlet, narazil si s Pánkem  0:5. V 76.min. se dočkali domácí čestného úspěchu. Na půlce rychle rozehráli přímý kop a naše nekoncentrovaná obrana zapomněla na útočícího hráče,který svoji šanci využil 1:5. 79.min Jos. Hančl po straně utekl přihrál Senetovi, který z cca 9 metrů brankáře neprostřelil. 83.min. Jos. Hančl po dlouhém brejku vystřelil těsně vedle. 89.min. Novák poslal do otevřené obrany Senetu, ten předložil loženku Jar. Hančlovi, který trefil brankáře. 90.min. Novák nahrál Jar. Hančlovi, který zvýšil na 1:6.  90.min v nastaveném čase běželi tři naši hráči na jednoho bránícího a Jar. Hančl uzavřel výsledek utkání 1:7.

Všichni naši hráči podali výborný zodpovědný výkon, favorita jasně přehráli. Výsledek je pro nás letos nejvyšším vítězstvím. Po zápase domácí hráči sympaticky uznali, že dnes nebyli rovnocenným soupeřem. Byla to jejich nejvyšší letošní porážka a výlet do Londýna se jim trochu vzdálil.

Příští zápas hrajeme v sobotu 11.5 od 17 hodin v  Kunraticích. Myslím, že dnešní výsledek je nejlepší pozvánkou pro naše fanoušky, aby se přijeli na nedaleké hřiště podívat. Věřím, že sehrajeme stejně povedené utkání a odvezeme si všechny body.