Olympia Šeberov - FC Háje JM B 3:1 (2:1)

V neděli dopoledne za teplého počasí jsme odehráli zápas v Šeberově. Domácí borci se na nás velice připravovali.

Štípek,Sojka,Hovorka,Pravenec
                     Faměra,Hruška(75.Nasli),Pánek,Hančl Jos.(56.Lačík)

Seneta(46.Martinák),Hančl Jar.

V neděli dopoledne za teplého počasí jsme odehráli zápas v Šeberově. Domácí borci se na nás velice připravovali. Jejich předzápasová příprava byla společná s B mužstvem, ve kterém hraje řada bývalých háječáků. Připravovali se velice zodpovědně, prý až do ranních hodin. V době zápasu byla řada z nich ještě pod vlivem látky, se kterou se nesmí řídit, ale fotbal se  hrát může. V domácím týmu nastoupil Dominik Jánoš, syn bývalého ligového brankáře a starší bratr sparťanského reprezentanta. V případě staršího z bratrů jablko také nespadlo daleko od stromu, protože  je určitě talentovaný fotbalista. Bohužel svůj talent zatím nedokázal využít.

Od začátku zápasu byla na domácích vidět noční příprava. Ve všech činnostech byli lepší. Dokonce i v rychlém pohybu, který někteří podstupovali s nasazením života. Vzhledem k tomu, že se mi nechce popisovat pouze hru domácích (o naší není co psát),  budu stručný. 19. Sojka zbytečně rukou fauluje v šestnáctce domácího útočníka. Následující penaltu Matějovský s přehledem chytil. 32. Sojkovu střelu z 18-ti metrů tečuje jeden z bránících hráčů 0:1. 37. Podél brankové čáry se vedle Štípka a Hovorky protáhl domácí hráč, přihrál před branku a tam zcela volný Pecinovský 1:1. 39. po samostatné akci Nováka, který si z našich obránců udělal kužele a potom prostřelil Matějovského mezi nohama, se dostali domácí do vedení 2:1. I přes nepovedený poločas nebylo o přestávce v kabině dusno. To bylo venku jako předzvěst odpolední bouřky. Hráči dostali pouze pokyny a byli odhodláni výsledek otočit. Bohužel svoje předsevzetí zapomněli v šatně. V 47.minutě se jako lasička mezi brankovou čárou a Hruškou protáhl jeden z domácích, přihrál, Pecinovský zvýšil na 3:1 a bylo po zápase. Ve druhém poločase se obě mužstva dostala do několika šancí, ale ty zůstaly nevyužity. Domácí zvítězili zaslouženě, byli lepším mužstvem. Šeberovští se na utkání opravdu dobře připravili.

Protože poslední zápas hrajeme s vítězem soutěže a tudíž velkým favoritem, bylo rozhodnuto, že napodobíme novátorskou přípravu Šeberova. Po sobotním domácí zápase Ačka bude společná příprava týmů A a B mužů. Vzhledem k náročnému programu se dá očekávat, že se protáhne do pozdních hodin. Doufejme, že hráči v utkání které hrajeme v neděli 16.6. v Kolovratech od 10:30 náročnou přípravu zužitkují.