FC Tempo B - FC Háje JM B 1:2 (0:1)

V neděli odpoledne jsme se vypravili pro tři body na hřiště Tempa. Vzhledem k dovolené, zranění, nemoci, pracovnímu úrazu, celovíkendovému flámu a souběžně hranému utkání Áčka si mužské týmy nemohly vypomoci. K přeborovému utkání odjelo 14 zdravých hráčů a zraněný David.

Hrůza,Stastny,Hovorka,Štípek
                                Lojda(67.Hančl Jar.),Sojka,Pánek,Hančl Jos.(72.Čížek)

Krejčík,Martinák(84.Seneta)

V neděli odpoledne jsme se vypravili pro tři body na hřiště Tempa. Vzhledem k dovolené, zranění, nemoci, pracovnímu úrazu, celovíkendovému flámu a souběžně hranému utkání Áčka si mužské týmy nemohly vypomoci. K přeborovému utkání odjelo 14 zdravých hráčů a zraněný David. K zápasu Béčka bylo k dispozici jen 12 hráčů a Seneta, který má značné tréninkové manko. Proto jsem se v sobotu opět vypravil na zápas staršího dorostu s úmyslem někoho ulovit. Uspěl jsem zase jen u Tondy Krejčíka, který, byť zdravotně indisponován, bez váhání řekl, že na zápas přijede.

K našemu velkému překvapení domácí rozhodli, že se utkání bude hrát na hořejším „hřišti“
Hrací plocha svou velikostí vhodná pro zápasy hrané v počtu 7+1, navíc z jedné strany velice blízko obehnaná plotem zabudovaným na zídce. Upozornili jsme domácí, že při velikosti „hřiště“ bude docházet často k soubojům a že může dojít i k vážnému zranění, když někdo na zeď spadne. Se slovy „co chcete, je to zkolaudované, tady se už odehrálo zápasů“ bylo přání hrát na normální hřišti zamítnuto. Na naše slova ale došlo. Domácí měli asi ještě větší problémy se sestavou, což v minulosti nebývalo. V základní sestavě nastoupil hrající trenér Dedek, další zkušení hráči a dorostenec(roč.96). Náhradníky byli dorostenci ročník 95,96,97. Domácí spoléhali, že malé hřiště naší kombinační rychlé hře nebude vyhovovat. Měli pravdu. Dlouho se naši borci nemohli vyrovnat s tím, že měli na vše málo času. Ihned byli atakováni a neměli prostor v klidu si přihrát. Dlouho se žádné z mužstev nedostalo k ohrožení branky. V ohroženi se ocitl domácí hráč Tománek, který po souboji s Honzou Pánkem spadl hlavou na oplocení. Naštěstí ne na hranu zídky, přesto musel být s krvácející rozseknutou hlavou vystřídán.

Do první velké šance jsme se dostali v 26. minutě a tu využili. Krejčík kolmicí mezi obranou přihrál Martinákovi, který udělal ve vápně kličku brankářovi a skóroval do prázdné branky 0:1. 28. Hančl zleva nacentroval a Lojda z voleje nad. 41. se do šance dostal domácí útočník, který  po dlouhém autu na malém vápně vystřelil, ale mířil nad. 42. se aktivně hrající Krejčík uvolnil přes obránce a vystřelil bodlem těsně vedle. 43. další šance Tempa, na přetažený centr na zadní tyč Matějovský nedosáhl, dobíhající  domácí hráč naštěstí také ne. Druhý poločas jsme začali aktivně. 47. Lojda nacentroval, Hančl hlavou na míč nedosáhl a vzadu číhající Sojka dal těsně vedle. V 60. minutě zahráli domácí malou domu. Brankář chtěl udělat kličku atakujícímu Martinákovi, který jeho úmysl vystihl a stejně jako v prvním poločase vsítil do prázdné branky 0:2. V dalších minutách jsme měli více ze hry, ale loženku jsme si nevypracovali. V 70. minutě odkopával z malého vápna Hrůza centr, trefil Dedka od něhož se míč odrazil do branky. Naši hráči reklamovali, že domácí útočník hrál rukou, ale na jejich protesty rozhodčí nereagoval 1:2. Po této brance se domácí s velkou snahou vrhli do útoku. Hru vyrovnali a v závěru zápasu nás přitlačili na naší polovinu. S velkým úsilím jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Na závěr musím ocenit výkon Tondy Krejčíka, který poprvé odehrál celý zápas v kategorii mužů. Hrál proti daleko zkušenější hráčům nebojácně a s velkým nasazením.

Další zápas hrajeme v neděli 22.9. od 16:30 se Šeberovem, kterému chceme oplatit jarní ostudnou porážku. Nebude to jednoduché, protože hosté hrají v poslední době dobře.

Věříme, že s početnou podporou fanoušků zvítězíme.