Háje B přemohly béčko Ďáblic soupeřovou zbraní: nasázely mu 7 gólů

Ďáblická rezerva sypala v této sezoně soupeřům do sítě gól za gólem. V posledních dvou kolech ale vypadla z role. V Kolovratech dostala pět branek a teď ji v B skupině I. B třídy vyškolilo béčko přeborových Hájů přímo v Ďáblicích. Vyhrálo 7:1. „To jsem nečekal ani ve snu, spíš mě napadalo, že remízu bychom mohli uhrát,“ smál se kouč vítězů Vladimír Dvořák.

Ďáblice B sice nehrají o postup, ale mají nabitý kádr zkušenými hráči. Jak se vám povedlo tak silného soupeře doslova rozstřílet?
Je fakt, že až na výjimky všude rozdávají Ďábličtí příděly. Mají tak kluky, co hráli první ligu, kopali v cizině, nebo třeba třetí nejvyšší soutěž. Na druhou stranu už mají nějaký věk. Takže jsme se soustředili na to, abychom jim nedali prostor. A to se povedlo, kluci na hřišti splnili, co měli. Už doma jsme s Ďáblicemi B uhráli remízu 1:1, takže jsme věděli, že se s nimi hrát dá. A tady se to potvrdilo.

To ale nevysvětluje vaši kanonádu, která je nejvyšší výhrou vašeho celku v sezoně…
My jsme se většinou v sezoně v koncovce trápili. Do šancí se dostáváme, dá se říct v každém zápase, ale nepadalo nám to tam. My máme šikovné hráče, ale dáváme tak jeden gól ze šesti příležitostí. S koncovkou se pereme.

Tady jste ale s proměňováním příležitostí problém neměli.
Kdybychom dali všechno, tak těch gólů mohlo být ještě víc. Třeba i deset, to už by ale asi bylo kruté. Je fakt, že proti jiným utkáním nám to tam padalo. Sešlo se to dobře. Na klucích bylo vidět odhodlání ukázat, že umíme hrát fotbal. Mnozí si to proti Ďáblicím vyzkoušeli už na podzim, věděli, že soupeři fotbal umějí. Na to utkání se těšili.

Jak moc vás těší, že se střelecky disponovaný soupeř prosadil v koncovce jen jednou?
Jednu branku nám dali, ale kromě toho měli snad už jen jednu šanci. To nám všem samozřejmě udělalo radost, že to kluci takhle dobře zvládli odehrát.

Jak soupeř takový příděl nesl?
Byl hodně zklamaný. Myslím, že je před týdnem hodně načaly Kolovraty a my jsme v tom pokračovali. Vsadili jsme na stejnou taktiku a uspěli. Já třeba znám v týmu soupeře Karla Kristena, po utkání jsme si ale ani nestihli popovídat, prostě zmizel.

Aby nebyl zklamaný… Před zápasem měly Ďáblice B na kontě 102 vstřelených branek, tedy jednou tolik gólů, co váš tým.
Jak jsem říkal, my jsme schopní jít dvakrát sami na branku a nedat ani jeden gól. Tady nám to tam padalo. Kdybychom dali ještě víc gólů, to už by snad domácí ani nepřežili.

V poločase jste vedli o gól. Tušil jste, že může přijít vysoká výhra, nebo jste byl opatrný?
V půli jsem byl rád, že vedeme, ale věděl jsem, že soupeř je tak kvalitní, že pro něj není problém dát během deseti minut dva góly. Oni jsou schopní dát za poločas i dvanáct gólů, to už v téhle sezoně také dokázali. Takže jsme se museli mít na pozoru. Sami jsme si během sezony vyzkoušeli, jak snadné je ztratit náskok. Myslíte si, že se nemůže nic stát a najednou je náskok fuč. Tady naštěstí k ničemu podobnému nedošlo.

Leckdo by si řekl, že jste v klidu na pátém místě tabulky a soupeř, který bojuje o vítězství v soutěži Sportu, bude mít větší motivaci. Chcete zaútočit třeba na bronzový stupínek?
Určitě to není tak, že bychom se chodili na hřiště, jak se říká, vyprdět. To ani náhodou. My máme motivaci pořád. V tabulce nás přeskočil Braník, je před námi i Chodov. Určitě se na ně chceme dotáhnout a v nejlepším se dostat před ně.

Zápas s Chodovem vás ještě čeká. Těšíte se?
Bude to určitě vyhecované. Na Chodově se nám nikdy nehrálo dobře, byli jsme tam rádi třeba za remízu a my jsme tam na podzim vyhráli 3:0. Takže očekávám, že nám to soupeř bude chtít na jaře oplatit. Bude to těžké, ale kluci chtějí doma zase uspět.

Do zápasu v Ďáblicích jste nasadili čtyři fotbalisty, kteří hráli dopoledne před utkáním za áčko v přeboru. To byl úmysl?
Ale kdepak. Nebýt těchto kluků, tak nás bylo na zápas snad osm. Přišli nás posílit a bylo to moc znát, podrželi nás. Původně bylo domluvené, že si zahrají jen poločas, ale pak se klukům ze hřiště ani nechtělo. Ještě v pátek před zápasem jsme sháněli dorostence, který šel na zápas do Ďáblic s námi.

Teď vás čeká utkání na půdě kunratické rezervy, která hraje o záchranu. Vyrovnáte se s očekáváním, že soupeři nasázíte zase ranec gólů?
Zápasy, kdy musíte něco potvrdit, bývají hodně složité. Každý čeká, že dáme zase hodně gólů. Jenže třeba proti Unionu Žižkov jsme byli rádi za výhru 1:0, a to ještě z trestného kopu. Pro nás bude hlavní, abychom uhráli tři body.