Újezd P4 - FC Háje JM B 5:3 (2:2)

V neděli odpoledne jsme vyrazili na nedaleké hřiště Újezdu Praha 4 k utkání s místním týmem. Nedaleké bylo pouze teoreticky. V obci se provádí rekonstrukce vozovky, takže dva naše pokusy dojet na hřiště, skončili uzavírkou.

David(65.Seneta),Hančl Jar.

V neděli odpoledne jsme vyrazili na nedaleké hřiště Újezdu Praha 4 k utkání s místním týmem. Nedaleké bylo pouze teoreticky. V obci se provádí rekonstrukce vozovky, takže dva naše pokusy dojet na hřiště, skončili uzavírkou. Až cesta přes Průhonice byla průjezdná. Všechny cesty vedou do Říma, ale jen jedna do Újezdu Praha 4. Mužstvo se v šatně sešlo až 30 minut před výkopem, takže k utkání nastoupilo bez pořádného rozcvičení.

Domácí nastoupili v značně pozměněné sestavě oproti podzimnímu duelu. Nehrál reprezentační trenér Bílek, protože sledoval utkání v Plzni. V útoku nastoupila dvojice zkušených hráčů, padesátiletý hrající trenér Škoda(liga v Bohemians) a Nykl(ročník 1977).

Tito dva veteráni, spolu s jarní posilou z Libuše Novákem, měli hlavní podíl na konečném výsledku zápasu.

Utkání se od začátku hrálo na obou stranách útočně. Mužstva se dostávala do šancí.

13. Sojka zahrál údajně rukou(bylo to rameno), trestný kop se odrazil od zdi k volnému Podlenovi 1:0. 17. Sojka poslal z půlící čáry kolmici Hančlovi a ten z 18 metrů ranou po zemi k tyči 1:1. 19. kombinace Škoda – Nykl 2:1. 38. Lojda faulován u rohu, Slabého centr brankář vyrazil na penaltu Hančl si míč zpracoval a 2:2. Do konce poločasu měl ještě dvě šance Škoda a jednu Soucha. Po přestávce  jsme nastoupili s taktikou důsledně bránit Škodu a Nykla, a zvýšit střeleckou aktivitu na nejistého brankáře. V prvních minutách jsme si vypracovali dvě loženky, které zůstaly nevyužité. Nedáš, dostaneš se naplnilo v 52. minutě. Dlouhý výkop domácího brankáře padal těsně před šestnáctku, Sojka ho pouštěl Matějovskému, který vyběhl, ale u míče byl dříve Novák a přehodil ho 3:2. 53. bylo ještě hůře. Zprava přihrávka, na vápně nešťastná teč Kabelky k volnému Škodovi, který technickou parádou nedal Matějovskému šanci 4:2. 56. střelu Škody brankář s námahou v pádu vyrazil a nepokrytý Novák uzavřel naší tragickou pětiminutovku 5:2. V 80. minutě jsme konečně využili i my jednu z mnoha šancí. Hančl dovršil svůj hattrick, když střelou z úhlu přehodil domácího brankáře 5:3. Bohužel tato branka byla naší labutí písní. Měli jsme ještě několik možností, ty ale zůstaly bez úspěchu. Soupeř se více soustředil na bránění. Měl však taky několik slibných situací, ke zvýšení náskoku.

Utkání se muselo hrstce diváků líbit. Domácí podali lepší výkon a spravedlivě zvítězili. Oplatili nám podzimní porážku 7:1. Splnění cíle, kterým je druhé místo, se po této porážce přesunulo do oblasti teorie (3 kola před koncem ztrácíme 6 bodů).

V dalším kole hrajeme v sobotu 1.6. od 17 hodin na hřišti SK Třeboradice . Doufám, že navážeme na kvalitní výkony v předcházejících zápasech a odvezeme si všechny body.