Motorlet - FC Háje JM 3:1 (1:0)

V neděli se duel rezervy Motorletu a Hájů nedohrál. V 36. minutě bylo za stavu 1:0 utkání po průtrži mračen ukončeno. V opakovaném zápase došlo u domácích ke dvěma změnám v sestavě a u hostů k jedné. Premiéru v roli hlavního arbitra přeboru absolvoval Francesko Maiello. A úspěšně. Oba trenéři se po zápase o jeho výkonu vyjádřili pochvalně.

První vzruch přinesla 6. minuta, kdy dal domácí Kundelásek gól, ale radost mu zkazil signalizovaný ofsajd. Pak se dlouhé minuty nic zajímavého na hřišti nedělo. Jen několik náznaků šancí, když centr hostujícího Nováka zblokoval na roh Kučera a na druhé straně Tlustý zlikvidoval centr Belána.

První střela mezi tyče zamířila ve 25. minutě, ale s pokusem Kundeláska si Tlustý poradil. Přišla 29. minuta a konečně fotbalový moment. Domácí Belán přetáhla zprava míč doleva na Golovka, ten jej bez váhání naservíroval před branku Kundeláskovi, který jej s přehledem uklidil přesně k tyči - 1:0.

Vzápětí přišla chyba defenzívy hostů a Golovko šel sám na Tlustého, ten vyběhl až na hranici vápna a Golovko jej trefil přesně do rukou. Z protiútoku  pálil po uvolnění Janouška Novák, ale  byl z toho jen roh. První poločas tak skončil těsným vedením domácích.

To se změnilo v 54. minutě. Novák zaváhal v rozehrávce, o míč jej obral Kundelásek, středem hřiště se prodral až do šestnáctky a prostřelil Tlustého na 2:0.

Hosté byli blízko kontaktního gólu v 61. minutě, ale hlavička Nováka skončila na břevně. Vzápětí si málem dal vlastní gól domácí Svoboda. Hosté se snažili ještě se zápasem něco udělat, ale domácí měli několik nebezpečných brejkových akcí. Všechny však v koncovce pokazili nepřesnou přihrávkou a nedůrazem ve vápně.

Kontaktní gól ze strany hostů přece jen přišel. Bohužel příliš pozdě, až v 89. minutě. Bednář uvolnil na levé straně Slabého, ten z první poslal míč před branku a Fedič jej dorazil do sítě. Víc už hosté nestihli, naopak inkasovali ještě potřetí. Golovko chytrou přihrávkou našel rozeběhnutého Kořínka, ten se vřitil do vápna a podél vybíhajícího Tlustého předložil míč před prázdnou branku Bělkovi, který jej pohodlně poslal do sítě. A pískal se konec.

Motorlet B - FC Háje 3:1 (1:0)
Branky:
29.  a 54. Kundelásek, 90. Bělka - 89. Fedič. ŽK: 57. Podvín, 82. Golovko - 49. Bednář, 82. Fedič. Rozhodčí: Maiello - Stumpf, Vojtěch. Diváků: 30.
Motorlet B: Vácha - Fischer (46. Bělka), Podvín, Kučera, Svoboda - Golovko, Bialek (62. Zmeškal), Tvrdý, Faktor - Belán, Kundelásek (62. Kořínek). Trenér: David Lukeš.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub (77. Fedič), Pravenec (69. Hrůza) - Soucha (66. Slabý), V. Hruška, Janoušek, Bednář, David - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.

Hlasy trenérů
David Lukeš (Motorlet B):
„Jsem rád, že jsem vyhráli, stál proti nám silný soupeř. V první půli neměla naše hra potřebnou kvalitu, zejména nám chyběl pohyb. Soupeř byl lepší. Paradoxně jsme se dostali dovedení. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře. Hra byla hodně otevřená, byly tam šance. Kdybychom lépe řešili naše rychlé protiútoky, tak jsme zápas dohrávali bez problémů daleko dřív.”
Zdeněk Slabý (Háje): „Já bych řekl, že jsme potřebovali větší hřiště. Hra na pětníku a tvrdém povrchu nám moc nesedí. Zbytečně jsme si hráli s balonem, domácí byli nebezpečnější dopředu, agresivnější v soubojích. Vypracovali jsme si nějaké šance, ale za stavu 2:0, když jsme jim gól nabídli chybou v rozehrávce, už jsme to museli hodně otevřít a soupeř hrozil několikrát z brejů. Kontaktní gól přišel pozdě.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Ondřej Kundelásek.
Nejlepší hráč Hájů: Václav Hruška
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Cyril Golovko (Motorlet B).