Mladší přípravka A

MINI 8 A , přebor , hodnocení jarní části soutěže 2005/2006

Mužstvo mladší přípravky "A" ukončilo svoje působení v pražském přeboru v sezóně 2005 / 2006 na solidním 7. místě. Kluci předváděli na jaře velmi dobré výkony a já jim za to děkuji.

Na začátek mého hodnocení bych chtěl zmínit fakt, že jsme s ligovými mužstvy hráli vyrovnané partie. Na Spartě jsme drželi remízu do 40. minuty, na Slavii do 42. a s Bohemians dokonce do 49. minuty. Bohužel nám vždy došly síly a my jsme tyto zápasy prohráli. Všichni tři tito soupeři obsadili v tabulce první tři místa. Na jaře jsme zkvalitnili také defenzívu, protože jsme v jednom zápase nedostali více jak tři branky.

Společně s asistentem Filipem Semorádem jsme hodnotili po celou dobu sezóny výkony kluků v pražském přeboru. Konečné hodnocení všech 16 hráčů dopadlo následovně.

1. Vojta Čmelík

Musím napsat, že se kolem něj točila celá naše hra. Vojta hrál ve středu zálohy a rozdával svým spoluhráčům přihrávky a byl ústřední postavou týmu. Asi bych měl napsat, že se mu sezóna velmi vydařila a byl tudíž vyhlášen nejlepším hráčem ml. přípravky v této sezóně.

Přesto tam jedna výtka bude. Hra pravou nohou by se měla zlepšit.

2. David Rodina

Jako střelec se prosazoval, byť se někdy dostával do koncovky a musel mít tři šance na jeden gól. Druhé místo je zcela zasloužené. Davide, musíme přidat v krátkém rychlém sprintu na dva, tři metry a bude to paráda.

3. Jirka Slavík

Jirka se na jaře potýkal s alergií a to mělo za následek pokles formy. Někdy skoro celý zápas prokašlal a fyzička šla zákonitě dolů. Zpět se forma hledala těžko, ale v závěru to byl již zase starý, dobrý " Džery". Plný bojovnosti a chuti hrát.

4. Kuba Vyjídáček

Kubovi proklouzla bronzová pozice doslova mezi prsty. Na Jirku Slavíka ztrácel pár desetin. Kuba však patřil k oporám týmu a zvláště jaro měl velmi vydařené. Byl ústřední postavou a svým výkonem často táhl tým.

5. Kuba Nezbeda

Náš exceletní stoper měl výbornou sezónu. Fakt, že odehrál nejvíce minut ze všech hráčů z něj dělá pilíř mužstva. Bohužel školácká chyba v posledním zápase na Xaverově nás asi stála páté místo, ale přesto Kuba odehrál velmi dobré jaro.

6. Láďa Orlich

Toto je hráč, který mě velmi překvapil.Láďa se vyvaroval hloupých gólů a držel tým často nad vodou. Předvedl super výkon na Slavii, celá sezóna se mu povedla. Ještě by měl rychleji rozehrávat míč.

7.Honza Sedláček

Honza trochu u svých výkonů stagnoval. Měl hrát falešné křídlo, protože na to fyzicky má, ale on se často míče zbavuje než aby jej rozehrál.
Přesto Honza patří k hráčům, které by chtěl mít v mužstvu každý trenér.

8. David Lipert

David odehrál kvůli nemocem o čtyři zápasy méně a v těch co hrál, patřil k průměru. Je to hodný a tichý kluk a tato jeho povaha se přenáší také na hřiště , kde není tak agresivní, jak bych chtěl. Jinak dobře odvedená práce.

9. Jirka Důra

"Důryč" se zvedl a jaro měl výrazně lepší než podzim. Začal hrát na kraji obrany a to mu svědčí více než uprostřed. Je to bojovník k pohledání, ale musí zlepšit rozehrávku.

10. Martin Charvát

Martin odehrál všechny zápasy v přeboru. Výkony měl průměrné, ale zápas na Junioru byl jeho. Bylo jej celé hřiště a patřil k nejlepším na place. Měl by dříve dávat míč od nohy.

11. Honza Hýbl

U Honzy mám pocit, že jej zápas ani tak moc nezajímá, že nedokáže jet na plné pecky. Když jsme pod tlakem, tak jde jeho výkon nahoru, třeba v zápase na Spartě. Musí přidat na fyzičce a bude to fajn.

12. Martin Zelinka

"Zelí" během jara trochu ožil a dokázal nám v několika zápasech, že kličku a rozehrávku má slušnou. Bohužel to předvedl v málo zápasech. Martin by měl mít více zaujetí pro hru a více agresivity.

13. Kuba Kloboučník

Tady se musím zastavit. Kuba pro mě je největší překvapení jarní sezóny. Nebude to žádný rozehrávač , ale svůj post si zvládal výborně. Nic nevymýšlel a předával vybojované míče záložníkům. Kubo jen tak dál. Musíme zapracovat na koordinaci pohybů a bude to dobré.

14. Filip Jelen

Poslední a to třetí překvapení jara. Filip oproti podzimu hrál důrazně a agresivně. Zlepšil fyzičku a byl platný v útoku. Zlepšíme střelu přímým nártem a koordinaci pohybů. Filipe udělal jsi velký pokrok.

15. Milan Zábranský

Milan měl na jaře velkou smůlu. Byl dlohodobě nemocný a tak odehrál pouze jeden zápas. Hodnotit jej proto je docela těžké. Přes léto Milan zapracuje na fyzičce a bude platným hráčem naší sestavy.

16. Pavel Rašplička

U Pavla se opakuje podzim. Málo důrazná hra a po kličce strašné váhání a pomalá rozehrávka. Musíme Pavle přidat na fyzičce a agresivitě v osobmích soubojích. Mám za to, že to určitě zvládneme.

Na závěr svého hodnocení bych chtěl napsat dvě roviny pohledu na právě proběhnutou sezónu.

Za prvé klukům moc děkuji za super zážitky z vítězství, hecování a oslavné řvaní po vítězném zápase. Bylo to opravdu nádherné a já jsem si to moc užíval.
Za druhé mě moc mrzí, že se to již v takovéto sestavě nebude opakovat. Výbor fotbalového oddílu má zcela odlišné názory na řadu věcí než já. Dám pár příkladů: přihlášení soutěže, hraní v 16 hráčích, podmínky zimní přípravy, možnost trénování na UMT, prolínání ročníků při zápasech atd.

Myslím si, že kdyby výbor měl trochu více vstřícnosti a pochopení, mohli jsme ještě dál spolu zažívat pocity vítězství na fotbalových trávnících.

Také si myslím, že není asi náhodou, že z fotbalového oddílu odchází během jedné sezóny kolem 25 - 30 hráčů do různých oddílů v Praze.

Já a se mnou dalších sedm hráčů budeme od příští sezóny hájit barvy AFK Slavoj Podolí.

Přeji Vám všem krásné prázdniny, pěknou dovolenou a doufám, že se zase někdy uvidíme na fotbale.

Pavel Čmelík - trenér ml. přípravky.

středa 14.6.2006 | Klub | Přečteno: 2543