Mladší přípravka A

Hodnocení sezóny 2012/2013 - ročník 2004

Hodnocení sezóny 2012/2013 - ročník 2004
Ročník 2004 odehrál druhý rok mladší přípravky a do příštího roku se kluci posunou na větší hřiště, kde budou hrát 5+1. Jaký byl druhý rok v soutěžích hodnotí trenér Luboš Hovorka, který se od příštího roku posouvá k ročníku 2007.

1) Zhodnocení  jarní části

Pokračovali jsme ve dvou soutěžích, které byly hlavně rychlostí, ale i taktickou vyzrálostí velmi odlišné. Naše "výkladní skříň" v elitě zaznamenala pouze jednu celkovou výhru, což nevštěpuje pozitivní obraz, přesto jsem viděl mnoho kladných momentů. To, že si málo nahráváme a často taháme míč víc než je zdrávo, je fakt, kvůli kterému jsme dostali hodně gólů, já si ale pořád myslím, že u osmiletých, potažmo devítiletých kluků by měla převládat individuální činnost nad týmovou. Proto je mi sympatičtější, když někdo ztratí míč při kličce, než to, aby předal odpovědnost spoluhráči vedle. Samozřejmě je potřeba pracovat na vyhodnocování těchto situací, aby se nestávalo, že někdo dělá kličku do dvou a více protihráčů, což u nás nebylo výjimkou.

Podobný styl hry nás zdobil i v druhé soutěži, kde bylo na všech týmech vidět, že nemají tolik odehraných utkání (některé týmy nastupovaly s ročníkem 05) a proto jsme měli více času i prostoru a kličky nám více vycházely.

2) V čem mužstvo splnilo očekávání

V úspěšnosti kliček a procentu vyhraných soubojů. Takový David V., Davit T., Tomáš, Dan P., Mára by ve většině zápasů měli úspěšnost nad 70%, a to některým z nich ubírám.

Ve druhé soutěži se prosazovali především ti, kteří hrají zápasy i v elitě a jejich úspěšnost by byla také vysoká. Je vidět, že když dostanou více času, tak umí stejné věci jako ti jmenovaní, musí ale začít pracovat v tréninku ve vyšší rychlosti, aby si to poté přenesli i do elity.

3) V čem naopak mužstvo zklamalo

Koncentrace. Samostatnost.

4) V jaké oblasti nastal největší posun?

U každého v něčem jiném. Kdybych měl vypíchnout jednu věc, tak je to krása. V posledním zápase proti Tempu za soupeře nenastoupil kluk s čírem, který nás přečníval, takže jsme se z mého pohledu stali nejhezčím týmem jara.

Co mě ale nejvíc těší, je včasná docházka na tréninky, kdy ještě před rokem většina chodila na minutu přesně, spíš později a dnes je to přesně obráceně, takže si můžeme třeba ještě před začátkem tréninku hodnotit zápasy.

5) Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Nejprve Mára, Sam a Michal z Chodova, kteří k nám chodí na střídavý start a velmi dobře zapadli.

V zápasech vyčnívali Tomáš a David V., kteří byli ve většině zápasů jasnými tahouny.

Největší posun vidím u Davida J., který přestal nakopávat a začal hrát tak jak má. A u Karla, který přestal do protihráčů couvat a dělá kličky čelem dopředu.

6) Plán do nové sezóny 2013 / 2014?

Otázka spíše na trenéry, kteří u týmu zůstávají, ale aspoň obecně. Soutěže zůstávají stejné, ale mění se počet hráčů ze 4+1 na 5+1, což zhustí prostor a na kličky bude méně času. Takže bude muset přijít lepší pohyb hráčů bez balónu a ještě rychlejší rozhodování všech hráčů. Ve druhé soutěži by již neměli být mladší kluci, protože je určená ročníkům 03+04, takže i tam budou muset kluci přidat.

Sezona odstartuje 24.8. na soustředění v Žihobcích u Sušice, kde by mělo být 19 kluků, což považuji jako slušný základ.

 


úterý 30.7.2013 | Luboš Hovorka | Přečteno: 1346

Další články