Mladší přípravka B

Starší přípravka A, I. třída, 22. kolo: FC Háje - SK Sparta Krč 2:3 (0:0)

Sen o medailovém umístění starší přípravky se rozplynul poněkud krutě až v samém závěru soutěže zásluhou domácí prohry se Spartou Krč. V přímém souboji ale nebylo o výsledku jasno až do poslední minuty, kdy ?bronzovou? střelu Tadeáše Madeje vykopával z brankové čáry za zády již překonaného brankáře jeden z obránců hostujícího týmu.

Soupeř se dostavil k závěrečnému klání v početně nevelké sestavě (jediný hráč na lavičce náhradníků), přesto to byl právě on, kdo začal od prvních minut diktovat tempo zápasu. Domácí hráči vypadali zaskočeni aktivitou a důrazem hostí, nedokázali udržet míč na svých kopačkách a jen s velkými obtížemi se dostávali z vlastní poloviny hřiště. Obranné řady dokázali odolávat někdy i s notnou dávkou štěstí, jak tomu bylo například při soupeřově střele do břevna brány střežené neohroženě Láďou Orlichem, který nám přišel vypomoci z týmu mladší přípravky. Obraz hry se začal měnit až s rostoucím výkonem dvojice Hájek ? Moravec, která se postupně rozehrávala k velice sympatickému výkonu. Za teplého a slunného počasí se dění na trávníku postupně přesouvalo směrem k pokutovému území hostů, gólové šance se však na obou stranách rodily jen s velikými obtížemi a tak se hráči i diváci šli o poločase schovat před čerstvě probuzeným létem za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili pro změnu s větší aktivitou a touhou po vítězství domácí hráči, za což byli také odměněni výstavním vedoucím gólem ? do dobře rozehraného rohového kopu (Hájek) se bravurně ve vzduchu pověsil Vašek Moravec a hlavou vsítil úvodní gól zápasu. Bohužel, z vedení jsme se mohli radovat jen necelé čtyři minuty. Při nevinně vyhlížející akci soupeře otálel Milan Worsch s odkopem míče tak dlouho, až si clonící Pavel Smolák vypomohl přidržením soupeře rukou. Následoval trestný kop a závar před naší brankou, při kterém jsme nedokázali ve vápně dostatečně důsledně pokrýt útočící hráče hostí, kteří tak měli výrazně usnadněnou cestu ke srovnání skóre. Obrat ve vývoji byl dokonán ve 36. minutě, kdy se útočícím hráčům otevřela ve středu hřiště dálnice vedoucí přímo před hájeckého brankáře. Akci zakončili nepřesnou střelou, kterou však ke vší smůle nechtíc usměrnil do vlastní sítě dezorientovaný vracející se krajní bek Ivan Hejný. Po slibném vstupu do druhé pětadvacetiminutovky to byl doslova šok, o to cennější však byla vůle hráčů strhnout vítězství v zápase zpět na domácí stranu. Prapor pozvedla další posila z řad hráčů týmu mladší přípravky, Vojta Čmelík, který chladnokrevně zužitkoval přihrávku od Dana Hájka, a to pouhé dvě minuty po druhé inkasované brance. V těchto pasážích utkání zuřil na hřišti doslova lítý boj o každý metr prostoru, o nasazení a fyzickém vypětí bojovníků svědčil například pohled na vyčerpaného střídajícího Vaška Moravce.

Rozhodující rána přišla necelých pět minut před závěrečným hvizdem ? hosté zahrávali rohový kop, do pokutového území prošel nikým nepovšimnut jeden ze sparťanských obránců a s velikým přehledem rozhodl nejen o výsledku zápasu, ale také o zisku stříbrné příčky. Času už příliš nezbývalo, přesto jsme se zarputile pokoušeli o opětovné srovnání skóre. Bohužel proti byl i (jinak ovšem přesně a pečlivě rozhodující) arbitr utkání, který velkoryse přehlédl ruku hostujícího hráče v palebné vzdálenosti, o šanci Tadeáše Madeje v posledních vteřinách, ve kterých hosté vystavěli kolem brány doslova hradbu z vlastních těl, byla řeč již v úvodu. A tak nakonec sezóna, po jejíž tři čtvrtiny kluci bojovali o postup do přeboru, skončila nešťastně zápasem, kterému by podle mého mínění více slušela konečná remíza. Fotbal se však hraje na góly, a těch vstřelili hosté přece jen více? Poděkovat je nutno klukům z mladší přípravky, kteří v nelehkém utkání podali velice pěkné výkony. Referát o zápase naleznete též na webu Sparty Krč (http://www.spartakrc.cz/view.php?cisloclanku=2006061201) . K jeho obsahu si (kromě blahopřání k zisku druhé místa) neodpustím tentokráte jednu drobnou poznámku ? je sice pravda, že hosté přijeli s velice úzkým kádrem, nelze však nevidět, že proti nim nastoupil tým složený z borců ročníků 1996 a 1997, tedy s hráči až o dva roky mladšími, než byla většina hráčů na soupisce Sparty Krč. O tom, jak výrazný v této věkové kategorii ještě bývá věkový rozdíl byť pouhého jediného roku, není snad třeba se ani rozepisovat.

Tím už mířím k samotnému závěru ? rád bych na tomto místě upřímně poděkoval všem klukům, kteří se podíleli na tomto vynikajícím úspěchu, jakým je bezesporu zisk 4. místa s obrovským náskokem na pronásledovatele a s minimálním odstupem na nejvyšší příčky v soutěži, určené pro hráče o rok starší. Jsem přesvědčen, že úctyhodný bodový zisk, kterého se nám podařilo dosáhnout, stejně jako dosažené skóre a pouhé tři porážky ve 22 zápasech, jsou důkazem kvalit, nasazení i tréninkového úsilí každého jednotlivého hráče, který se v dresu starší přípravky dostal v této sezóně na trávník.

Góly:

28' 1:0 Moravec (Hájek)

32' 1:1

36' 1:2 vlastní

38' 2:2 Čmelík (Hájek)

46' 2:3

Sestava: Orlich (MPA) - Hejný, Worsch, Smolák, Hájek ?, Moravec, Machýček, Podhorský, Madej, Havránek, Kasl, Kunik, Čmelík (MPA)

středa 14.6.2006 | Klub | Přečteno: 2961