Mladší přípravka B

Hodnocení sezóny 2012/2013 - ročník 2005

Hodnocení sezóny 2012/2013 - ročník 2005
První rok soutěžních zápasů mají kluci úspěšně za sebou. Vítězství sice moc neposbírali, avšak herně se velice zlepšili. Navíc jsme se dostali i nad počet 30 hráčů, a tak se tvoří další velice silný tým.

1) Zhodnocení  jarní části

Začnu tím, co mě malinko mrzelo, a to, že jsme se ani k jednomu zápasu nesešli v kompletním počtu. Mohou za to nemoci, školy v přírodě, výlety. Ale jedná se o děti a ty by měly cestovat a jezdit pryč.

Jinak jaro mohu hodnotit velice kladně. Posunuli jsme se v dalších herních činnostech, naučili jsme se nové kličky, přibyli nám do týmu další kamarádi. Velký posun nastal zejména u pomaleji se učících kluků, kteří udělali obrovský skok v základních herních principech. Chtěl bych je hodně vyzdvihnout, jejich zlepšení, což se ukázalo zejména v závěru sezóny v zápasech s Tempem.

2) Zhodnocení celé sezóny - porovnání podzimu a jara

Když se zamyslím, není úplně jednoduché vidět to zlepšení, kterým si kluci prošli, protože ostatní týmy, na které narážíme se zlepšují taky. Řekl bych, že jsme lepší v kličkách, více si oproti jiným týmům dovolíme jeden na jednoho, v tom byl na jaře vidět rozdíl, ale neučíme se strojové kombinace jako některé jiné týmy a já osobně nelpím tolik na dodržování postů, z čehož dostáváme branky. Já však chci podporovat hlavně útočnou činnost, tam je to o ztrátě, když to nevyjde, chybí nám samozřejmě vzadu hráči, což se snažíme doplňovat gólmanem. V čem jsme udělali asi největší pokrok, je samostatné myšlení kluků.

3) V čem mužstvo splnilo očekávání

Řekl bych, mám ten pocit, že kluci i rodiče přistoupili na to, jakým se vydáváme směrem. A začínají vidět ty pokroky, které jsou více vidět, než v dřívějších letech. Jsem opravdu rád, jak to klukům šlo na hřišti i mimo něj, snažíme se klukům vštěpovat nejen fotbalové dovednosti, avšak také výchovné prvky. Strašně jsem se bavil, že kdykoliv šel míč od kluků do autu, tak se poctivě přiznali. Proč by taky ne, hra se má hrát poctivě a ne když hodíme jedničku, že půjdeme o dvě políčka vpřed :-).

4) V čem naopak mužstvo zklamalo

Nic mě nenapadá. Jen škoda, že kluci více nezkouší kličky z tréninku při zápasech.

5) V jaké oblasti nastal největší posun?

Jak už jsem zmiňoval výše, hlavně rychlost a samostatnost rozhodování. Určitě i herní činnosti jednotlivce a hra brankáře. V této oblasti jsem asi nejvíce spokojený. Opravdu je to výhoda, když kluci umí zahrát brankáře.

6) Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Tuto část rozdělím do dvou sekcí. První budou hráči. Zde by určitě zasloužilo vyzdvihnout všech 31 kluků. Ovšem vypisovat je nebudu. Všechny chválím, ale udělím výjimku a napíšu zde dvě jména, která možná mnohé rodiče překvapí: Honza Maršák a Míra Prosa. U Honzíka je to ten případ, že se vykopal obrovskou poctivostí, byl na každém možném tréninku. Možná mu nebylo do vínku dáno tolik sportovního talentu, avšak on kluky dohnal v některých věcech tím, že poctivě chodil. A hlavně jako jeden z mála si furt zkoušel kličky i při zápasech. Druhý jmenovaný Míra patří k jedněm z nejlepších kluků, avšak není to na první pohled vidět. Zatím ho limituje výška a fyzické dispozice, ale (snad se nepletu) až doroste, tak kluky přeskočí. Má pro fotbal cit, techniku, bohužel je zatím drobounký. Ovšem jak jsem říkal na začátku, vypsáno by zde mělo být všech 31 jmen.

No a druhou částí, a to si nemohu odpustit, je trenér David Prachař. Málokdy se povede takový trenér z řad rodičů. On je strašně učenlivý, přemýšlivý, dokázali jsme si naprosto vyjít vstříc a těch provolaných a prokecaných minut :-). Lidsky i fotbalově jsme si sedli a kdyby se vyhlašoval hájecký skokan roku, tak by bojoval o první příčku.

7) Plán do nové sezóny 2013 / 2014?

Kluci vstupují do nové sezóny v novém trenérském složení: Matěj Soucha, Tadeáš Kubů, David Prachař, Marko Vukadinovič. Trenéři budou navazovat na práci, kterou jsme započali a i nadále se budou hlavně snažit zdokonalit herní činnosti jednotlivce.

V obou soutěžích pak budeme chtít zúročit věci naučené z tréninku. Hlavně doufám v ty kličky. Kluci je umí, teď už to chce zkoušet jen v zápase, aby i rodiče viděli, že na tréninku něco málo děláme ;-).

 


pondělí 29.7.2013 | Otmar Mansour | Přečteno: 1065

Další články