FC Zličín - FC Háje JM 2:0 (1:0)

Po podzimu se oba soupeři krčili u dna tabulky, Háje měly o bod víc. Na jaře je všechno jinak. Zličín dokonce už nastřádal pětadvacet bodů a je druhým nejlepším mužstvem jara. Háje na Zličín přijely v hodně improvizované sestavě, ale rozhodně neprodaly kůži lacino. Domácí tým v klíčových okamžicích zápasu podržel dvěma skvělými zákroky brankář Schopf.

Od začátku překvapivě drželi častěji míč na kopačkách hosté, ale v koncovce nebyli nebezpeční. Domácí naopak hned z první vážnější akce mohli skórovat. Zelený středem hřiště v 5. minutě proklouzl přes Duba, uděla kličku i brankáři Tlustému, bohužel příliš dlouhou a míč mu utekl do zámezí.

Za tři minuty dlouhým pasem Karda našel rozeběhnutého Gröbla, i jemu  se koncovka nezdařila a míč mu také utekl za čáru. Na druhé straně se po centru z levé strany ocitl na okamžik volný Soucha, ale mířil nad branku. Ve 13. minutě vypálil z dálky May a Tlustý musel jeho jedovatou střelu vyrážet.

V 15. minutě zahrál Gröbl u postranní čáry „na housličky” Pravencovi, následoval centr před branku, kde si našel prostor Jílek a hlavou nedal Tlustému šanci - 1:0. Za dvě minuty se na druhé straně na vápně uvolnil Soucha, ale po zemi vypálil těsně vedle.

Dál se hrál oboustranně ofenzivní fotbal a tak se diváci měli na co dívat. Ve 25. minutě zacentroval zprava David, ale ani jeden z bratří Hrušků před domácí brankou na míč nedosáhl. Ve 32. minutě slepili domácí dva rohy po sobě, nic z nich však nevytěžili. Ve 39. minutě střílel z hranice vápna Vlasák, Schopfa však nepřekvapil. Poslední slovo před přestávkou měli domácí po centru Gröbla, Žáka však vychytal Tlustý
a následný Kardův pokus prolétl nad brankou.

Druhý poločas začali hosté bez bázně a hany a sahali po vyrovnání. V cestě jim stál skvělý golman Zličína Schopf. V 50. minutě přilétl před domácí branku centr z pravé strany, na malém vápně se k míči dostal
V. Hruška a Schopf čaroval poprvé. Za dvě minuty zahrávali hosté přímý kop, na centr si naskočil Dub
a už se pomalu radoval z gólu, když se pod břevnem vynořila pravá ruka Schopfa a vystrčila míč nad břevno.

Za další tři minuty měli velkou šanci domácí. Gröbl si se Zeleným dvakrát vyměnili míč přes celou šířku hřiště, Gröbl jej pak předložil do vápna Žákovi, který jej usměrnil těsně mimo. Mimo branku mířil na druhé straně i Soucha a v 65. minutě těsně branku minul technický pokus Jílka.

V 68. minutě Tlustý vychytal šanci Gröblovi, ale ze dvě minuty už jejich další souboj skončil druhou brankou domácích. May po levé straně pláchnul Pravencovi, našel na zadní tyči právě Gröbla, který si míč zasekl a pohotově jej uklidil do sítě.

Smazat dvoubrankové manko už bylo nad síly hostů a domácí mohli svoje vedení navýšit. Mayovi před brankou skočil míč na drn a domácí útočník v jasné šanci promáchl. Další příležitost měl ještě Žák, ale mířil vysoko nad branku. Hosté sice opouštěli hřiště poraženi, ale určitě ne se sklopenou hlavou. Byli domácím vyrovnaným soupeřem.

FC Zličín - FC Háje 2:0 (1:0)
15. Jílek, 70. Gröbl. ŽK: Hráno bez karet. Rozhodčí: Moudrý - Tomšů, David. Diváků: 100.
FC Zličín: Schopf - Šatný, Valoušek, Líkař, Němec (84. J. Šindelář) - Karda - Gröbl, Žák (84. Goldmann), Jílek - Zelený (64. Adam), May. Trenér: Michal Šilhavý.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - David (84. Hančl), V. Hruška, Janoušek, J. Hruška, Hronec - Soucha. Trenér: Zdeněk Slabý.

Michal Šilhavý (Zličín):
„Dneska se tady představilo jedno z nejlepších mužstev, se kterým jsme na jaře hráli. Hodně nám pomohl první gól a pak jsme tradičně neproměnili několik šancí. Soupeř nás zlobil, hrál na jeden dotek, byly tam kvalitní náběhy. V klíčových momentech nás podržel brankář. Druhým gólem jsme to rozhodli a pak zase nedali několik dalších šancí. S vítězstvím jsem samozřejmě spokojený. .”
Zdeněk Slabý (Háje): „Pro nás, co se týče výsledku, tak je to špatný, ale ve hře jsem mezi námi a domácími výrazný rozdíl neviděl. V týdnu se nám ještě rozšířila marodka, když se v poháru zranil Novák a tak jsme si museli dneska pomoct z béčka. Co se týče hry, tak to nebylo špatný. Dostali jsme gól ale pak jsme měli dvě tutovky, kdy domácí podržel golman. Začali jsme hrát vabank a po druhém gólu z brejku bylo rozhodnuto.”

Nejlepší hráč Zličína: David Schopf.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Jílek (Zličín).