Předpřípravka A

Hodnocení sezóny 2012/2013 - předpřípravka 2006

Hodnocení sezóny 2012/2013 - předpřípravka 2006
Poslední rok bez mistrovských zápasů má za sebou ročník 2006. Od září nastupuje ve dvou soutěžích 4+1, v obou na 2 hrací plochy. Počtově je to nejsilnější ročník na Hájích, kdy kádr 2006 čítá na 40 jmen. Jaká byla poslední nesoutěžní sezóna?

1) Zhodnocení  jarní části

Jarní část hodnotím velice pozitivně. Kluci udělali velký pokrok, který více či méně dokazovali při přátelských zápasech a na turnajích. Nejvíc nás však o tom přesvědčovali na tréninku. Snažili jsme se na jaře hodně hrát, protože na tréninku po sobě kluci jdou a na zápasech občas jen čekají, co udělá soupeř. Je to přirozené a s dalšími zápasy budou získávat jistotu.

2) Zhodnocení celé sezóny - porovnání podzimu a jara

Vidím obrovský rozdíl, když porovnám podzim a jaro. Kluci se posunuli v základní taktice, vnímají lépe věci, které si povídáme a které formou hry trénujeme. Krásně to bylo vidět na přihrávkách, které jsme na podzim nepraktikovali vůbec a na jednom březnovém tréninku jsem řekl při fotbálku, že když uvidí volného hráče, tak si můžou nahrát. A oni to začali pak dělat více než kličky :-). Tak je pak zase musel člověk trochu usměrňovat, aby to nebylo jen o přihrávkách. Navíc na podzim to bylo pro mnoho kluků takové poznávací, protože se v září ročník doplňoval o druhý nábor.

3) V čem mužstvo splnilo očekávání

   Možná ta otázka není úplně nejlépe nazvaná. Já očekávám, že se kluci budou fotbalem bavit. A to splnilo mé očekávání. Také jsme odskočili některým týmům v individuálních herních dovednostech, zejména v kličkám. Je pravda, že to jsou menší týmy, ne ty ligové, avšak ty nás dříve "přehrávaly" svoji jednoduchostí. Dnes už jsou kluci ale při kličkách silnější a když k tomu dodají dravost, tak se začínají kličky vyrovnávat nakkopávkám. To je pro mě potěšující, neboť se to rodičům stále snažím vysvětlovat. Naštěstí kluci občas zahrají tak, jak bych chtěl a tím vlastně odpovídají rodičům na jejich otázky směřované ke mně. Věřím, že to budeme vídat stále častěji, chce to jen udržet stejný směr.

4) V čem naopak mužstvo zklamalo

Zde si trochu postěžuji, protože mužstvo se skládá z více osob, z mého pohledu tam patří trenéři, děti a rodiče. A zklamání pro mě přišlo v určitých případech při komunikaci s rodiči. Tím nemyslím osobní komunikaci, avšak emailovou či telefonickou. Když člověk pravidelně píše emaily či SMS, tak odpoví stále ti samí. Bohužel jsem ani neměl možnost jim to říct na osobních pohovorech, neboť ti, co nekomunikují, tak ani nedorazili. To je jediná taková kaňka. Jinak děti mě asi zklamat nemůžou, mám v nich bezmeznou víru, v jejich dobro. To spíš můžu zklamat já je.

5) V jaké oblasti nastal největší posun?

V rychlosti a samostatnosti rozhodování. V kličkách. V tréninkové morálce. V pochopení základních principů hry. Ve hře brankáře, kluci už si zvykli na vyjíždění. A také ve vztazích kluků a několika rodičů mezi sebou, což je vždy důležité. Začínají si na sebe všichni zvykat a zatím na sebe působí pozitivně, vytváří dobrou partu, což se může skvěle přenést na děti.

6) Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Těší mě všichni, kteří mají zájem o fotbal. Nabrali jsme spoustu nových kluků, kteří se chytli. Asi bych měl vyjmenovat všechny kluky, aby se zde viděli, ale udělám to tak, až si to budou číst rodiče, ať děti doma pochválí. Občas dostávám třeba SMSku, jak ten jejich klučina válcuje třeba o dva roky starší v kličkách. To mě vždy potěšil.

Když se zamyslím, kdo udělal největší pokrok, tak musím vyzdvihnout se mnou spolupracující trenéry. Myslím, že oni udělali velký pokrok. Netrénují dlouho, ale začali chápat, k čemu směřuje naše filozofie. A od rodičů mám zpětnou vazbu, že ji skvěle dodržují. Jsem na ně náležitě pyšný a když na sobě budou neustále pracovat, můžou se časem posunout do ligového týmu. To je i cílem Hájů, vychovávat si kvalitní trenéry.

7) Plán do nové sezóny 2013 / 2014?

Plán je následující: vyhrát elitu. Neprohrát jediný zápas. Mít konečně výsledky a začít vyhrávat. Přes to nejede vlak.

Teď vážně. Budeme dále pokračovat v nastoleném trendu a učit se fotbal a zdokonalovat se v herních činnostech jednotlivce. Výsledkově to asi růžové nebude, neboť v elitě to nebude snadné a druhá soutěž je pro pomaleji se učící děti. Nicméně jak už vítě, pro mě je největším výsledkem fotbalový pokrok u dětí. Takže plánem je bavit se fotbalem a snad se u toho i něco naučit ;-).


čtvrtek 25.7.2013 | Otmar Mansour | Přečteno: 1400

Další články