Muži A, 24.kolo: Spartak Kbely - FC Háje JM 1:3 (1:1)

ak už bývá zvykem píši tady, že jsme si přijeli na soupeřovo hřiště pro 3 body a povinné vítězství. Nejinak tomu bylo i tento víkend, kdy jsme hráli na hřišti dalšího týmu ohroženého sestupem. A to proti Spartaku Kbely. Na areál našeho soupeře máme vcelku dobré vzpomínky, vždyť jsme tu vyhráli letošní ročník Kbelák Cupu, což je zimní turnaj.

Už při pohledu na rozměry hrací plochy bylo jasné, že domácí budou hrát svůj typický styl a to dlouhé nakopávané balony, pokud možno do vápna. Naštěstí za celou dobu zápasu se jim toto nedařilo ze hry a tak jediné ohrožení naší branky hrozilo po standartních situacích. To jsme pocítili hned v úvodních minutách utkání, kdy si pěkně naskočil ve vápně hráč domácích a po střele hlavou se naštěstí balon odrazil zpátky do hřiště. V dalším průběhu jsme se snažili o rychlou kombinační hru což dělalo hráčům Spartaku veliké problémy.

Po jedné takové akci v 15.minutě, kdy přišlo u pravé lajny několik rychlých narážeček odcentroval Jirka Tesař levačkou do vápna přesně na hlavu Tomáše Ostrihoně a ten dobře umístěnou ranou otevřel skore utkání.

V dalším průběhu poločasu kupili domácí chybu na chybu a jen díky neproměnění našich nejjasnějších šancí to nebylo v poločase 5:1 pro nás. Ale bohužel to bylo 1:1 poté co těsně před odchodem do kabin se povedla soupeři druhá a zároveň poslední akce v zápase a zcela nekrytý hráč Spartaku mířil z malého vápna hlavou pod břevna a ani Márty na tuto neměl nárok.

Do druhého poločasu nastoupili Kbely prakticky jen s devíti hráči v poli (zraněného beka neměl kdo vystřídat) a s odhodláním zvrátit výsledek utkání na svou starnu.

To se jim ovšem absolutně nedařilo, protože hráli proti větru a ten měl negativní vliv na jejich styl hry (nakopávání balonů všemi směry, pokud možno do hřiště).

Do pětapadesáté minuty jsme hráli fotbal vesměs my, ale dost často jsme se nechávali nachytat do ofsajdový pasti Kbelské obrany. Poté se nám naskytla možnost zahrání přímého kopu z hranice velkého vápna a tu Jirka Hartman dokonale využil a zakroutil balon do levého dolního rohu Kbelské branky.

Od této chvíle hráli hráči Spartaku dost zbrkle a téměř se jim nedařilo udržet balon na svých kopačkách. Tak alespoň byly vidět zajímavé momenty. V jednom takovém nasadil Kuba Pospíšil jedinému protihráči několikery (minimálně dvoje) housle rychle za sebou. Z následné akce předvedl pravý záložník Spartaku nejfotbalovější okamžik svého týmu ve druhém poločase. Po odmávaném a odpískaném ofsajdu našeho hráče, který už se ani nezajímal o balon, dezorientovaný záložník Kbel, podotýkám že zcela sám v přerušené hře, napálil balon směrem na šatny a rozflákal tam jedno z nejvýš položených oken.

Poté už se jenom dohrávalo, ale přece jen ještě Jirka Hartman z tretňáku nastřelil tyč a pět minut před koncem se do vzduchu pověsil Tomáš Kasal a chytrou technickou hlavičkou určil konečný výsledek utkání na 1:3.