FC Háje JM – FK Bohemians Praha B 4:1 (4:0)

Fotbalisté Hájů na domácí umělce přejeli mladíky z rezervy Bohemians Praha rozdílem třídy. V poločase vedli domácí o čtyři góly, když se hattrickem blýskl Jakub Novák. Hra poražených byla plná nepřesností, naopak kdyby Háje měly přesnější mušku, mohl být rozdíl ve skóre daleko vyšší. Hosté se po pauze zlepšili, ale skóre upravili jen kosmeticky.

Poprvé mohli Střížovští inkasovat už v první minutě po nedůrazném odkopu gólmana Horejše, míč se sice snažil jeden z domácích vrátit do odkryté branky, jenže Horejš chybičku napravil a ze šance Háje vytěžily jen rohový kop.

Varování ale mladíci v zelenobílém nebrali vážně a v defenzivě dál kupili chybu za chybou. V 7. minutě se míč odrazil na desítku k Novákovi, který už se zblízka nemýlil. Jeho zakončení nepatřilo k nejprudším,
ale mířilo přesně k tyči.

Za pár sekund ale mohlo být vyrovnáno. Ptáček se prosadil po levém křídle, po jeho centru ale Tomáš Pechač v ideální pozici nedokázal vměstnat zakončení mezi tyče. Přesnou mušku u hostů neměl ani zkušený Mráz.

Po čtvrthodině už vedly Háje o dvě branky. Střelec Jakub Novák vyhrál souboj s vybíhajícím gólmanem
a v cestě už mu stáli jen dva bránící hráči. Kanonýr Hájů ale tutovkou nepohrdl a akci zakončil ranou do sítě - 2:0. A domácí pokračovali v krasojízdě.

Solař předložil tutovku Souchovi, ale ten náskok Hájů nenavýšil. Hosté dopláceli na nezkušenost, propadali v soubojích, chyběla jim přesnost v rozehrávce. Po jednom z dalších přehmatů mohl skórovat Bednář, ale neuspěl. Gólově nezakončil svůj únik ani Solař, ránu stejného hráče vyrazil brankář Horejš. Krátce před půlí pak Janoušek ideálně uvolnil Nováka, jenže ten si předkopl trochu víc míč a brankář Bohemians Praha B uhájil tým od další pohromy.

Finiš poločasu ale měly Háje drtivý. Nadýchaný oblouček za obranu hostů našel Nováka a domácí kanonýr bez potíží zkompletoval hattrick. Horejš byl bezmocný a jen vzteky nakopl nejprve míč do sítě, aby následně kopl i do hrazení. Frustrace byla obrovská. Za chvíli už byl ale Horejš ve střehu, velkou šanci totiž zahodil velmi dobře hrající Solař. Ten se nakonec přece jenom dočkal gólu.

Ve 43. minutě předvedly Háje nádhernou rychlou akci. Velkou příležitost měl Soucha, ale místo zakončení předložil míč Solařovi a ten se konečně dočkal. Hosté byli v tu chvíli zralí na ručník a trápení uťal až poločasový hvizd sudího Stěhule.

Po přestávce se hra vyrovnala. Možná pod vlivem velkého náskoku Háje ubraly plyn, nebo se Střížkovští dali dohromady. Trenér Lukačovič prostřídal a k vidění byla z obou stran otevřená partie. V 58. minutě odmítl navýšit náskok Soucha, když v šanci nemířil přesně. Stejně dopadl i nadějný pokus domácího dispečera hry Janouška z hranice pokutového území.

A tak se za aktivitu i to, že zápas nezabalili, dočkali odměny hosté. Za obranu si naběhl Berger a se zakončením neměl problém 4:1. Na druhé straně odpověděl šancí Novák, ale nemířil přesně. Bohemians Praha B mohli jít následně do velké šance, jenže gólman Hájů Tlustý ukázal dobré čtení hry a nadějnou akci zmařil včasným vyběhnutím mimo pokutové území.

Šest minut před koncem se v obrovské šanci ocitl hbitý Ptáček, jenže netrefil domácí branku, a tak jen zklamaně ukryl hlavu v dlaních. Poslední příležitost měl po přihrávce Janouška Boháč, ale ani on už
s ukazatelem skóre nepohnul.

FC Háje Jižní Město – FK Bohemians Praha B 4:1 (4:0)
7., 15. a 40. Novák, 43. Solař – 61. Berger. ŽK: 25. J. Hruška – 28. Pilc, 58. Kovařík, 64. Klement, 79. Slavík. Rozhodčí: Stěhule – Váša, P. Vlček. Diváků: 30.
FC Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Boháč (87. Hančl) – Soucha (79. David), Janoušek, Bednář
(72. Štípek), Hruška (83. Grafnetr), Solař (62. Pravenec) – Novák. Trenér: Petr Procházka.
Bohemians Praha B: Horejš – Kováč, Kovařík, L. Pechač, Klement – T. Pechač, Strnad (79. Klégr), Slavík, Pilc (46. Berger) – Mráz (46. Rapant), Ptáček. Trenér: František Lukačovič.

Petr Procházka (Háje):
„Hodnotí se mi to krásně. První poločas byl z naší strany super, v druhé půli už tam hráči měli v podvědomí, že vedeme 4:0. Rozjezd do sezony vyšel super. Už minule jsme měli první poločas lepší, jen se nám nevedlo proměňovat šance. Zvládli jsme těžké duely s rezervami. Nikdy nevíte, v jakém složení proti vám půjdou. Jsem spokojený.“
František Lukačovič (Bohemians Praha B): „Utkání se rozhodlo v první půli. Dva góly jsme nabídli soupeři sami svými chybami. Bylo to hodně o zkušenostech. Po přestávce jsme se zlepšili, jenže to už jsme prohrávali o čtyři góly. Měli jsme takhle hrát od začátku. Zkrátka se to v přeboru teprve učíme.“

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák.
Nejlepší hráč Bohemians Praha B: Matěj Ptáček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Novák (Háje).