FC Háje JM B - Olympia Šeberov 5:0 (3:0)

V neděli odpoledne jsme hostili A.F.K. Olympii Šeberov, tým se kterým jsme na jaře vysoko a nečekaně prohráli. Připravovali jsme se hlavně na jejich klíčové hráče Jánoše, Pecinovského.

FC Háje JM   „B“   -   A.F.K. Olympia Šeberov

5    :    0   ( 3  :  0 )

Hráno :  22.9..16:30  hřiště  UMT FC Háje

Rozhodčí :   Petřík – Vavroch,Buřil

Branky : 1.Lojda,27.,44.Brož,62.Bednář,73.Hančl Jar
Sestava :                                                 Lačik

Štípek,Hovorka,Stastny,Pravenec(46.Hrůza)
                                            Lojda(46.Faměra),Brož, Bednář,Hančl Jos.

Pánek(67.Čížek),Martinák(59.Hančl Jar.)

Na rozdíl od minulých zápasů jsme začali hrát od první minuty. Soupeř nám to ale značně ulehčil. Již v 1. minutě jsme se ujali vedení. Po střele Pánka se snažil odražený míč odkopnout z malého vápna jeden z obránců, ale s přispěním Lojdy ho pouze vykopl do výšky a ten pak skončil za zády brankáře 1:0. 5. min. Pepa Hančl po brejku centroval a Martinák na vápně nezpracoval. 9. min. Brož přihrál Hančlovi, který nacentroval před vápno, ale střílející Pánek trefil Martinákovi sedací část. Ve 13. min. zahrozili hosté. Hovorka propadl při bránění a Novák se dostal k zakončení lobem, který mu Lačík zneškodnil. 14. další naše šance po akci Bednář – Lojda nacentroval, ale brankář sebral míč těsně před hlavičkujícím Pánkem. Ve 27. minutě došlo ke kuriózní akci. Bednář před naší šestnáctkou osvobozujícím odkopem posílal míč až k hostujícímu brankáři, který si pro něj šel aby ho vzal do rukou. Šeberovský stoper, vedle kterého míč letěl, mu ho ještě přikopl. Proto když ho Pánek atakoval, nezbývalo mu nic jiného, než míč odkopnout. Jeho odkop doletěl jen před půlicí čáru k Brožovi, který okamžitě vystřelil a brankáře přehodil 2:0. 39. kombinace Lojda - Pánek - Martinák – Hančl, jehož střela skončila nad. 44. Brožova bomba z 30-ti metrů skončila v síti 3:0. O přestávce vládla v kabině z výsledku i výkonu dobrá nálada a spokojenost. Do druhého poločasu již nenastoupili nemocní  Pravenec a Lojda.

55. min Hovorka na půlce ztratil balón a Novák se řítil sám na Lačíka. Ten jeho křížnou střelu vyrazil. 56. se po brejku dostal ke střele Pepa Hančl . Z malého vápna střílel na přední tyč, ale brankář jeho úmysl vystihl. 62. jsme se konečně znovu radovali. Pánek nacentroval před branku, Jarda Hančl pustil na volného Bednáře a pro něj nebyl problém z deseti metrů skórovat 4:0. V 65. minutě byl ošetřován po hrubém faulu Pánek. Po chvíli si řekl o střídání. Nabízeli jsme mu ošetření Dr. Kelenem, které odmítnul s tím, že důvodem jeho střídání není zranění, ale diarrhea. Pamětníci v ochozech zavzpomínali na stejnou situaci před třemi lety. Tehdy to stejný hráč vyřešil během zápasu bez střídání. V 69. min ukázal Lačík vynikající zákrok. Prudkou střelu z 20-ti metrů, umístěnou k tyči, zázračně vyrazil. 71. min. se vydal na výlet Štípek, narazil si s Faměrou, ale na jeho ideální přihrávku na zadní tyč Hančl nedosáhl. V 77. min jsme uzavřeli skóre. Čížek přihrál před šestnáctku Jar. Hančlovi a jeho střela k tyči skončila v síti 5:0. 76. jsme přežili velkou šanci. Po centru zprava hlavičkoval hostující útočník do břevna, od něj se míč odrazil na brankovou čáru a zpět do hřiště. 79. se dostal do brejku Jar. Hančl, ale trefil vyběhnuvšího brankáře. 80. min předvedli ťukes, hodný borců z Barcelony, Čížek-Hančl Jar.-Hančl Jos.-Hovorka, který zakončil   kousek vedle tyče. V 89. minutě svým dalším vynikajícím zákrokem udržel Lačík čisté konto, když prudkou střelu z trestného kopu vyboxoval do bezpečí.
            Utkání z kterého jsme měli obavy skončilo jednoznačným výsledkem. Po celý zápas jsme byli lepším mužstvem a po zásluze slavili vítězství. Námi obávaní Jánoš s Pecinovským nic fotbalového neukázali. Pozornost diváků zaujali jen verbálním projevem.
            Příští zápas hrajeme v sobotu 28.9. od 16:30 v Ďáblicích. Soupeřem nám bude místní Béčko, kterému jsme na jaře uštědřili porážku 7:1, má nám tedy co vracet . V soutěži jsme jediným neporaženým týmem, chceme si neporazitelnost udržet a odvést si 3 body.

Sobota by měla být svátkem pro fotbalové fajnšmekry. Dopoledne hraje naše Áčko na hřišti ČAFC, odpoledne my a večer je na programu 280 derby pražských S. Věřím, že v prvních dvou utkáních se budou radovat z vítězství hosté a večer pak domácí, což  ani v jednom případě nebude překvapením :-).

Viděl, fotbalem se bavil a napsal Petr Lojda.