Sokol Královice - FC Háje JM 1:2 (1:1)

V původním termínu zápasu 25. kola Pražská teplárenská přeboru 21. května bylo hřiště v Královicích silně podmáčené a tak ke hře nezpůsobilé. Včerejší počasí také nevěstilo nic dobrého, ale nakonec se v Královicích hrálo. A hosté z Hájů si spravili chuť po porážce ve Zličíně a odvezli si vítězství 2:1. Domácí naopak nedokázali potvrdit víkendovou výhru se Zbraslaví.

A to i přesto, že jim skvěle vyšel úvod zápasu. V 10. minutě se akce domácích přenesla z levé strany na pravou. Tam se míče zmocnil Krejča, uvolnil se a zpětnou přihrávkou do vápna našel Randu, který netradičně pravačkou prostřelil míč do sítě.

Domácí měli i další šance, tu největší asi Formáček, který branku těsně přestřelil. A v závěru poločasu uděřili hosté. Nenápadnou akci začal Soucha, který posunul těsně za půlkou míč Bednářovi, který si jej kousek potáhl a když něvěděl co s ním, tak do něj práskl pravačkou. Brankář Havlík stále několik kroků před brankou a jen se ohlédl a míč mu zapadl pod břevno do sítě.

I druhý poločas byl vyrovnaný, šancí bylo možná víc na domácí straně, ale gól dali hosté. V 80. minutě přišel dlouhý odkop od jejich branky do středového kruhu, kde míč hlavou nezasáhl hrající trenér domácích Plánička a Soucha rázem upaloval sám na branku. Obránci domácích jej honili marně a Soucha s přehledem podél Havlíka dostal hosty do vedení a vlastně zápas rozhodl.

Pak měl ještě šanci hostující Fedič, ale na výsledku už nic nezměnil a Háje si tak připsaly do sbírky další tři přeborové body.

Královice - FC Háje 1:2 (1:1)
10. Randa - 43. Bednář, 80. Soucha. ŽK: 40. Formáček, 78. Dušek, 88. Slováček - 83. Dub. Rozhodčí: L. Hlavnička - Zelený, Rod. Diváků: 30.
Královice: Havlík - Koranda (83. Muran), Plánička, Šimáček, Slováček - Krejča, Šmíd, Dušek, Randa, Formáček - Zikmund (46. Richtrmoc). Trenér: Jiří Plánička.
FC Háje: Tlustý - Štípek, Krejčí, Dub, Pravenec (28. Slabý) - Soucha, Janoušek (88. J. Hruška), V. Hruška, Bednář, David (80. Fedič) - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.

Jiří Plánička (Královice):
„Uznávám, prohrál jsem to já. Vedli jsme, měli jsme další šance, ale nakonec hosté vyrovnali po krásné střele pod břevno. Po přestávce to bylo kdo z koho. Pak ale přišla moje chyba a hosté jí potrestali. V závěru už jsme to alespoň srovnat nedokázali. .”
Zdeněk Slabý (Háje): „Hřiště bylo hodně mokré a to nám dělalo trochu problémy. Fotbalově to ale bylo dobré utkání. Domácí mají kaviltní tým a zejména Randa s Formáčkem představují velké nebezpečí. Dali nám i první gól, měli i další šance, ale my jsme dokázali ještě do přestávky vyrovnat. Pak to bylo spíš vyrovnané, my jsme konečně měli trochu štěstíčka a deset minut před koncem jsme zápas rozhodli. Dneska jsem spokojený, líbilo se mi to.”

Nejlepší hráč Královic: Eduard Formáček
Nejlepší hráč Hájů: Martin Bednář.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Dub (Háje).