Mladší dorost

Aritma B – Mladší dorost 1:3 (1 : 0)

V neděli dopoledne jsme sehráli další mistrovské utkání s domácí Aritmou B.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, hned v první minutě měl šanci Rossmann. V 11. minutě je Jelen sám za obranou soupeře, ale nepovedlo se mu zpracovat balón, jak si představoval, a tak šance vyšuměla do ztracena. V 19. minutě Černý zahrává přímý kop, branku přestřeluje. Ve 20. minutě je Jelen opět dostává pass za obranu, běží sám na branku, ale místo střely dává spíše malou domů. Ve 22. Minutě soupeř překonává naší obrannou dvojici a podél brankáře otevírá skóre. Ve 28. minutě Černý zahrává další standardku, bohužel přesně doprostřed branky, kde je připravený brankář. Poločas končí za stavu 1 : 0 pro domácí, kteří měli jednu šanci, kterou využili. V prvním poločase to byl strašný fotbal, balón stále ve vzduchu od brankáře po obranu a zpět. Naši hráči se přizpůsobovali domácímu stylu hry.

V kabině jsme naší situaci rozebrali. Řekli jsme si, že hra po zemi je základ úspěchu. Samozřejmě pracovali emoce nás trenérů ale i hráčů mezi sebou. Začátek druhého poločasu nás překvapil, kupodivu i soupeř pochopil, že se musí hrát po zemi. Byli jsme všude až druzí. Aritma ukázala pár pěkných narážeček, dál než na vápno se ale nedostala. Ve 44. minutě po naší kombinaci píská rozhodčí pokutový kop po ruce ve vápně. Novák si věřil a nedal brankáři šanci. Střelou k tyči srovnává na 1 : 1. Ve 46. minuta Kloboučník získává balón hluboko na naší polovině hřiště a 70ti metrovým sprintem za sebou nechal jak beka, tak křižujícího stopera. Škoda jen nepřesného centru. Ve 47. minutě se Černý protlačil na hranici vápna ke střele, ale bohužel netrefil. V 52. minutě neúnavný Rašplička zatáhne balón po lajně a centruje. Ke střele se dostal Rossmann, jenže mu nevyjde krok a zblízka přestřeluje. V této fázi zápasu se bojuje ve středu hřiště a objevují se jen náznaky šancí na obou stranách. V 61. minutě střídající Štundl zakončuje vedle. Po přesunutí Nováka na hrot útoku se nám daří balón držet déle na půli domácích a částečně kombinovat. V 65. minutě Zelinka ve skluzu posouvá na Nováka a ten otáčí skóre na naší stranu. Po obdržené brance má soupeř dvě šance po chybách v naší obraně a dvě po standardkách z pravé strany. I my máme dvě šance, které soupeř zastavuje za pomoci žlutých faulů. Na konci zápasu Štundl vybojuje balon na naší polovině a krásným passem poslal míč na správně nabíhajícího Hlubučka. Ten přízemní střelou překvapuje brankáře a zvyšuje na konečných 1 : 3.