MINI 8 A, přebor 22. kolo: XAVEROV - FC HÁJE JM 2 : 0 (1: 0)

MINI 8 A, přebor 22. kolo: XAVEROV - FC HÁJE JM  2 : 0 (1: 0)
K poslednímu zápasu sezóny 2005 / 2006 jsme zavítali na hřiště Xaverova. Byl to souboj o střed tabulky, který jsme nakonec prohráli.

Utkání se hrálo na krásně střiženém pažitu, který dovoloval přihrávky z "první". Začali jsme (jak je naším zvykem z poslední doby) laxně a pohodově. Naštěstí se soupeř našemu fotbalu přizpůsobil a výsledkem byla zcela bezkrevná hra po dobu dlouhých 17 minut. Za tuto dobu jsme ohrozili branku Xaverova jenom dvakráte a soupeř našeho Láďu Orlicha prověřil jen jednou.

V 17. minutě chyboval na polovině hřiště náš stoper Kuba Nezbeda a jeho obrovskou hrubku dokázal přetavit ve vedoucí gól útočník domácích.
Do poločasu se již nic důležitého nestalo, protože se hrálo ve středu hřiště a žádný ze soupeřů nic kloudného nevymyslel.

Poločasová přestávka měla nádech " důrazného proslovu " směrem k hráčům.
Slova padla na úrodnou půdu, protože jsme naskočili do druhé půle s elánem a bojovností nám vlastní. Xaverov jsme svírali v kleštích, ale ne a ne dát branku. Napočítal jsem asi pět šancí, které měly skončit gólem. Zahrávali jsme osm rohových kopů, tři přímé kopy a nastřelili jedno břevno a to vše jsme stihli za 15 minut druhé půle. Domácí se pouze bránili a modlili se, aby jsme nevyrovnali. Bohužel nám nepřálo ani to fotbalové štěstíčko.

Ve 41. minutě z ojedinělého odkopu si posunul míč před Davida Liperta útočník domácích a David zatáhl za záchranou brzdu a byla z toho penalta. Zasloužená.
Láďa Orlich vyvedl svým pohybem střelce z rovnováhy a ten poslal míč vedle naší branky.

Opět jsme se vrhli do útoku s nadějí, že se k nám štěstí obrací čelem. Zahrávali jsme další rohové kopy, ale v brance Xaverova stál skvělý golman.

Branku jsme nedali ani ve 45. minutě , kdy po ose Čmelík - Rodina - Slavík scházel Kubovi Vyjídáčkovi metr a zasunul by míč do zcela prázdné branky.

Zahřmělo tedy na druhé straně a domácí po dalším brejku upravili ve 48. minutě na 2 : 0.

Fotbal někdy bývá strašně krutý a to platilo bezezbytku o dnešním zápase.
Ale jak se říká " nehraje se na šance , ale na góly " a ty dávali dnes pouze domácí.
Kluci po konečném hvizdu utírali slzy a já jsem byl rád, že se dokázali ve druhé půli obrovsky zvednout a zatápět zle brankáři Xaverova, který vlastně vychytal všechny naše střelecké pokusy a svým super výkonem poslal Xaverov v konečné tabulce před nás.

Závěrečné hodnocení jarní soutěže napíši v průběhu příštího týdne.

Sestava : Orlich- Důra(Kloboučník), Nezbeda(Lipert) , Hýbl(Zábranský) - Slavík(Charvát) , Čmelík, Vyjídáček (Zelinka) - Rodina (Jelen)