ČAFC Praha - FC Háje JM 8:2 (3:0)

Sázkaři si trhají vlasy! Dosud neporažené Háje utrpěly na hřišti ČAFC krutý debakl 8:2. Hosté naprosto vyhořeli především v defenzívě. V 10. minutě už to totiž bylo 3:0. Když po přestávce Háje korigovaly na 3:1, během dvou minut opět dvakrát inkasovali a bylo po zápase. Domácí si navíc dovolili ještě luxus neproměněné penalty. Domácí Kovář se blýskl čtyřmi góly.

2. minuta – zprava odcentroval Kabíček a Chvátal se důrazně prosadil v souboji s Vlasákem a hlavou otevřel skore zápasu. Za pět minut zratil míč na půlce Janoušek, Kabíček jej bleskově přenesl na levou stranu, kde se lehce dostal přes Brože Kovář, vřítil se až do vápna a z těžkého úhlu nasměroval míč do branky. Krejčího pokus míč vykopnout skončil neúspěšně.

V 10. minutě vylo dílo zkázy dokonáno. Chaos v šestnáctce hostů skončil chybným odkopem přímo na nohu Kováře, ten míč přistrčil Chvátalovi, který už jej s přehledem uklidil do sítě. Z těchto třech tvrdých úderů se hosté až do přestávky nevzpamatovali a museli být rádi, že se skore v jejich neprospěch do přestávky nenavýšilo.  Chvátal dvakrát hlavou zahrozil po rohových kopech a ve 42. minutě dírou ve středu obrany hostů lehce prošel Vrňák, obešel i Tlustého, ale se střelou zaváhal a nakonec o míč přišel.

Po přestávce poslali hosté na hřiště dva čerstvé hráče Solaře a Fediče. Navíc stáhli obranu na tři hráče.Dostali domácí pod tlak, ale šance si nevytvářeli. Až v 55. minutě se do vápna protáhl právě Solař
a vybojoval roh. Po jeho rozehrání odcentroval před branku Janoušek a Dub přesnou hlavičkou vlil hostům naději do žil.

Ta trval jen pět minut. Obrana hostů opět nechala domácím čas k přesnému centru, Chvátal hlavou
ve vápně našel na druhé tyči Kováře a ten také hlavou nedal Tlustému šanci.  Za dvě minuty Jerie přesnou přihrávkou našel na hraně ofsajdu Kováře, ten obešel Tlustého a do prázdné branky přidal pátý gól domácích.

To už byli hosté na ručník, přesto ještě jednou zdvihli hlavu. Rozehráli přímý kop a Janouškovi v poslední chvíli Přibyl ukopl míč na roh. Po něm Jerie jen přihlížel, jak si na zadní tyči naskakuje na míč Fedič
a hlavou jej posílá do sítě..

To však byla ze strany hostů labutí píseň. Za minutu totiž Jerie po levé straně pláchnul Vlasákovi, prudkou přízemní přihrávku před branku Tlustý nezpacifikoval a Kabíček pohodlně zvýšil na 6:2.

V 66. minutě vypíchl špičkou kopačky míč Chvátal a poslal do brejku Kováře, tomu sice pokus o kličku Tlustý zmařil, ale míč se odrazil ke Kabíčkovi, který jej poslal na opuštěnou branku. Tam se perfektní robinzonádou položil do vzduchu obránce Vlasák a rukou míč vyrazil. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta a penalta. Tomáši Kalibovi asi bylo hostů líto a jeho nepříliš umístěnou střelu mu Tlustý vyrazil.

Domácí ještě do konce zápasu přidali další dvě branky. Spolupráci dvojice Kabíček – Kovář zakončil právě Kovář svým čtvrtým gólem v zápase a dvě minuty před koncem si svůj únik vychutnal střídající Ulrich a přesným obloučkem pokořil vybíhajícího Tlustého poosmé. Dílo zkázy bylo dokonáno.

ČAFC – FC Háje 8:2 (3:0)
7., 59, 61. a 80. Kovář, 2. a 10. Chvátal, 64. Kabíček, 88. Ulrich - 55. Dub, 63. Fedič.
ŽK: 52. Chvátal, 62. Přibyl (oba ČAFC). ČK: 66. Vlasák (Háje). Rozhodčí: Moudrý – Nykl, Suchý. Diváků: 80.
ČAFC: Svoboda – Přibyl, Vrňák, J. Kaliba, T. Kaliba – Kabíček (80. Mašek), Bláža, Nagy, Jerie (70. Ulrich) – Kovář (85. Dratva), Chvátal. Trenér: Zdeněk Herink.
FC Háje: Tlustý – Vlasák, Brož (46. Fedič), Krejčí, Slabý (79. Josef Hančl) – Soucha (83. Jaroslav Hančl), Bednář, Janoušek, J. Hruška (75. Hovorka), Grafnetr (46. Solař) – Dub. Trenér: Petr Procházka.

Zdeněk Herink (ČAFC): „Hráči dostali vynadáno za ty dva inkasované góly, protože jsme je dostali úplně zbytečně. Ale vážně. Výsledek hovoří za vše. Utkání, ve kterém jsme za deset minut vedli 3:0 a do kabin jsme k přestávce mohli jít s ještě větším náskokem. Chtěli jsme si dát pozor na to, abychom soupeř nepustili do hry. Udělali jsme jednu chybu na 3:1, ale pak se nám podařilo přidat další dva góly a zápas jsme měli plně pod kontrolou. Jednoznačně zasloužené vítězství. Háje, na to, že ještě neprohrály, tak mně hodně překvapily.
Petr Procházka (Háje): „Každá série někdy končí, ale takhle, to hodně mrzí. Rozhodl úvod zápasu, kdy jsme dostali tři góly. Vzadu se to rozhádalo. Udělali jsme o půli nějaké změny, stáhli jsme obranu na tři, chtěli jsme to zkusit zvrátit. Dali jsme na 3:1, ale pak jsme udělali další chyby a nebylo co řešit, navíc červená. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě

Nejlepší hráč ČAFC: Jan Kovář.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Bednář.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Kabíček (ČAFC).